144_20230401_122537.jpg

Turnov bude hrát "pouze" regionální ligu

Turnov se v sezóně 2023/2024 představí v regionální lize, tedy o dvě patra níže než je v hierarchii soutěží doposavadní Národní liga.

Po uplynulém víkendu a prohrané sérii s pražskými Tigers je jisté, že Turnov po dlouhých letech opouští Národní ligu. Již během týdne tak probíhala diskuze nad dalším osudem turnovského celku, který by v nové sezóně měl právo startu ve čtvrté nejvyšší soutěži, tedy v Divizi. Právě z Divize sestupují Koberovy, jeden ze spolupracujících klubů v rámci uskupení T. K. S. (Turnov - Koberovy - Semily), které v Divizi vystřídají postupující Semily. T. K. S. by tak v Divizi mohlo mít dvojnásobné zastoupení, které se stalo hlavním tématem dlouhých vyjednávání, ze kterých vyšel trochu překvapivý, ale logický tah pro následující sezónu.

,,Vzhledem k aktuálním výsledkům a k situaci ve všech dotčených týmech jsme se nakonec rozhodli všechnu kvalitu směřovat do Semil, proto tým Turnova nevyužije možnost startu v Divizi a v následující sezóně se objeví v Regionální lize." řekl k nečekanému kroku člen vedení oddílu TJ Turnov Jan Kovář. Prakticky tak Turnov sestoupí hned o dvě soutěže níže. Manažer stejného oddílu František Záleský dále dodává: ,,Důvodů pro tento krok je více, náš oddíl musí začít budovat nový tým, naopak tým Semil je v tento okamžik na vzestupu a kvůli zachování regulérnosti Divize není vhodné, aby v něm působily dva spolupracující oddíly."

Stejně jako před jedenácti lety je tak Turnov na začátku nové etapy, která mu tehdy následně přinesla dva postupy a účast v semifinále play off-Národní ligy. Uvidíme, jak to dopadne nyní.

Další informace a obsáhlý rozhovor, zabývající se všemi detaily naleznete ZDE.