45_20210912_104651.jpg

Muži vstupují do nové sezóny

Výrazně obměněný a omlazený mužský tým vstupuje do sezóny 2021/2022

Již sedmou sezónu v Národní lize zahájí v neděli družstvo mužů. Vloni byla sezóna po pěti kolech opět předčasně ukončena a tak hráči nejen turnovského celku s nadšením vyhlížejí start nového ročníku. Nucená pauza se na turnovském elitním celku krutě podepsala, kdy oproti loňské sezóně budeme v té letošní postrádat hned sedm hráčů základní sestavy.

Po deseti sezónách v turnovském dresu neuvidíme snajpra Vojtěcha Palatínuse, který se rozhodl pro letošní sezónu nepokračovat. Stejně tak jeho bratr Antonín, který mimo své herní působení, přerušuje i to trenérské a bude se dál věnovat trénování v Fbš Bohemians. Další těžké direkty pro letošek nepřidá ani Tomáš Vitásek, kterého vyřadily vleklé problémy se zády. Svůj herní progres nepřevede Jan Grmolec, který stejně jako Palatínus starší zasvětí svůj volný čas trénování mládeže v Bohemce. Původem jablonecké duo Švec - Sekyra již minulou sezonu avizovalo, že se bude jednat o jejich poslední, a to se také vyplnilo. V “A” týmu nepřidá další zápasy ani Adam Erler. 


Tým kolem Antonína Palatínuse a Štěpána Matěchy se začal tvořit v roce 2012 po sestupu z tehdy ještě druhé do třetí ligy. Tým sezónu vyhrál, postoupil zpět do druhé ligy, kde hned obsadili velmi slušné páté místo, které při rozšiřování soutěží stačilo k postupu do Národní ligy. Turnov hrál až na jednu sezónu vždy v play-off, z toho 2x semifinále a to hlavně díky hráčům, kteří již pro letošní rok v Turnově působit nebudou. Za ty všechny roky jim patří obrovský dík a můžeme jen doufat, že alespoň některé z nich v budoucnu opět uvidíme v turnovském dresu.

Pro letošek se do služby hlásí dravé mládí! Silná generace kolem Emila Hejduka přebírá otěže a pro letošek to určitě nebude mít lehké. K týmu se však po roční odmlce opět připojila turnovská ikona Štěpán Matěcha, což by mladým hráčům určitě mohlo pomoci. Po Antonínu Palatínusovi převzal roli hlavního trenéra jeho dosavadní asistent a trenér mládeže František Záleský. V brankovišti se objeví také Jan Král z FBC Liberec, který již u nás jednu sezónu působil.

Mladý tým již jednu zkoušku zvládl - v poháru porazil FA Mladá Boleslav 2:1 a připisuje si postup do 4. kola. Sezóna doufáme bude dlouhá a budeme potřebovat i vaši podporu, přijďte nás tedy podpořit proti Butchisu již tuto neděli od 18:00 do turnovské haly ve Skálově ulici!