Související zápasy

FLORBAL TURNOV

Ženy mají z úvodních dvou zápasů sezóny 3 body

O víkendu začala sezóna také pro ženy, které jsou již ostříleným účastníkem 1. ligy. Úvodní prohru ze sobotního zápasu proti Soběslavi odčinily nedělním vítězstvím proti Rudým Dračicím Týn.

TJ Turnov - Banes Florbal Soběslav 10:11

První zápas po několikaměsíční pauze pro nás byl velkou výzvou, chtěly jsme už od začátku vyhrát a mít tři body v kapse. Díky kvalitní letní přípravě jsme byly nahoře fyzicky, o to více jsme si věřily na vítězství.

První třetina začala velmi slibně, už v šesté minutě jsme vedly 3:0 a ve veselé náladě jsme zvolnily tempo hlavně v bránící fázi. Krátce na to jsme za tato pochybení byly potrestány dvěma obdrženými góly a musely jsme se vrátit nohama na zem. Do konce třetiny ještě proběhla přestřelka, která pro nás skončila poměrem 5:3.

Ve druhé třetině jsme začaly více propadat v osobních soubojích a za záda Brabcové nám soupeřky vsítily hned několik gólů za sebou. Šance na naší straně jsme bohužel nedokázaly využít, několikrát jsme trefily brankovou konstrukci a nespočet střel minul branku nebo skončil v bloku. I přes všechny naše chyby jsme si ale udržely těsné vedení 9:8.

Poslední třetina byla chudší na počet vstřelených branek, byla znát únava, náš malý tlak do brány a chybné rozebírání hráček před naší brankou. Soupeřkám tedy stačilo jen postavit se do velkého brankoviště a čekat na přihrávku, kterou z první sázely za Plačkovou. Posledních deset minut už jsme se nedostaly do žádné větší šance, naopak soupeřky proměnily téměř každý útok a otočily skóre ve svůj prospěch.

Ze zápasu jsme odcházely zbytečně poraženy 10:11. V zápase se svými čtyřmi góly blýskla Adéla Kyselová a taktéž velkou posilou nám byla Kristýna Vlková.

TJ Turnov - Rudý dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn 7:4

Ženy v neděli odehrály zápas proti Rudým dračicím mladých nadějí Týn vítězným poměrem 7:4. Po první třetině Turnovská složka odcházela do šatny s negativním skóre 1:4. V druhé třetině ale Turnovačky potahaly body a remizovaly. Největší zlom nastal v posledních 10 minutách 3. třetiny, kdy ženy zabojovaly a finální skóre tak upravily na 7:4. Týn je rozhodně dobrým soupeřem, hráčky jsou zkušené a golmanka výborně chytá, tak se budeme těšit na další zápas.