Florbal TurnovOrka
5:8(2:1,2:5,1:2)
so 26. 11. 2022 15:00 @ SH TJ Turnov, Národní liga, 12. kolo

Turnov vyzve v rámci charitativního utkání Orku!

V sobotu 26. 11. zahajují turnovští hráči druhou polovinu základní části Národní ligy. Soupeřem bude tradiční rival z Čelákovic, který si ve středu zahrál na domácí palubovce proti Tatranu Střešovice, kterému podlehl 4:15. Tento zápas bude důležitý nejen pro domácí hráče, ale také pro turnovskou organizaci C.P.R. Náruč, kterou budete moci přímo na zápase podpořit svým příspěvkem.

Charitativní utkání není v srdci Českého ráje novinkou. První zkušenost s tímto typem akce jsme zažili už v minulé sezóně, kdy domácí tým porazil Litvínov 8:7 v prodloužení. Pro letošní ročník jsme se opět rozhodli zařadit charitativní zápas do kalendáře, tentokrát budeme ve sportovní hale TJ Turnov hostit Orku Čelákovice.

Poslední vzájemný zápas nabídl vyrovnanou bitvu, ve kterém dokázali turnovští hráči otočit průběh zápasu z 1:4 na 5:4. V závěru však lacině darovali soupeři vyrovnání a v následném prodloužení rozhodl pro zisk bonusového bodu domácí Špalek. Turnov tak má soupeři rozhodně co vracet. Orka je však v laufu - z posledních čtyř zápasů dokázala pokaždé naplno bodovat a v tuto chvíli se nachází na druhém místě tabulky.

V tomto utkání ale hlavně bojujeme společnými silami za Centrum pro rodinu Náruč. Ta svou činností podporuje vlastní i náhradní rodiny. Tato nezisková organizace se na Turnovsku pohybuje přes dvě desetiletí a svými aktivitami, jako jsou miniškolky, provoz rodinného centra nebo podpora náhradní rodinné péče přispívá rodinám a dětem v nelehké životní situaci.

Jejich práce si nesmírně vážíme a i proto poputuje každá koruna z tohoto zápasu na práci organizace. O přestávce také můžete očekávat bohatý doprovodný program. Utkání začíná v sobotu od 15:00.