210_20240423_220711.jpg

Hodnocení sezóny 2023/2024 - chlapci

Hodnocení uplynulé sezóny chlapeckých kategorií.

Přípravka

Přípravka, v našem oddíle tým těch nejmenších. Holky a kluci, kteří za tuto sezónu udělali opět obrovské pokroky. Turnaje, které mají odehrané, byly jako na vlnách. Výhry a prohry, ale to náš tým nijak nerozhodilo, naopak… Musíme totiž brát v potaz i to, že se k nám přidávají další nováčci a za to jsem moc vděčná. Přípravka má tréninky 2x týdně, nevýhoda toho je, že se děti bohužel nikdy nesejdou všechny dohromady a na turnaji nám to potom dělá malinko "guláš", protože děti se nejdříve musí seznámit….. Ale i přes tuto nevýhodu se nám vždy nakonec podaří hrát jako jeden tým. Tuto sezónu hodnotím za velmi úspěšnou a těším na další, kde budeme navazovat na naší práci z letošní sezóny. A věřím, že opět v hojném počtu dětí s úžasnou podporou rodičů.

Aneta Lásková


Elévové

Turnovští elévové se po celou sezónu potýkali s nízkým počtem hráčů, proto byla na všech turnajích nutná a hlavně vítaná pomoc od našich elévek, které se v zápasech rozhodně neztratily a v mnoha případech byly i oporami týmu. Během roku udělali všichni hráči velký pokrok, stále nám však chybí větší pohyblivost a snaha provádět vše v co nejvyšší rychlosti. Opřít jsme se ve všech zápasech mohli o všechny brankáře, u kterých je vidět velký potenciál do budoucna. Čistě z pohledu výsledků máme za sebou vydařenou sezónu, kdy jsme na každém turnaji dokázali minimálně jednou zvítězit. Velkým impulzem byl v polovině sezóny příchod trenéra Romana Bukovana, z jehož zkušeností a elánu bude tým čerpat i v dalším ročníků. V závěru bych chtěl poděkovat všem trenérům a rodičům za spolupráci během celé sezóny.

Jan Kovář


Mladší žáci

K začátku sezony jsme měli na soupisce cca 14 kluků, z nichž se dva střídali v brance (Adam Daněček a Adam Klaban). Sezonu jsme začínali až v listopadu a bylo to pro nás ze začátku velmi obtížné. Kluci nebyli zvyklí na prostředí „pětkového“ florbalu a velké hřiště, takže jsme se vše postupně a pečlivě učili. Pokulhávala nám tréninková i zápasová morálka, takže jsme občas bojovali na turnajích třeba jen v 8 lidech. To vše se postupně zlepšovalo, když kluci začali pravidelněji chodit na tréninky. V prosincovém turnaji přišla dokonce i první výhra, která nás namotivovala do další práce.

V novém roce nás zase bylo o něco víc, protože nás posílili Honzík Kaštovský, David Šálek a Maty Procházka, který měl jako jeden z mála elévů touhu se zlepšovat a hrát se staršími a silnějšími kluky, za což mu patří velká pochvala.

Po konečném zúčtování jsme skončili na pěkném 4. místě ze sedmi týmů, kde i závěrečné zápasy s těžšími soupeři již byly daleko vyrovnanější než na začátku sezony.

Jelikož do mladších žaků přišlo několik zcela nových kluků, v tréninkovém procesu jsme se soustředili hlavně na základy, zejména na práci s florbalkou a individuální dovednosti. Postupem roku jsme se již blíže propracovávali k tréninku přihrávky a obecně systému hry. Máme stále na čem pracovat, ale víme, kam jdeme a zapálení nám nechybí.

Aleš Pekař, Štěpán Pohl


Starší žáci B

Poprvé v historii našeho oddílu se nám v uplynulé sezóně podařilo přihlásit do soutěže dva týmy starších žáků. Kostru týmu béčka tvořili především méně zkušení nebo začínající hráči a poté někteří, jejichž výkonnost nesplňovala požadavky pro zapojení do áčka. Ze začátku sezóny to bylo nic, přičemž některým se na zápasy moc jezdit nechtělo a byli jsme velice vděční za výpomoc z řad mladšího žactva. Postupně se to ovšem zlepšovalo, i docházka tréninky začala být lepší a naučené dovednosti z tréninku se nám postupně dařilo zapojovat i do soutěžních utkání. Závěr sezóny nám i díky pomoci několika hráčů z áčka vyšel nad očekávání dobře a nezbývá než doufat, že do příští sezóny nastoupíme hned od začátku s potřebnou dávkou energie, odhodlání a ochoty na sobě pracovat, trénovat a zlepšovat se.

