Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Dorostenci v play-off narazili na vicemistry loňské sezony. Hrálo mnoho dalších turnovských týmů!

Šest turnovských týmů absolvovalo o víkendu své zápasy. Největší pozornost byla upřena na play-off první ligy dorostenců, kde se společný tým Turnova, Koberov a Semil střetl s přední tuzemskou florbalovou značkou Předvýběr.CZ Florbal MB. V play-off se představily také juniorky.

2.liga juniorů

T.K.S. TJ Turnov - TJ Lokomotiva Louny 0:9

SK BIVOJ LITVÍNOV - T.K.S. TJ Turnov 9:0

Junioři v sedmi statečných vyrazili do Litvínova, kde však na žádné body nedosáhli.

1.liga dorostenců

T.K.S. TJ Turnov - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:6

Předvýběr.CZ Florbal MB - T.K.S. TJ Turnov 7:2

Dne 16. 3. 2024 jsme se s hráči dočkali play off. Jako soupeř nám byl přiřknut tým z Mladé Boleslavi. Já i hráči jsme si byli vědomi, že se jedná o vicemistry České republiky pro rok 2023 a tedy, že nás nečeká nic jednoduchého. Vlastně jsme mohli jít do zápasů s tím, že můžeme pouze získat.

V sobotu v podvečer jsme tedy nastoupili na domácí palubovce, v turnovské hale. V tomto zápase jsme od počátku ukazovali, že máme chuť soupeře, fanoušky a jiné sledující zaskočit a využívali jsme okének v taktice soupeře. Nebylo nám však dáno a i když jsme soupeře přestříleli v poměru 16:15 na branku, gól se nám nepodařilo vstřelit díky skvěle chytajícímu brankáři soupeře. A také nám chybělo trošku štěstíčka. Vůbec bych se nebál říci, že kdyby byl výsledek 3:6 pro Boleslav, nebylo by se čemu divit. Ale jak říkám, branku se nám vstřelit nepodařilo a tak utkání skončilo v poměru 0:6 pro soupeře. Co bylo opravdu skvělé, tak to byla divácká návštěvnost. Fanoušků bylo bezmála 130 a za to děkujeme!

Do druhého zápasu jsme nastoupil na půdě Mladé Boleslavi v pondělí 18. 3. 2024 od 17:30. Ke konci první třetiny jsme se ujali z florbalky Filipa Hájka vedení, ale soupeř stav srovnal chvíli před pauzou a tak jsme šli do šaten za stavu 1:1 po první třetině. V druhé třetině nám začal soupeř trošku více ,,zatápět" a po lehké chybě šla Boleslav do vedení. Ještě v této třetině jsme však dokázali srovnat z hole Prouska a už jsme se těšili, že do šatny před poslední třetinou půjdeme za opět vyrovnaného stavu. Bohužel jsme se dopustili zcela hloupé chyby, za kterou jsme byli vyloučeni a ihned v přesilové hře potrestáni. Do třetí třetiny jsme tedy vstupovali s jednobrankovým mankem. I když byli hráči odhodláni nechat na hřišti duši a odvézt si z Boleslavi pěkný výsledek. Nepodařilo se a po dalších zcela nesmyslných chybách soupeř po chvíli odskočil a výsledkem změnil dobrý dojem z naší hry. Konečný výsledek byl 7:2 pro domácí a my jsme odjížděli z dobře rozehraného utkání s takovou lehkou pachutí.

K výkonům svých hráčů bych rád sdělil, že mě mrzí, že je sezóna u konce a že se s některými hráči musíme rozloučit neboť už odchází do kategorie juniorů. Podotýkám však, že mám s trenéry neskutečnou radost z jejich progresu neboť to, že tihle borci dokázali za dva roky dostát takového progresu, kdy dokáží bojovat s nejlepšími týmy 1. ligy je nádhera. Rozhodně tedy projekt T.K.S. má smysl a já se už nyní těším v pokračování s dalšími hráči. Opět nás čeká dlouhá cesta, ale já se na ni těším! Nakonec bych chtěl poděkovat našim fanouškům a příznivcům neboť atmosféra, kterou dokázali vytvořit nejen na domácím utkání byla skvělá. Děkujeme moc!

Tomáš Fabián

Liga starších žáků

TJ Turnov - ASK Lovosice - LFP "A" Black 1:6

TJ Turnov - FBC Vipers Most 5:1

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 2:1

16. 3. jsme opět vyrazili na dlouhou cestu s cílem postoupit do druhého koše. Turnaj byl pořádaný v Kadani a to pro nás trochu v netradičním odpoledním čase.

V prvním zápase proti ASK Lovosice LFP „A“ Black jsme utrpěli debakl 1:6. Nejde ani tak o konečný výsledek, to se stát může, ale o předvedenou hru, kdy jsme se nebyli schopni soupeři vyrovnat v žádné z florbalových činností.

