157_20230701_115223.jpg

Výjezd T.K.S. do Brna

V rámci projektu T.K.S. vyrazily týmy mladší žáků, starších žáků a dorostenců na turnaj Hummel Open Game do Brna.

Na turnaj do Brna jsme odjeli v rámci našeho projektu T.K.S., v rámci kterého kooperuje Turnov, Koberova a Semily. Pro mladší a starší žáky se jednalo o vyvrcholení nadstavbových tréninků, které jsme začali organizovat v lednu, zatímco pro dorostence šlo o součást přípravy na novou sezónu.

Mladší žáci

Přestože se jednalo o výběrovou sestavu, tak mlži neměli k dispozici úplně všechny hráče a několik borců, kteří by mohli být oporami, přecejenom chybělo. Přestože byli kluci nalosováni do na papíře poměrně hratelné skupiny, tak se většina z nich v závěru sezóny úplně nepotkala s formou a tréninků, kterých absolvovali dohromady nebyl dostatečný počet k tomu, aby byli plně konkurence schopní proti týmům, které spolu hrají celou sezónu a ve svých regionech patří k tomu úplně nejlepšímu. Ze zápasů proti Troopers, Ostravě, Třinci a Kolínu tedy dokázali vytěžit pouze jedno vítězství s Kolínem. V prvním kole play-off je následně čekal pozdější finalista turnaje, Bulldogs Brno, proti kterému kluci neměli šanci a tak se s turnajem rozloučili už v sobotu dopoledne.

Mladší žáci mají před sebou ještě dlouhou cestu a spousta práce, pokud chtějí příště vyhrát vícekrát. Pro většinu z nich to byl první takto velký turnaj a tak doufáme, že načerpané zkušenosti ve svém dalším rozvoji zúročí.

František Záleský

Starší žáci

Strži měli extrémně těžký los, když je ve skupině čekal první, druhý, třetí a desátý tým z MČR, tedy Vítkovice, Bulldogs Brno, Tatran a FbC Plzeň. Naši borci tedy čelili extrémní síle, se kterou se ale dokázali poměrně statečně prát. Proti Vítkovicím a Tatranu jsme se víceméně pouze bránili a nedokázali vstřelit žádnou branku. S buldoky nám trochu pomohl povrch, ale dokázali jsme si, že se můžeme poměřovat i s těmi nejlepšími, když jsme ještě ve dvou třetinách utkání drželi nadějný výsledek 3:3, poté ale soupeř ukázal kvalitu a utkání rozhodl. Asi nejvyrovnanější partii, byť je nutné uznat, že měl soupeř znatelně více šancí, jsme sehráli proti Plzni, kde jsme dokonce vedli 2:0. Soupeř sice poté utkání dokázal otočit ve svůj prospěch, ale pořád jsme drželi na dostřel a nakonec padli 3:5, přičemž nás hodně mrzelo několik nevyužitých gólových šancí.

Do prvního kola play-off nám posléze los přisoudil dalšího účastníka MČR, tentokrát pátý tým, FBS Olomouc, čímž byla naše smůla - nebo možná štěstí - jde o to, jak se na to člověk dívá, dokonána. Tento zápas byl oproti předchozím ve znatelně nižším tempu, což bylo asi dané předchozím extrémně náročným programem. Nebyl to žádný kolotoč, ale soupeř zaslouženě vyhrál 5:0, a tím byla naše cesta turnajem u konce. Přestože kluci prohráli všechny zápasy, tak měli možnost zahrát si s nejlepšími týmy v ČR a snad to pro ně bude motivace do další práce, stejně tak jako pro nás trenéry. Rozhodně máme hodně podnětů na přemýšlení a námětů, na čem musíme pracovat a v čem se musíme zlepšovat.

František Záleský

Dorostenci

Dorostenecká část výpravy měla na tomto turnaji vyrovnanou skupinu, kterou však s velkou porcí smůly zakončila na posledním místě.

První zápas s Aligators jsme nedokázali udržet vedení a soupeř otočil zápas ve svůj prospěch, tedy 1:2. Ve druhém utkání jsme většinu utkání přehrávali bratislavský Capitol, avšak vlastním gólem jsme utkání “pouze” zremizovali na 1:1. Ve třetím souboji jsme zdatně konkurovali florbalu Vsetín, naší slabinou však bylo proměňování brankových příležitostí a soupeř tak vyhrál 0:2. V posledním zápase jsme změřili síly s Kopřivnicí, nad kterou jsme povětšinu zápasu vedli a dokonce jsme měli 30 vteřin do konce zápasu vše pod kontrolou, jelikož jsme hráli přesilovku 5 na 4. Bohužel nám ale byla vražena kudla do zad, když 8 vteřin před koncem soupeř skóroval z brejku a vyrovnal tak stav na konečných 1:1.

Po této skupině na nás čekal střešovický Tatran. “A” výběr z tohoto klubu byl nad naše síly a zaslouženě jsme prohráli. Musím ale kluky za celý turnaj vesměs pochválit, protože do hry dali své maximum a nám trenérům tento turnaj naznačil, jakým směrem se bude ubírat další cesta v tréninku. Děkuji všem hráčům za turnaj, trenérům za ochotu a obětavost, Renče Vodhánělové z Koberov za výpomoc a rodičům, kteří nám fandili jak doma u onlinu, tak přímo v Brně na zápasech. T.K.S. Jede dál!!!

Tomáš Jiránek.