164_20230829_103054.jpg

Salming Cup 2023

Holky se v rámci týmu TULIP znovu zúčastnily Salming Cupu a přivezly si domů bronzové medaile.

Poslední srpnový víkend se holky z Turnova díky dlouhodobé spolupráci s FBC Liberec a FBC Česká Lípa zúčastnily turnaje SalmingCup v Praze, pod společným názvem TuLip Liberec v kategorii starších žákyň. Tato spolupráce nám umožňuje účast na takovýchto turnajích. Za Turnov vyrazily Míša Cidlinská, Eliška Svobodová, Bára Pajkrtová, Aneta Drahoňovská a Natka Lásková.

Navzdory tomu, že je tato kategorie nyní primárně určena pro hráčky narozené v roce 2009 a 2010, měli jsme i hráčky ročníku 2012 a určitě se neztratily. Hlavním cílem bylo nasbírat zkušenosti a poměřit síly se soupeři před novou sezónou. Odehráli jsme spoustu těžkých zápasů, některé se nám povedly, některé méně, ale všechno to jsou zkušenosti, které na trénincích nezískáme.

Holkám se podařilo probojovat až do zápasu o bronzové medaile. Zápas se musel určitě líbit, holky dokázaly hodit za hlavu zklamání z vyrovnaného, ale pro nás nakonec neúspěšného semifinále a namotivovat se na zápas o třetí místo. Spousta z nich si sáhlo na dno svých sil a možností a některé holky dohrávaly s drobnými zraněními. Díky tomuto všemu mohly na konci zápasu slavit zisk bronzové medaile. Gratulujeme!

Autor: Jaroslav Pajkrt