Do druhého zápasu s FBC Vipers Most jsme provedli drobné změny na postech a na našem herním projevu to bylo znát. Jasné vítězství 5:1 nám dávalo trochu klidu, že šance zůstat alespoň ve třetím koši je velice reálná.

Po několika minutách odpočinku nás čekal třetí zápas FBC DDM Kati Kadaň. Narazili na sebe tebe týmy s podobným herním stylem. Na obou týmech byla už znát trochu únava z předešlých zápasů.

Utkání bylo po celou dobu vyrovnané se šancemi na obou stranách. Vítězství 2:1 nám dávalo teoretickou šanci i na postup. Sice šance byla minimální, kdy by v posledním utkání Lovosice s Mostem remizovaly nebo prohrály. Sice se toto zdálo jako velice nepravděpodobné, tak rozhodnutí padlo až 21s před koncem utkání. Bohužel pro nás Lovosice Most přetlačily 2:1.
Další turnaj bude 6. 4. v Turnově. Přijďte nás povzbudit, nečeká nás nic lehkého.

Dušan Iker

Přebor starších žáků

FLORBAL JABLONEC Yellow - TJ Turnov 1:17

TJ Turnov - TJ Stadion Nový Bor 6:3

Na béčko stržů se v neděli sešla sestava vyztužená o pár kluků z áčka a pár kluků z mlžů, což dalo dohromady opravdu pěkný dostatečný počet. V prvním zápase jsme rozstříleli naprosto hrozně hrající Jablonec, abychom poté sehráli poměrně vyrovnanou partii s Novým Borem, kterou jsme ovšem nakonec jednoznačně rozhodli ve třetí části, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a naopak sami dokázali proměnit několik šancí.

TJ Turnov - FLORBAL JABLONEC Blue

V neděli 17.3. si přípravka jela pro další důležité zkušenosti do Liberce.

Dnes bych vynechala prohry a výhry, protože náš tým se skládá z dětí, kteří už hrají delší dobu a dětí, kteří jsou na začátku a ochutnávají florbal v akci. Moc chválím naše šikovné holčičky (Verunku, Kristýnku, Rózku, Nikču), které byť jsou doplněny nováčky, dokážou společně vymyslet a zahrát perfektní akce. A naopak, chválím naše nováčky (Domču, Danečka, Toníka, Vojtíka, Máťu, Alexe), kteří se snaží přizpůsobit a přicházejí na kloub tomuto, za mě ,,božímu,, sportu.

A jako vždy, děkuji i rodičům, protože účast byla opět 100%.

Aneta Lásková

1. liga juniorek

FBC Liberec - IBK Hradec Králové 9:2

V úterý 12.3. od 20 hod sehrály juniorky rozhodující třetí utkání proti Hradci Králové. V první třetině jsme si vytvořily tříbrankový náskok.
Bohužel ve druhé třetině dovolily holky soupeřkám dvakrát skórovat a zápas se velice zdramatizoval. Naštěstí naše děvčata nepanikařila a naopak přidala na tempu. Postupně si vytvářela střelecké příležitosti, které i proměňovala. Postupně tak odskočila na konečných 9:2 a ukázala, že právem postupují do dalšího kola. Hned ve středu proběhl výběr a první na řadě s výběrem byl Chodov, který po nás sáhl. Takže již o tomto víkendu nás čeká další měření sil, tentokrát s lídrem celé základní části a kandidátem na celkový titul. No, necháme se překvapit, ale určitě neprodáme kůži lacino a o postup se popereme.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC Liberec 10:6

FBC Liberec - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:9

Po úspěšném předkole play-off juniorek proti Hradci Králové nás o tomto víkendu čekal snad nejtěžší soupeř a tím byl Chodov. Lídr celé základní části bez jediné porážky, 270 vstřelených a pouze 64 inkasovaných branek. Tým se z velké části skládá z děvčat, která nastupují nebo nastupovala za reprezentaci. Čekal na nás tedy velice těžký úkol. Chtěli jsme minimálně sehrát vyrovnaná utkání a děvčatům z Chodova znepříjemnit cestu dál.
Nejprve jsme jeli do Prahy k prvnímu utkání. V první třetině nám soupeřky odskočily na stav 4:1, ale holky to nezabalily a dokázaly snížit na 4:3.
Holky makaly, dřely a přestože chodovské vždy poodskočily ve skóre, vždy se nám podařilo je dotáhnout a na začátku třetí třetiny dokonce vyrovnat na 6:6. Osudná byla pro nás 51 a 52 minuta, kdy opět soupeřky odskočily o dvě branky. Přestože jsme ještě zkusili hru bez brankářky, tak zkušený tým jako je Chodov si výhru pohlídal a ještě dvakrát skóroval do naší prázdné branky. Stav série byl tedy 1:0 pro Chodov.

