24_20220628_110126.png
33_20220628_110050.png
86_20220401_110125.jpg

FBC Srdce Jizery

Představujeme vám nový projekt regionální spolupráce, do kterého se primárně zapojuje Florbal Koberovy a TJ Turnov.

V posledních letech stoupá výkonnostní úroveň týmů v našem regionu, důkazem je Národní liga v Turnově a o jednu úroveň nižší soutěže v Semilech a v Koberovech, případně v Jablonci n/N. Všechny týmy mají však společný nedostatek top hráčů a ve svých soutěžích bojují spíše o spodní příčky. Tento trend by se mohl změnit, pokud se podaří uvést v život zajímavou myšlenku, kterou se nyní zabývá vedení dvou výše zmíněných oddílů.

Pro zvýšení konkurenceschopnosti tu půjde o založení dvou společných regionálních týmů, pro start v Národní lize a v Divizi, s názvem FBC Srdce Jizery. „Cílem je koncentrovat nejlepší hráče do společných týmů a útočit na nejvyšší příčky především v Národní lize a následně i v Divizi. Oba týmy by měly velmi podobné herní systémy a především úzce provázaný realizační tým, čímž by byla zaručena provázanost mezi oběma celky, včetně možných přesunů hráčů,“ přibližuje sekretář oddílu TJ Turnov Jan Kovář, který je zároveň trenérem divizních Koberov. Právě tým Koberov by měl být druhým článkem v zamýšlené spolupráci. „Velmi se změnilo vnímání této myšlenky a ve hře tak jsou ještě další týmy. Obecně už neřešíme, jestli ano či ne, ale zabýváme se konkrétními postupy a variantami realizace,“ komentuje jednání Adam Buriánek, vedoucí týmu v Koberovech. „Těšíme se na nové výzvy a výrazný kvalitativní posun, který si od tohoto projektu slibujeme. Do budoucna bychom chtěli atakovat TOP4 v rámci Národní ligy i Divize“, dodává současný trenér Turnova František Záleský.

Pokud vše půjde hladce, tak bychom již v sezóně 2022/23 spatřili v Národní lize tým FBC Srdce Jizery a v divizi FBC Srdce Jizery B.

Fotky z prvního společného tréninku naleznete zde: Fotky - společný trénink