190_20240115_183944.jpg

Holky si i letos přivezli ze švédské GOTHIE medaili

Holky bojovaly v kategorii B14 v rámci spojeného týmu FBC TULIP Liberec, tvořeného hráčkami Turnova, Liberce a České Lípy.

Na začátku ledna jsme se zúčastnily turnaje Gothia Innebady Cup, který se tradičně odehrával ve švédském městě Göteborg.

Přihlásily jsme se do kategorie G14 a ve skupině jsme se potkaly pouze se švédskými týmy. Zaskočila nás severská zima, která se vyšplhala až na -15 °C. I přesto, že jsme ani jeden zápas neprohrály, tak jsme ve skupině skončily na 2. místě.

Poté nás v osmifinále čekal další švédský tým Hestra SSK, který jsme s přehledem porazily 7:0. Tento zápas nás posunul do čtvrtfinále, kde jsme se setkaly s českým týmem Židenic. K zápasu jsme přistoupily zodpovědně, protože to byl náš nejdůležitější zápas. Po naší dobré obraně se soupeři nepodařilo vsítit ani jeden gól, naopak nám se dařilo a vystřelily jsme krásných 5 gólů. Jelikož jsme tento zápas dotáhly do vítězného konce, tak jsme už měly jasnou medaili.

V semifinále jsme hrály proti výběru Švédska, což byl hodně silný soupeř, který hrál skvěle na balónku. I když to ze začátku bylo celkem vyrovnané, tak nás tým CL98IC nakonec porazil v poměru 5:2. Ze Švédska jsme tedy odjely s bronzovou medailí a spousty skvělými zážitky.

Michaela Cidlinská