František Záleský


Starší žáci

Áčko starších žáků tvořil "výběr" těch lepších a zkušenějších, což bylo celý rok velice znát. Téměř všichni se dobře sžili s poměrně vysokými nároky, které jsme na ně v rámci trenérského štábu kladli a myslím si, že na všech je vidět celkem solidní progres. Celkově jsme se snažili dělat sport, a ne kroužek florbalu. Co se týče výsledků, tak to bylo trochu jako na houpačce, kdy jsme poměrně často střídali dobré výkony s těmi, které nestáli ani za zlámanou grešli. Individuálně jsme se v těžkých zápasech moc často neprosazovali, ale týmově jsme dokázali přehrávat i poměrně silné soupeře a toho si velice cením. Celou dobu jsme se snažili hrát aktivně, tak aby se hráči mohli co nejvíce rozvíjet. To nám celkem šlo, ale bohužel jsme někdy až příliš často opakovali stejné naivní chyby, případně jsme prostě neměli dostatečnou kvalitu individuálních dovedností. S čím bojujeme od začátku sezóny, je finální fáze a preciznost v zakončení, která nás stála nejeden vyrovnaný zápas.

Celkově bych sezónu označil za dobrou a také si myslím, že to kluky bavilo, což mám ověřené i od nich. Pevně věřím, že kluci přecházející do dorostu budou schopní se v nabité konkurenci prosadit a dále se rozvíjet a ti zůstávající unesou více zodpovědnosti, které na nich v příští sezóně bude.

František Záleský


Dorostenci

Sezónu 2023/2024 jsme započali letní přípravou už v červnu 2023, kdy jsme až do konce července pracovali na zlepšení kondice. Během toho jsme si odskočili na florbalový turnaj do Brna, kde bylo vidět určité zlepšení oproti zápasům v předešlé sezóně. Počátkem srpna 23 jsme absolvovali s týmem první ročník letního soustředění v Rokytnici. Už v rámci soustředění jsme se začali věnovat míčku a florbalce a v tomto duchu jsme pokračovali až do konce srpna. Od září jsme se začali připravovat na další zápasy 1. ligy dorostu, do níž jsme vstupovali jako lehký outsider.

Od prvních zápasů jsme však outsidery rozhodně nebyli a už z prvního kola jsme si přivezli první historickou výhru. Po celou sezónu jsme trénovali 3x týdně a neustále jsme bojovali o postup do druhého výkonnostního koše. To se nám konečně povedlo v posledním kole této ligy. Po postupu do play off jsme hned zpočátku narazili na vicemistra České republiky pro rok 2023, Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. V domácím zápase jsme soupeře přestříleli, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku a tedy prohra byla na světě. K odvetě jsme ihned další den zajížděli do Mladé Boleslavi a zde jsme se už začali i gólově vyjadřovat. I když jsme se soupeřem šli do poslední třetiny s jednobrankovým mankem, nakonec to byl on, kdo se radoval z postupu.

Za ty dva roky, co mi bylo ctí vést dorostence turnovsko-koberovsko-semilska, musím podotknout a poukázat na obrovský progres všech borců. Věřím, že jsme jim s trenéry předali základy potřebné pro vstup do mužského florbalu. Všem fanouškům a příznivcům děkuji a budu se na vás těšit s novým týmem zase v další sezóně. Letní příprava začíná už 2. 6. 2024.

Tomáš Fabián


Junioři

Junioři mají za sebou další sezónu, kterou absolvovali v rámci projektu T.K.S. V tabulce 2. ligy juniorů nakonec skončili až na čtrnáctém místě, se ziskem 15 bodů.


Muži B

Na béčku to letos docela šlo. Na zápasy nás jezdilo dostatek, párkrát dokonce tolik, že to někteří těžko kousali. Klasicky jsme několikrát měli problém s obsazením brankoviště, takže i několik hráčů si mohlo vyzkoušet, jaké to tam je.

Co se týče výsledků, tak ty hodně záviseli na tom, jak jsme se zrovna vyspali, v jaké jsme dorazili náladě a jestli nám to lepilo ... celkově je celá Liberecká liga mužů spíše o náhodě a o tom, kdo si zrovna přiveze nějaké kluky z "áček". Ohledně tréninků to letos bylo počtově velice dobré a scházeli jsme se pravidelně. Nicméně možnost si něco "natrénovat" byla prakticky nulová, jelikož některé borce tam za celý rok nepotkáte, zatímco jiní přijdou "jenom, když bude golman" ... prostě hobby sport. Na závěr by se ještě slušelo poděkovat klukům z juniorky, kteří nás celou sezónu doplňovali a bylo to fajn.

Těšíme se na příští rok a slovy jedné z místních legend: "Pojďte hrát za béčko, je to super, žádný stres, pinknete si a s klidnou hlavou zase jedete domů."

František Záleský


Muži A

Sezóna "A" týmu byla velmi turbulentní. Po začátku sezóny, kde se nám hrubě nedařilo a ocitali jsme se na chvostu tabulky, jsme se i s přivedením posil dokázali odlepit ze spodku tabulky a začali jsme utkání konečně vyhrávat. Dokonce jsme v průběhu sezóny zažili jednu z nejúspěšnějších vítězných šňůr, která nás vytáhla na konečné 5. místo po základní části. Hořkým koncem pro nás ale byla hned první série s dalekou Kaplicí. V ní jsme vedli 2:0 na zápasy a měli jsme udělat poslední krok k postupu do další fáze. Po náročné sezóně jsme však jak fyzicky, tak psychicky nezvládli sérii ukončit a tak se Kaplice po velkém obratu radovala z postupu. Za celou sezónu bych hrozně rád poděkoval hráčům, fanouškům i oddílu za důvěru. Příští rok budeme doufám ještě silnější.

Tomáš Jiránek