211_20240423_220621.jpg

Hodnocení sezóny 2023/2024 - dívky

Hodnocení sezóny 2023/2024 dívčích kategorií.

Mladší žákyně

Do kategorie mladších žákyň jsme se vrátili po krátké přestávce. Za tu dobu se změnil systém turnaje, kdy se hraje třikrát osm minut a dva zápasy na turnaj, oproti dřívějším deseti minutám a třem zápasům. Určitě je to méně hracího času. Holky se za celou sezónu posunuly výrazně dopředu, začátek sezóny se rozkoukávaly, jelikož hrály předešlou sezónu v chlapecké kategorii za elévy, což jim určitě pomohlo. Náš tým je složený převážně z mladších hráček, kdy ještě některé hráčky nastupovaly v této sezóně navíc za elévy a dokonce dvě za přípravku. Proto všechny hráčky, kromě Aničky Sýkorové, budou příští sezónu moci hrát spolu tuto kategorii. Celkově považuji tuto sezónu za vydařenou, drželi jsme se ve středu tabulky, i přes již zmiňovaný věkový hendikep.

Jaroslav Pajkrt


Starší žákyně, Dorostenky, Juniorky

V sezóně 2023-2024 jsme v dívčích kategorií stržek, dorek a junek spolupracovali s Libercem, Českou Lípou, Jičínem a Mladou Boleslaví. Zvolili jsme tento způsob spolupráce, protože jsme chtěli vytvořit kvalitní regionální tým. Ukázalo se, že jedině tak jsme schopni konkurovat pražským týmům, které by jinak ty nejlepší hráčky z regionu vysály a ostatním by nezbylo nic jiného než hrát nižší soutěže nebo nehrát vůbec nic. Myslím, že je to cesta správná, což se také v této skončené sezóně ukázalo.

V kategorii stržek jsme dokonce postavili dva týmy, kde jeden suverénně soutěž vyhrál a to bez jediné prohry a druhý, který se skládal z holek které s florbalem teprve začínají, skončil na šestém místě.

V kategorii dorostenek jsme skončili celkově druzí a to jen proto, že spousta zápasů se kryla se zápasy juniorek a tudíž jsme byli nuceni odehrát utkání pouze se staršími žákyněmi. V předkole play-off na MČR jsme pak z tohoto důvodu narazili na adepta na celkové vítězství a tím byl Tatran Střešovice. V tomto dvojzápase však holky ukázaly, že kvalitu rozhodně mají, zvlášť když nastoupí v té nejsilnější sestavě. A přestože jsme se nakonec na MČR neprobojovali, dokázali jsme Tatran v prvním zápase porazit a o postupu rozhodlo až prodloužení po druhém zápase, kde byla děvčata z Tatranu šťastnější. Je škoda, že se nám to nepovedlo, ale ukázali jsme Praze, že se s námi musí do budoucna počítat.

V kategorii juniorek jsme skončili na osmém místě ze třinácti týmů, což před začátkem sezóny nikdo nepočítal, zvlášť když čtyři děvčata, která mohla za nás hrát, v podstatě celou sezónu hrála za ženy. O to více si cením jejich výkonů a celkového umístění. Děvčata dokázala porazit takové týmy, jako je Ostrava, Bulldogs Brno, Vítkovice, ty dokonce dvakrát a s pražskými týmy hrála vyrovnaná utkání. Většina týmu byla složena z děvčat, která svým věkem ještě patří do dorostenecké kategorie, takže klobouk dolů. Tímto bych chtěl rozhodně vyzvednout naši odchovankyni Lucku Cidlinskou, která ač věkem ještě dorostenka, tak po základní části
v kanadském bodování skončila na čtvrtém místě a v asistencích dokonce na druhém místě.

Celkově tedy musím v kategoriích dívek konstatovat, že jsme na dobré cestě a spolupráce v rámci regionu je určitě správná věc, která rozhodně prospívá celému českému florbalu.

Miloš Cidlinský