Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Junioři na závěr sezóny získali z posledního turnaje 4 body

Junioři zabrali na závěr sezony a z posledních třech zápasů si odnesli sedm bodů. Starším žákům na domácím turnaji se příliš nedařilo. Mladší žákyně mají za sebou úspěšný turnaj v Lounech.

2.liga juniorů

T.K.S. TJ Turnov - H+H TJ Starý Harcov Liberec 10:6

FBC Panthers Liberec - T.K.S. TJ Turnov 6:6

Poslední turnaj letošní sezony mají za sebou junioři. Po těžké sezoně, se v konkurenci šestnácti týmu umístilo společně družstvo T.K.S. na čtrnáctém místě. Závěr sezony však ukázal, že příští sezony by mohla být pro juniory velmi zajímavá, s ohledem na to, že do týmu dorostou někteří dorostenci, kteří mají za sebou dva roky zkušenosti v nejvyšší dorostenecké soutěži.

Liga starších žáků

Florbal Chomutov - TJ Turnov 1:1

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 4:2

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 2:4

Na domácím hřišti se bohužel klukům vůbec nedařilo. V prvním zápase to ještě celkem šlo, když jsme s florbalově velice šikovným soupeřem z Chomutova remizovali a měli hodně šancí na vstřelení vítězné branky. Druhý zápas už to bohužel nebylo ono a nezvládli jsme to především v hlavách, když se kluci nedokázali vyrovnat s tím, že hrají před početným domácím publikem. Třetí zápas navázal na ten druhý, zaostávali jsme kondičně i individuálně a chybělo nám potřebná kvalita. Bohužel, předposlední turnaj nám vůbec nevyšel a snad si napravíme reputaci v tom závěrečném.

František Záleský

Přebor starších žáků

FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 5:7

TJ Turnov - Mývalové TJ Starý Harcov Liberec 5:5

Béčko starších žáků odehrálo dva velice slušné zápasy a již poněkolikáté se ukázalo, že pokud je kádr doplněn kluky z áčka, tak jsou jednoznačně rozdílovými hráči a dokáží střílet góly. V prvním vyrovnaném utkání jsme porazili béčko České Lípy a za vítězstvím jsme směřovali i v zápase s Harcovem, ale nadějné vedení jsme bohužel neudrželi a střetnutí nakonec skončilo remízou.

Přebor mladších žáků

TJ Turnov - FLORBAL JABLONEC Blue 6:1

FLORBAL JABLONEC Blue - TJ Turnov 1:9

Mladší žáci dvakrát zvítězili a potvrdili výrazné zlepšení všech herních aspektů, které během sezóny trénovali a zkoušeli.

Liga přípravek

SCC SEMILY - TJ Turnov

TJ Turnov - Crazinky FBC Liberec G

FBC Panthers Liberec ORANGE - TJ Turnov

V sobotu nejmladší florbalistky a florbalisté odehráli poslední turnaj v této sezóně. K němu jsme vyrazili do Semil. Odehráli jsme tu tři utkání, poměřili jsme síly s domácím týmem ze Semil, dívčím týmem z Liberce a FBC Panthers Liberec. Máme v týmu spoustu nových hráčů a hráček, což se projevuje na hře. Čeká nás ještě spousta práce a již se budeme připravovat na příští sezónu, kde téměř všichni kluci budou spolu pokračovat. Holky budou již hájit barvy Turnova v kategorii elévek.

Jaroslav Pajkrt

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Florbal Chomutov 3:2

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 4:12

Mladší žákyně odehrály turnaj v Lounech, kde se utkaly s týmem z Chomutova a Kadaně. Opět první zápas byl po dlouhé cestě ve vycházkovém tempu, naštěstí soupeř to pojal podobně. Také by bylo dobré, pokud by se podařilo holkám udržet rady déle, než dojdou na hřiště.Tentokrát holky dvakrát vedly a nemusely hned od začátku dotahovat, bohužel nedůrazností v obraně jsme vždy dovolily soupeři vyrovnat. I přes nějaké ty chyby se holky nevzdaly a bojovností dokázaly vstřelit rozhodující branku, na kterou soupeř nedokázal již odpovědět. Druhý zápas s Kadaní byl již o trochu rychlejší a co se týká branek, padalo jich víc, což se muselo líbit hlavně turnovským fanouškům, jelikož holky nastřílely spoustu branek.

1. liga dorostenek - play-off

PSN Tatran Střešovice - FBC Liberec 3:4

FBC Liberec - PSN Tatran Střešovice 0:2p

O tomto víkendu absolvovaly dorostenky předkolo play-off na MČR proti Tatranu Střešovice, který se hraje systémem na dva zápasy. V případě, že každý tým jednou zvítězí, rozhoduje rozdíl branek ve vzájemných utkáních.

Věděli jsme, že jde o velice kvalitního soupeře, kde základ jeho týmu tvoří hráčky, které se probojovaly do finále 1. ligy juniorek.

První klání jsme sehráli v sobotu a musím říci, že to mělo skvělé parametry. Podařil se nám nástup do první třetiny, kterou jsme vyhráli 2:0 a hned na začátku druhé třetiny jsme přidali třetí branku. Zkušené hráčky, které hrají za Tatran přidaly a podařilo se jim snížit na rozdíl jedné branky. Sice jsme ještě odskočili na rozdíl dvou branek, ale soupeřky opět kontrovaly. Přesto jsme v prvním utkání zvítězili v poměru 4:3, což byl výsledek, který rozhodně nikdo neočekával a dával nám určitou šanci do druhého zápasu.

Věděli jsme, že Tatran nemůže připustit, že by neprošel na MČR a proto na nás v neděli vlétl hned od začátku první třetiny. Nicméně branku, kterou jsme měli ze soboty k dobru, se jim podařilo vstřelit až těsně před koncem první třetiny, což byla obrovská škoda. Bylo pro nás velice těžké odolávat obrovskému tlaku soupeřek, ale holky hrály obětavě a k tomu se přidala skvěle chytající naše brankářka. Bylo to až neuvěřitelné, že zápas skončil fotbalovým výsledkem 1:0 pro Tatran, což znamenalo, že následovalo 10-ti minutové prodloužení. Štěstí se bohužel nakonec přiklonilo k soupeřkám a po závaru v našem pásmu vsítily postupovou branku.

Nastal obrovský smutek, ale zároveň obrovská hrdost z předvedených výkonů, které uznal i trenér Tatranu, který se vyjádřil ve smyslu, že takový tým, by si rozhodně zasloužil být na MČR.