V neděli pak od 18 hod přišla na řadu odveta. Myslím, že jsme byli velice dobře připraveni na hru pražanek a také se nám podařil vstup do utkání, když jsme ve 4 minutě šli do vedení. Bohužel jsme tento stav dlouho neudrželi a po závaru před naší brankou inkasovali a soupeřky tak záhy srovnaly.
Naše holky to však nijak nevykolejilo a pokračovaly v soustředěném výkonu. Do žádných větších šancí jsme soupeřky nepouštěli a sami si naopak šance vytvářeli. Jednu z šancí jsme využili a opět šli do vedení. Tento stav vydržel až do 32 minuty, kdy z dálky přesně trefila chodovská hráčka levý růžek branky. Začalo se tedy od začátku. Ve 42. minutě naše děvčata opět zaskočila jak hráčky, trenéry tak i diváky z Chodova a opět se ujala vedení.
Bohužel se postupem času ukázalo, že našim hráčkám už dochází energie a to tak zkušený tým jako je Chodov využil a zápas otočil. V závěru jsme opět zkusili hru bez brankáře, ale dopadlo to stejně jako v Praze a inkasovali jsme další dvě branky do prázdné brány.
Přestože pro nás sezóna končí, musíme dvojzápas s Chodovem vyhodnotit jako velice podařený. Za prvé, náš tým se skládal převážně z hráček, které svým věkem patří ještě do kategorie dorostenek a za druhé, sehrát takto vyrovnaná utkání a já se nebojím říci proti reprezentaci nebo chcete-li proti výběru republiky, je skvělé. Před holkama smekám, jak se rvaly a bylo vidět, že hodně chtějí. Za sebe musím říci, že takových to proher si nesmírně vážím. Jsou to přesně ty prohry, které musí holky posunout dále a já věřím, že tento tým ještě v budoucnu ukáže svou sílu. Holkám chci poděkovat za to, jak k zápasům přistoupuly, jak je odmakaly a věřím, že až smutek z vyřazení pomine, budou ještě silnější než nyní.
Holky moc díky, byly jste úžasné, byl to skvělý florbalový zážitek.

Miloš Cidlinský

1. liga dorostenek

Mocní Tuleni Podbořany - FBC Liberec 1:9

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 9:0

V sobotu 16.3. se konal poslední turnaj dorostenek v Krupce u Teplic. Karty byly předem rozdány. Pokud chceme ještě zabojovat o první místo v tabulce, musíme oba zápasy vyhrát a čekat na zaváhání Kadaně. Soupeřkami našich hráček byly děvčata z Podbořan a z České Lípy.
Jelikož juniorky hrály play-off proti Chodovu, nezbylo nám nic jiného, než opět vyrazit na turnaj pouze s týmem, který se skládal až na jednu výjimku z děvčat, která nastupují za kategorii stržek. Musím vyseknout poklonu, jak zkušeně a trpělivě dokázala naše děvčata v obou zápasech soupeřky přehrát a to dosti přesvědčivě. Přestože se vždy první třetiny tvářily vyrovnaně, trpělivou hrou jsme postupně dokázali soupeřkám vnutit naši hru a rychlými kombinacemi a individuálními dovednostmi je přehrát.

Nechci zacházet do podrobností z jednotlivých zápasů, spíše bych chtěl tak trochu zhodnotit celou sezónu.
Začal bych od konce. I když jsme splnili první podmínku a oba zápasy vyhráli, bohužel Kadaň také nezaváhala a tudíž celou soutěž vyhrála a nám připadlo celkově druhé místo, které pro nás znamená daleko těžšího soupeře do předkola play-off na MČR dorostenek.
To ale neznamená, že bychom soutěž hodnotili jako nepovedenou. Tým máme velice zkušený a za celou sezónu udělal nesmírný progres. Musíme si uvědomit, že spoustu zápasů jsme odehráli pouze se staršími žákyněmi. Ano stálo nás to celkové umístění a těžšího soupeře, ale my se musíme koukat více dopředu. Jsou to cenné zkušenosti a obrovský posun těch mladších hráček, které určitě v budoucnu zúročíme.
Všem holkám, které nastupovaly za dorostenky, bych chtěl moc poděkovat a moc si vážím, že to s námi trenéry vydržely a doufám, že si to také užily. Zároveň bych chtěl poděkovat i rodičům za podporu, bez které by to zkrátka nešlo. Jsme jeden tým a pokud chceme být úspěšní, musíme všichni přiložit ruku k dílu.
Nyní se už budeme připravovat na předkolo play-off, které by mělo proběhnout v termínu 6.4 - 7.4. a uděláme vše, aby jsme se na MČR probojovali.
Držte nám palce a pokud nás přijdete podpořit, budeme jenom rádi.