Související zápasy

FLORBAL TURNOV

DOHRÁNO: Charitativní dvojutkání se vydařilo

Charitativní utkání mělo úspěch. Muži konečně vyhráli, byť pouze v prodloužení. Junioři si i v malém počtu dokázali připsat dvě výhry. Starším žákům se znovu příliš nedařilo na turnaji v Lovosicích. Ženy po solidním výkonu podlehly Vinohradům. Mladší žákyně si užily turnaj v Kadani.

V sobotu 27. 11. proběhl v turnovské hale TJ projekt charitativního dvojutkání, v rámci něhož odehrála svoje utkání družstva mužů a žen. Akce se celkově vydařila doufáme, že ji budeme moci v budoucna opět zopakovat. V rámci sbírky se ve prospěch Centra pro rodinu Náruč vybralo krásných 6630 Kč.

Národní liga mužů

TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov 8:7 p. (3:2, 3:2, 1:3, 1:0)

Sestava: Jirman (Král) - Dědek, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Pohl - Mellan, Šmída J., Hejduk E., Švitorka, Maršík - Šmída O., Hlavnička, Nezdara

Branky a asistence: 13. Janoušek J., 15. Šmída O. (Hlavnička), 18. Hejduk E. (Švitorka), 25. Nezdara (Mellan), 32. Janoušek J. (Matěcha), 37. Dědek (Matěcha), 50. Pohl (Janoušek J.), 32. Matěcha Š. (Janoušek J.)

Muži se doma představili proti poslednímu Litvínovu. Do zápasu jsme tedy nastupovali jako favoriti a po celou dobu bylo vidět, že máme navrch. Tradičně nás ovšem srážely zbytečné chyby, naivity a špatná herní rozhodnutí.

Po první třetině jsme vedli o jeden a po druhé o dvě branky, takže všechno vypadalo nadějně a směřovali jsme k vítězství. Během třetí třetiny jsme odskočili do tříbrankového vedení a směřovali jsme k vítězství. Bohužel jsme se ale ani v tomto zápase nevyhnuli našemu tradičnímu black-outu a během třiceti pěti sekund soupeř vyrovnal.

Po několika dalších šancích se šlo do prodloužení, ve kterém se nám podařilo zápas přecejenom rozhodnout v náš prospěch, když druhý bod vystřelil Matěcha. Výrazným pozitivem je určitě to, že svoje první góly v Národní lize zaznamenali Štěpán Pohl a junior Ondřej Šmída. Zároveň se samozřejmě chceme od tohoto výsledku odrazit a začít sbírat body v každém zápase - pokud chceme do play-off, tak nám ani nic jiného nezbývá.

K dalšímu zápasu vyrážíme do pražských Kunratic, kde nás v neděli 5. 12., od 18:00, čeká souboj s Traverzou Mukařov.

2. liga juniorů

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 6:9

FBC Liberec B - TJ Turnov 9:10

Ve velice malé počtu 7+1 absolvovali junioři další dva zápasy v Liberci, přičemž někteří hráči prakticky neslezli ze hřiště. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za to, že oba dva zápasy zvládli odmakat a odběhat, přestože oba soupeři měli k dispozici podstatně více hráčů a co více, v obou zápasech jsme byli lepší a zasloužili jsme si dvě výhry. Bylo to náročné, ale domů jsme si přivezli šest bodů.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 6:6

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP Yellow 0:2

TJ Turnov - TJ Lokomotiva Louny-MAGENTA 4:6

Starší žáci v neděli sehráli další tři zápasy na turnaji v Lovosicích. Po rozpačité remíze s Českou Lípou (6:6) bohužel nenašli recept na tým z Lovosic (prohra 0:2). Ani závěrečný zápas s hráči Loun, ve kterém ještě na začátku druhé poloviny vedli 4:1 nakonec neuhájili a do šatny odcházeli s prohrou 4:6.

1. liga žen

TJ Turnov - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:12 (2:3, 2:4, 2:5)

Sestava: Hassová (Brabcová) - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.

Branky a asistence: 12. Kyselová, 18. Kyselová (Fišerová), 24. Veselá Š. (Vacíková), 39. Vlková (Koubková), 48. Štěpánková E. (Veselá L.), 60. Kyselová (Veselá L.)

Dne 27.11 jsme hrály v Turnově charitativní utkání s TJ Sokol Královské Vinohrady na podporu Náruč centrum pro rodinu.

První třetinu jsme zahájily v rychlém tempu, ale první branku vstřelil TJ Sokol Královské Vinohrady. Po velikém množství pokusů se podařilo srovnat na 1:1 v čase 11:39, kdy vstřelila branku Adéla Kyselová v oslabení. To nás nakoplo do další usilovné hry, ale bohužel vzápětí odpověděly Vinohrady zvýšením na 2:1. Po naší krásné akci se nám podařilo vyrovnat skóre na 2:2, branku vstřelila Adéla Kyselová a asistovala Johana Fišerová. Bohužel Vinohrady nezaostaly a ke konci 1 třetiny daly dva góly. Hned na začátku 2. třetiny po nešťastné nahrávce, jsme obdržely pátou branku. Obranu TJ Vinohrady se podařilo překvapit Šárce Veselé rychlou střelou z půlku na branku, která trefila správné místo, s asistencí Kateřiny Vlkové. Další dvě branky posunuly Vinohrady do skóre 7:3. Aspoň ke konci třetiny jsme daly utěšující branku do šatny na 4:7, branku vstřelila Kateřina Vlková a asistovala Tereza Koubková. Třetí třetina byla plná gólů ze strany TJ Sokola Vinohrady, které zakončily skóre na 12:6. Prohrály jsme, ale bylo vidět zlepšení oproti předchozím zápasům, bylo více bojovnosti a úsilí o lepší výsledek. Nejlepší hračkou našeho týmu byla vyhlášena Adéla Kyselová.

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 9:4

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 5:10

Florbal Chomutov - TJ Turnov 7:1

V neděli  28.11. jsme pro změnu v brzkých ranních hodinách vyrazili k další porci zápasů do daleké Kadaně. Po náročné cestě jsme odehráli první zápas proti týmu Podbořan, který měl v týmu spoustu mladších hráček-elévek. Přesto zápas nebyl tak jednoznačný. Nakonec se projevila zkušenost některých našich hráček a holky zápas zvládly. Druhý zápas jsme odehráli proti domácímu týmu, vyrovnaný souboj probíhal jak na hřišti, tak v hledišti. Mohutné povzbuzování rodičů, kteří vytvořili skvělou atmosféru, nakonec přineslo vítězství našim holkám. Hned na to jsme hráli zápas s týmem z nedalekého Chomutova. Po dobrém vstupu do zápasu se nám přestalo dařit, jak střelecky, tak naší nesoustředěností a nedisciplinovaností v obraně nás soupeř jednoznačně přehrával. Ale i tento zápas pro nás byl dobrou školou, kde jsme mohli posbírat spoustu zkušeností. Pokud nám to situace dovolí, poslední zápas v tomto roce odehrajeme 11.12.2021 v Turnově. Tímto vás všechny zveme, přijďte podpořit naše florbalové naděje!