Související zápasy

FLORBAL TURNOV
122_20221213_201559.jpg

DOHRÁNO: Další porce zápasů pro množství turnovských týmů

Výsledková krize mužů trvá i nadále, po těsné porážce s Náchodem. Béčko odehrálo doma dva vyrovnané zápasy a připsalo si jednu výhru a jednu prohru. Podobně je na tom i dorostenecké béčko, které také jednou vyhrálo a jednou prohrálo. Na vítěznou vlnu se vrátili mladší žáci. Podařený turnaj má za sebou přípravka.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Florbal Primátor Náchod 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Sestava: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Janoušek J., Janoušek Š. - Plíšek, Jiránek, Šmída J., Hejduk E., Iltis - Ptáčník, Maršík, Reczai, Vacek, Novotný

Branky a asistence: 34. Švitorka (Janoušek Š.), 54. Vacek (Švitorka)

Utkání s Náchodem nepřineslo ani z jedné strany příliš florbalové krásy. Obrany převažovali nad útoky a bylo znát, že se jedná pro oba dva týmy o důležité utkání.

Náchod se v nabídnutých přesilovkách ujal vedení, ale domácí se rychle vrátili do utkání kontaktní brankou Švitorky. V 54. minutě poté zaznamenal svojí premiérovou branku v turnovském dresu Vacek a zdálo se, že směřujeme do prodloužení. Náchod ale v závěru přidal další branku, na kterou už domácí nedokázali zareagovat.


Regionální liga mužů

TJ Turnov B - FBC Panthers Liberec 6:4

Florbal Jablonec - TJ Turnov B 6:3

Chlapské béčko absolvovalo domácí turnaj s kompletními dvěma formacemi a na předvedené hře i výsledcích to bylo okamžitě znát.

Po úvodní výhře s Pantery, ale přišla prohra ve vyrovnaném utkání s Jabloncem.


2. liga dorostenců

Florbal T.K.S. "B" - FBC Liberec B 4:1

FBC Panthers Liberec - Florbal T.K.S. "B" 7:6

I dorostenecké béčko konečně pořádně zabralo a přivezlo si domů další body. Po úvodní výhře s Libercem bylo blízko třem bodům i proti Panterům, ale klukům se bohužel nepodařilo udržet vedení 6:3 a nakonec o gól prohráli.


Přebor mladších žáků

TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 13:0

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 5:3

Mladší žáci se vrátili zpět na vítěznou vlnu. Nejprve jasně přehráli Šluknovsko a poté se jim podařilo porazit i silného soupeře z České Lípy.


Liberecká liga přípravek

TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 5:3

SCC Semily - TJ Turnov 2:10

FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 2:1

Po týdnu tým přípravky vyrazil k poslednímu turnaji v tomto roce. Bohužel nás tentokrát do nedalekých Semil vyrazil menší počet než obvykle. Na úvod nás čekal tým České Lípy, který také dorazil s menším počtem hráčů. I přesto jsme s nimi odehráli dva zajímavé zápasy. Oba zápasy byly plné jak individuálních akcí, tak byla vidět spousta skvělých kombinací. Mezi těmito dvěma zápasy jsme odehráli ještě zápas s domácím týmem SCC Semily. Zde se nám dařilo střelecky, bojující tým Semil měl ve svých řadách spoustu mladších hráčů a to bylo na výsledku znát, ale do budoucna o nich určitě ještě uslyšíme. Další turnaj nás bude čekat až v novém roce, takže tímto  zároveň přeji všem všechno nej a hodně zdraví.

Hodnotil trenér Jaroslav Pajkrt.


1. liga dorostenek

SK Bivojky Litvínov - FBC Liberec 2:10

FBC Liberec - Florbal Chomutov 6:0

V neděli 11.12. sehrály dorostenky poslední letošní turnaj, a to v České Lípě, kde nejprve narazily na Litvínov a vzápětí na Chomutov, který byl před turnajem v tabulce na prvním místě.

V prvním zápase děvčata nastoupila vcelku ve svižném tempu a brzy vedla a svůj náskok postupně navyšovala. Byly zde k vidění krásné kombinace i hezké branky. Myslím si, že si zápas holky užily. Konečný stav 10:2 hovořil za vše.

Hned poté musela děvčata nastoupit k dalšímu zápasu a tudíž odpočinku nebylo mnoho. To se také projevilo v první třetině, kde byla trochu únava znát. Postupně však holky únavu rozběhaly a přidaly také na přesnosti kombinací a hlavně klid v zakončení. A když naše brankářka Anička Wienerová dokázala udržet čisté konto, vypadal konečný stav 6:0 velice příjemně, i když zápas tak jednoznačný nebyl. Tímto vítězstvím se dostaly dorostenky na první místo v tabulce a to jim již v letošním roce nikdo nevezme. Gratulujeme!

V barvách Liberce nastoupily Lucie a Michaela Cidlinská, Agáta Kučerová, Anička Wienerová, Janička Pokorná a Kristýna Líbalová. Holky opět holky potvrdily, že mají svou kvalitu a svými výkony rozhodně přispěly k úspěchu Liberce. Regionální spolupráce opravdu přináší své ovoce!

Zápasy komentoval trenér Miloš Cidlinský.