150_20230502_095422.jpg

Hodnocení sezóny 2022/2023 - dívky

V následujícím souhrnném článku vám přinášíme hodnocení sezóny všech dívčích kategorií. Pojďte si s námi zrekapitulovat nedávno skončený ročník, ve kterém holky zaznamenaly značné úspěchy a namotivovat se na ten následující, který už usilovně připravujeme.

Přípravka

Tým přípravky musím ohodnotit samými superlativy, jelikož celou sezónu hrála výborně. Kombinace a nasazení, které do toho všichni dávaly, by mohlo být pro některé hráčky ve starších kategoriích inspirací. Jen je škoda, že se nezapojilo více kluků, holky byly po celou sezónu v převaze. Vrcholem sezóny pro tento tým bude turnaj v Semilech, kde se pokusíme navázat na druhé místo z minulého roku. Nesmíme polevit v náboru nových hráček a hráčů, jelikož je potřeba co nejširší hráčská základna!

Jaroslav Pajkrt


Elévky

Elévky měly tuto sezónu velmi těžkou, jelikož hrály celou sezónu v chlapecké kategorii. Výhodou byla krátká dojezdová vzdálenost na turnaje, kterých jsme se účastnily. Po celou sezónu holky sbíraly zkušenosti a pracovaly na sobě. Na turnaje jezdily v dostatečném počtu a pravidelně se účastní tréninků, na kterých jsme se snažily zlepšit nedostatky, které se ukazovaly při turnajích. Na konci sezóny jsme si vyzkoušeli turnaj elévek v Jičíně, kam jsme byli pozváni a konečně hráli i proti holčičímu týmu. Tento turnaj považuji za velice povedený, holky zúročily svou celoroční práci.

Jaroslav Pajkrt


Starší žákyně

Pokud bych měl hodnotit vystoupení starších žákyň v kategorii 3+1 v této sezóně, musel bych se na to podívat ze dvou úhlů pohledu.

První pohled by se týkal hráčské základny a docházky a druhý pohled by se týkal výkonů a výsledků. Pokud se budu bavit o hráčské základně, tak si bohužel musíme přiznat, že je opravdu malá. A když k tomu přidáme špatnou docházku některých hráček, nevypadá to vůbec dobře. Naštěstí tu máme 4 hráčky, které poctivě chodí na tréninky, ale i na zápasy, zkrátka je na ně spolehnutí. Přesně tato děvčata drží stržky nad vodou a tímto bych jim chtěl moc a moc poděkovat. Bez nich by se celá soutěž nedohrála a skončila by fiaskem. A to se vůbec nebudu bavit o tom, co by to oddíl stálo na pokutách. Zároveň nám to ukázalo, že kdo poctivě chodí na tréninky i na zápasy, se logicky posouvá výkonnostně i herně. A přestože jsme jezdili v opravdu malém počtu, právě tyto hráčky ukázaly, že jejich výkonnost je vysoká. Celou soutěž jsme jednoznačně ovládli a dá se říci, že kromě Liberce, jsme neměli konkurenci. Otázka je, zda má smysl jezdit na turnaje s tímto počtem a takové dálky, obzvlášť když zápasy končí 10-ti, 15-ti nebo 20-ti gólovým rozdílem. To opravdu nikomu nic nepřináší. Takže výsledkově spokojenost, ale to je za mě málo. Uvidíme, co přinese příští rok.

Miloš Cidlinský


Dorostenky

Když jsem hodnotil sezónu stržek, zmiňoval jsem malou hráčskou základnu. Proto jsme se na tuto sezónu v kategorii dorostenek domluvili na regionální spolupráci s FBC Liberec a mohli jsme tak dát prostor našim hráčkám, které to opravdu baví a chtějí se neustále zlepšovat, možnost hrát vyšší soutěže. Bohužel v Turnově by tuto možnost neměly a s největší pravděpodobností by musely s florbalem skončit nebo odejít jinam. To jsme nechtěli dopustit a tak vznikla tato spolupráce, která se ukázala jako krok správným směrem. Také se ukázalo, že právě ta děvčata, které na sobě pracují, neměla problém se v dorostenkách prosadit a musím
i říci, že dokonce patřily do základní sestavy tohoto týmu. Celou soutěž se jim podařilo vyhrát a probojovat se tak do předkola play-off o postup na MČR dorostenek. Bohužel o postup jsme museli bojovat proti holkám z Tatranu Střešovice, což byl opravdu těžký soupeř. Ukázala se jeho velká kvalita a zaslouženě nás porazili a postoupili tak mezi osm nejlepších týmů Česka.

Přesto hodnotím celou sezónu za vydařenou a již nyní se všichni těšíme na sezónu další.

Miloš Cidlinský


Juniorky

V letošní sezóně jsme se rozhodli přihlásit juniorky do 1. ligy juniorek, což je nejvyšší soutěž v této kategorii, a to opět v rámci regionální spolupráce s FBC Liberec. Bohužel i v této kategorii nás trápí malá hráčská základna, takže bez tohoto spojení by se tato soutěž nemohla ani přihlásit. Hrát 1. ligu byla pro všechny nová zkušenost a nikdo nevěděl, co od toho očekávat. Trvalo nám cca 5 zápasů, než jsme si zvykli na rychlost a kvalitu soupeřů. Pak již bych se nebál říci, že to byla spanilá jízda. Dokázali jsme v sezóně porazit i takové týmy jako jsou FbŠ Bohemians, Black Angels, SC TEMPISH Vítkovice nebo Tatran Střešovice. Soutěžních týmů bylo 18 a my jsme po základní části obsadili šesté místo, pouhé dva body za pátou FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Byl to obrovský úspěch, se kterým před začátkem sezóny ani ten největší optimista nepočítal.

Jelikož jsme skončili na šestém místě, mohli jsme si v prvním kole play-off vybrat soupeře. Vybrali jsme si Českou Lípu, na kterou jsme si věřili. Podařilo se nám ji celkem přesvědčivě porazit a postoupit tak mezi 8 nejlepších týmů republiky. V dalším kole jsme již výhodu volby soupeře neměli a naopak jsme čekali,
kdo si vybere nás. Vybral si nás tým FBS Olomouc, který po základní části skončil bez jediné porážky na prvním místě. Do tohoto souboje jsme šli s čistou hlavou, protože jsme mohli pouze překvapit. To se nám také hned prvním zápasem v Olomouci podařilo a uhráli jsme první bod v sérii. Bohužel jsme v odvetě nedokázali zopakovat tak kvalitní výkon a prohráli jsme, i když těsně 2:1 a tak jsme museli opět odcestovat do Olomouce na rozhodující třetí zápas. Znovu to byl vyrovnaný souboj, který rozhodly dvě individuální chyby ve druhé třetině, které soupeř potrestal. My jsme sice ještě dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale více nám děvčata
z Olomouce nedovolila. Šance na srovnání určitě byly, ale chyběla nám trocha toho štěstíčka, které se k nám bohužel otočilo zády.

I tak musím premiérové vystoupení juniorek hodnotit jako veleúspěšné, což dokazuje také to, že 4 hráčky z tohoto týmu, byly nominovány na výběrový kemp západu (širší nominace reprezentace), což bylo pro holky určitě odměnou za práci v celé sezóně.

Miloš Cidlinský