24_20220628_110126.png
33_20220628_110050.png
162_20230821_165956.jpg

Letní soustředění mládeže

V termínu 12. - 18. 8. 2023 se členové našich mládežnických kategorií vydali na již šestnáctý ročník letního soustředění mládeže.

Letos jsme se na soustředění vydali v poněkud jiné sestavě než tomu bylo minulé roky, jelikož dorostenci, junioři i muži již svoje soustředění absolvovali na přelomu července a srpna, tudíž prostory ve Dvoře Králové patřili především mladším a starším žákům, elévům, několika přípravkářům a samozřejmě také dívčím kategoriím. Specialitou letošního soustředění bylo, že turnovské hráče a hráčky doplnila ještě skupina ze spřáteleného klubu FBK Hořice. Celou sestavu rozšířili také dva elévové z partnerských Koberov. Celkově bylo tedy ve Dvoře 60 hráčů a hráček.

Co se týče trenérského týmu, tak i zde se naše sestava dosti proměnila, když místa několika tradičních účastníků z posledních let zaplnili mladé nadějné tváře, kterými byli Štěpán Pohl a Mathias Wambach. Dalšími vedoucími byli Jan Kovář, Jan Lochman, Jaroslav Marks a František Záleský a o hořickou skupinu se starali jejich vlastní kluboví trenéři. Po celou dobu byli účastníci pod bedlivým dohledem zdravotníka Jakuba Richtera.

V rámci programu absolvovali účastníci tradičně čtyři tréninkové bloky + tradiční večerní turnaj. Zatímco některé tréninkové skupiny se drželi tradičního schématu dvou venkovních a dvou halových tréninkových jednotek, tak u starších skupin byl čas věnován i teoretické přípravě a sledování videa. Tréninková rutina byla během úterního odpoledne a podvečera narušena regeneračním blokem, v rámci kterého navštívili všichni účastníci místní koupaliště. Do večerního turnaje byly poté ve středu vklíněny oblíbené ALL STARS GAMES, v rámci kterých mohli hráči a hráčky poměřit na hřišti síly se svými trenéry.

Do jednotlivých tréninkových jednotek jsme letos zapojili i moderní technologie, jako jsou stále populárnější Blazepody nebo aplikace Sporfie, díky které můžou trenéři dávat svým svěřencům bezprostřední zpětnou vazbu pomocí videa, přímo na střídačce. Trenéři i hráči si využití těchto nástrojů velice pochvalovali.

Během závěrečného dne vyvrcholil tradiční turnaj a na konci obdrželi všichni účastníci nádherné dřevěné medaile, které jim zůstanou jako vzpomínka na další vydařený ročník. Všichni účastníci budou jistě dobře připraveni na další soutěžní sezónu.

"Soustředění vnímám celkově velice pozitivně. Z hlediska tréninkového procesu je to dle mého vidění zdaleka nejdůležitější akce roku a na všech účastnících je znát progres, který udělají mezi prvním a posledním dnem. O to více mě poté mrzí, když se někdo objeví během sezóny na tréninku třeba jenom jednou týdně a zdaleka nevyužívá svůj potenciál naplno. Další úžasnou věcí na soustředění je to, že se vždycky díky společným zážitkům utuží parta a všichni potom máme na co vzpomínat. Právě proto nerozumím tomu, že někteří tuto akci dlouhodobě bojkotují a nebo nejsou schopni ji brát při plánování letních prázdnin v potaz. Chápu, že pro někoho se může jednat o příliš vysoký jednorázový výdaj, co ovšem nechápu jsou výše zmíněné důvody. Rád bych ovšem zůstal pozitivní a tak za sebe říkám, že jsem s průběhem velice spokojen a už těším na další ročník."

Autor: František Záleský