Strži T.K.S. se zúčastnili turnaje PFC

Starší žáci výběru T.K.S. skončili na turnaji Prague Floorball Cup s jedinou výhrou, předvedená hra však slibuje lepší výsledky na nadcházejícím turnaji Brno Open Game.

V pátek 5. 1. v ranních hodinách jsme se s výběrem starších žáků Turnova, Koberov a jediným semilským hráčem vypravili na turnaj Prague Floorball Cup. Čekaly nás minimálně 4 zápasy s relativně těžkými soupeři (3 v základní skupině a 1 v play off).

T.K.S – Black Angels 3:9

Branky a asistence: 12. Ducháček (Šéfr), 12. Brjanyk (Flégr), 13. Fiala (Brjanyk)

Hned první zápas v základní skupině jsme dostali nejtěžšího soupeře základní skupiny, a nezačali jsme vůbec dobře, na začátku 12. minuty jsme prohrávali už 0:3 a soupeř měl hru pod kontrolou. Poté začala gólová smršť, kdy jsme se dokázali vrátit do zápasu a vyrovnat. Soupeř se poté ovšem znovu dostal do vedení, přičemž nám nevycházela koncovka, a tento problém se nepodařilo za celý turnaj vyřešit. Když soupeř přidal další góly při naší hře v šesti, bylo o výsledku rozhodnuto.

T.K.S – FBC DDM Děčín IV 1:5

Branka a asistence: 24. Bulušek (Šéfr)

Do druhého zápasu jsme nastupovali s jasným cílem: zlepšit koncovku a konečně vyhrát. Přijel také druhý trenér František Záleský, takže i na lavičce měla být znát posila. Opět jsme do zápasu nevstoupili dobře, tentokrát svítilo na tabuli po první polovině skóre 0:3. Nevzdali jsme se a po snížení na 1:3 z hole kapitána Buluška jsme se zvedli a začali konečně hrát v klidu. Nicméně jak již bylo řečeno, koncovka nás celý turnaj trápila, a když se k tomu přidají dvě zbytečné ztráty míčku na vlastní polovině, je z toho skóre 1:5.

T.K.S. – USK Akademik Cheb 3:2

Branky a asistence: 1. Fiala (Novák), 3. Novák (Mikez), 17. Vrzáň

Do třetice všeho dobrého i zlého, tak by šel popsat třetí zápas našeho týmu. Jestliže první dva zápasy jsme vždy na začátku prohrávali, ten třetí jsme začali šťastněji my. Druhá formace se na konci první minuty dostala do hry a bylo z toho vedení 1:0. Ve třetí minutě přidal Novák další zásah a rázem jsme vedli pohodlně 2:0. Poté přišla klasická hluchá část se špatnou koncovkou, ze které nás dostala až druhá nabídnutá přesilovka v zápase, kterou po mnoha odrazech využil Vrzáň. Stále však ještě nebylo vyhráno. Cheb při hře bez gólmana snížil a donutil nás bát se o výsledek, který se ale už nezměnil a mohli jsme tak slavit naši první výhru.

T.K.S – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:6

Branky a asistence: 12. Ducháček, 14. Fiala (Mikez), 21. Vodháněl, 23. Ducháček (Špetlík)

První a jediný zápas v play-off nám přisoudil pozdějšího finalistu a také účastníka MČR, Gullivers Brno. Čelili jsme tedy jednomu z nejtěžších možných soupeřů, se kterým jsme se ale statečně rvali o výsledek až do konce. Zápas byl jako na houpačce, chvíli jsme vedli my, chvíli zase soupeř. Tomu však, na rozdíl od nás, hrály do karet zkušenosti z velkých zápasů. To bylo poznat hlavně na konci zápasu, kdy si zkušeně pohlídali vedení a mohli se radovat z postupu.

Není však třeba sklánět hlavy, neboť v červnu nás čeká turnaj v Brně, kam pojedeme jen v minimálně obměněné sestavě. Jakožto hráči bychom chtěli poděkovat trenérům za možnost hrát na tomto turnaji a vytvořit si nezapomenutelné zážitky a doufáme, že jim to budeme moci co nedříve oplatit.