Související zápasy

FLORBAL TURNOV
24_20220628_110126.png
195_20240207_120341.jpg

DOHRÁNO: I přes prohru muži postupují do play-up!

I přes jasnou prohru na hřišti Rtyně v Podkrkonoší si muži, díky ostatním výsledkům, dvě kola před koncem základní části zajistili účast v play-up a utkají se tak o možnost postoupit do Národní ligy! V Děčíně se představila nejmladší přípravka.

Divize C

Orel Rtyně v Podkrkonoší - T.K.S. TJ Turnov 9:2

Branky a asistence: 20. Matěj Hájek (Lukáš Maršík), 37. Šimon Janoušek (Filip Dědek)

Zápas byl stejně hroznej, jako cesta do Rtyně. Bohužel jsme prostě byli horším týmem a zaslouženě jsme od domácích dostali příděl. Dokud budeme v osobních soubojích slabší, tak takové zápasy vyhrávat nebudeme. Shodou náhod nám zároveň Jablonec vybojoval místo v play-up, takže poslední dvě kola budeme hru soustředit směrem do vyřazovacích bojů. Díky soupeři, rozhodčím, divákům a svým svěřencům za nevypuštěnou třetí třetinu.

Tomáš Jiránek


Liga přípravek

TJ Turnov - Florbal Jirkov

1. FBC DDM Děčín IV blue - TJ Turnov

TJ Turnov - FBC Vipers Most

Další zkušenosti, které jsou pro nás velmi důležité jsme si dnes byly posbírat v Děčíně.
První zápas nás čekal s Jirkovem, který je v tabulce na posledním místě. Tušila jsem, že na rozehřátí to bude ideální, ale samozřejmě, děti jsou vždy vedeny k tomu, že nesmíme podcenit ani takové soupeře. Do naší branky si proti Jirkovu vlezl Alex Žitňan, který nás dnes velmi mile překvapil. V tomto zápase si také dala svůj první gól Anička Staňková, která se k našemu týmu přidala před Vánoci. Aničce ještě jednou velká gratulace. Samozřejmě pochvala i ostatním členům týmu, protože bez nich by to nešlo.

Následoval nás další tým FBC DDM Děčín IV blue. Do brány si vlezla Kačenka Tomešová, která nás též velmi překvapila a zjištění, že branka ji není úplně cizí bylo fajn. V tomto zápase už bylo jasné, že se nebudeme jenom zahřívat, tady už nás čekala tvrdá práce. Podání Kristýnky, Nikči a Aničky nebylo v tomto zápase moc výrazné, vím, že Kristýnka s Niki umí zdaleka líp a tak věřím, že dnes jen prostě nebyla ta správná konstelace. Také mi je jasné, že nám chyběla Verunka Cidlinská, která holky doplňuje. Ale za mě, každá snaha se počítá a jsem ráda, že i přes nepřízeň to ani jedna nevzdala.
Sestava Rózka, Vojtík a Alex, tam dnes bylo jasné, že jim to sedlo a jejich výkon byl famózní. Rózka byla s balónkem k nezastavení, přihrávky s Vojtíkem a zakončení na bránu bylo skvělé. Alex nás opět překvapil i v tomto zápase, kdy proti hráče nenechal na pokoji.

No a poslední nás čekal nejtěžší zápas proti FBC Vipers Most. Mám velmi smíšené pocity a víc mě to táhne k vyjádření hry soupeře, než k našim dětem. Ale, není to o nich, je to o nás. Do tohoto zápasu si do brány vlez Vojtík Kopal, který se velmi snažil, opět bodovala Rózka Koreňová, která byla dnes k nezastavení a tentokrát měla k ruce Kačku Tomešovou a Alexe Žitňana. Velkou pochvalu chci dnes udělit Alexovi, dnes poprvé makal, a dokonce si proti tomuto soupeři vpálil dva góly. Myslím si, že překvapen nebyl jenom on, ale přiznávám, že jsem koukala i já s Jardou Pajkrtem. Potrápila je i druhá trojka v podání Kristýnky, Nikči a Aničky.

A jako vždy, zkušenosti jsou důležité, že máme ještě hodně práce víme také a nebojíme se toho.
A opět nesmím zapomenout na rodiče, protože tady to vše začíná, podpora Vás rodičů je velmi důležitá a jsem moc vděčná, že vaše děti ji mají na 100%.

Aneta Lásková


1. liga dorostenek

Florbal Chomutov- FBC Liberec 1:9

FBC Liberec - Florbal Ústí 21:1

Rozlosování 1. ligy dorostenek, co se týká výjezdů na utkání, je v této sezóně neskutečné. Takže opět nás výjezd zavedl do vzdálených Podbořan, kde jsme nejprve sehráli utkání proti Chomutovu a následně pak proti Ústí nad Labem. Byly to dva naprosto rozdílné zápasy. Nejprve s druhým Chomutovem a pak s beznadějně posledním Ústím. Oba zápasy nám ukázaly, a řekněme si to na rovinu, že severočeský region opravdu nemá vysokou kvalitu a je jen ke škodě, že turnaje nás stojí spoustu úsilí, odježděných kilometrů a samozřejmě i peněz a kýžený výsledek to nepřináší. Tím myslím těžké zápasy se silnými soupeři, které by výkony našich děvčat posunuly dále. V podstatě celou sezónu hrajeme tuto soutěž se stržkami a přesto nám to na slušné výsledky stačí. Spoustu sehraných zápasů nikomu nic nedají a je k zamyšlení, zda trochu nepřehodnotit toto rozdělení nebo nastavení soutěží. Každopádně jsme splnili povinnost a s přehledem jsme oba zápasy zvládli.

Miloš Cidlinský


1. liga juniorek

Tatran Střešovice - FBC Liberec 7:2

V první lize juniorek jsme narazili na dalšího těžkého soupeře, kterým byl tentokrát Tatran Střešovice. Bohužel se nám nepovedlo zopakovat výkony z předešlých zápasů. Celý zápas jsme ztratili již v první třetině, kde jsme hlavně v defenzívě neskutečně hořeli. Po první třetině jsme prohrávali 4:0 a bylo jasné, že soupeřky takto dobře rozehraný zápas již nepustí. Naše obránkyně dělaly neskutečné chyby při rozebírání protihráček, přidaly k tomu fatální rozehrávku a vše bez pohybu. Po důrazné domluvě jsme zbývající dvě třetiny již sehráli lépe, ale to je jen malá náplast na předvedený výkon. Zkrátka si některé hráčky musí uvědomit, že se jedná o nejvyšší juniorskou ligu a pokud chceme v ní být úspěšní, musíme k zápasům přistoupit zodpovědně a tento přístup začíná již na trénincích. Doufám, že se holky z toho poučí a samozřejmě ještě celou věc rozebereme u videa.

Miloš Cidlinský