Související zápasy

FLORBAL TURNOV
LiberecFlorbal Turnov
2:4(0:0,0:0,0:0)
ne 20. 11. 2022 9:20 @ Gymnázium Ústí n./L., Přebor starších žákyň (3+1) - skupina 2, 4. kolo
4:7(0:0,0:0,0:0)
čt 17. 11. 2022 10:55 @ SH ZŠ Dobiášova Liberec, Liberecká liga přípravek, 10. kolo
Florbal TurnovKoberovy
12:2(0:0,0:0,0:0)
5:8(0:0,0:0,0:0)

DOHRÁNO: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem

Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem. Juniorům se nedařilo a dvakrát prohráli. Dorostenci ani tentokrát první body nezískali, byť od nich byli jenom kousek. Mladší žáci sehráli na domácí palubovce dva vyrovnané zápasy. Přípravka si užila turnaj v Liberci. Starší žákyně ovládly turnaj v Ústí nad Labem. Juniorky navázaly na vítěznou vlnu.

Národní liga mužů

SK Florbal Benešov - TJ Turnov 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Sestava: Suchomel - Plíšek, Hejduk E., Matěcha, Janoušek J., Švitorka - Šmída J., Jiránek, Reczai, Vacek, Novotný - Ptáčník, Hejduk M., Janoušek Š., Hanuš, Iltis

Branky a asistence: 2. Novotný (Reczai), 4. Novotný (Jiránek), 37. Janoušek Š. (Iltis)

Na začátku to vypadalo, že budeme v zápase jednoznačně dominovat a odvezeme si tři body. Fakt, že jsem soupeři tradičně darovali dvě branky nám ovšem dost sebral vítr z plachet a domácí začali dělat přesně to, co potřebovali. To je dlouhé vyčkávání s míčkem a čekání na chybu. To by nebyl až zase takový problém, kdybychom v úsecích, kdy jsme byli na míčku my, dokázali být efektivní, individuálně lepší a proměnili svoje šance ... to se bohužel nedělo.

Třetí třetina byla labutí písní, přičemž jsme už nedokázali ani jednou skórovat a závěrečná hra v šesti nám také góly nepřinesla.

Takže polovina základní části je za námi a moc se nám to nepovedlo. Visí nad námi damoklův meč a ve druhé polovině se musíme zlepšit, prostor na to máme určitě obrovský.

Takto se k utkání vyjádřil trenér František Záleský.

Další zápas čeká muže již v sobotu 26. 11. 2022, od 15:00, na domácí palubovce - proti Orce Čelákovice. Tento zápas bude zároveň druhým ročníkem charitativního utkání ve prospěch Náruče (více informací v přiloženém odkazu). Všichni jsou srdečně zváni.

2. liga juniorů

TJ Turnov - Florbal Jablonec 3:16

BK Real Roudnice n/L - TJ Turnov 10:5

V sobotu 19. 11. vyrazili junioři, doplnění o řadu dorostenců do Tanvaldu.

V prvním zápase jsme měli velké problémy s přihrávkami přes střed hřiště. Za to jsme následně pykali obdrženou brankou. Výsledek sám ukazuje, kolikrát nám to tam prošlo. Dostat se na soupeřovu půlku nám nedělalo problém, jediné, co chybělo, bylo zakončení na bránu. Střel jsme měli dost, ale úspěšnost byla mizivá.

Ve druhém zápase jsme se trochu poučili z chyb minulého zápasu s Jabloncem. Tomu odpovídal i výsledek po první třetině. V závěru jsme to neudrželi a nechali jsme si zbytečně nastřílet velké množství branek, což už jsme nedokázali srovnat.

Mrzí mě, že si z turnaje nevezeme ani bod, protože kdybychom se vyvarovali tolika chyb, nemuseli jsme odjet z turnaje se dvěma porážkami s dvouciferným číslem.

Zápasy shrnul kapitán Mathias Wambach.

1. liga dorostenců

Olymp Florbal - Florbal T. K. S. 4:3

Florbal T. K. S. - Sokoli Pardubice 5:11

V prvním zápase se nám dařilo držet se soupeřem tempo a velkou část jsme byli na balónku. O to více mě mrzí, že nás od zasloužené remízy dělilo pouze dvanáct vteřin. I když je to kruté, věřím, že to tým posílí.
Do druhého zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Správné zápasové nasazení jsme měli až od konce první třetiny, kdy však soupeř vedl už o šest branek. Co je nám pak platné, že jsme vyhráli druhou třetinu, když si zápas necháme vzít zpočátku utkání svoji laxností. Doufám, že si kluci dokázali, že můžeme hrát s jakýmkoliv týmem a příště to už snad cinkne i bodově. Na tomto turnaji jsme tomu byli už blízko!
Tak hodnotil turnaj trenér Tomáš Fabián.

Přebor mladších žáků

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 7:4

TJ Turnov - FBC Lomnice 3:3

Další domácí turnaj absolvovali v neděli mladší žáci. Tentokrát sehráli dva vyrovnané zápasy, ve kterých se jim bohužel ani přes velké nasazení a výborného týmového ducha nepovedlo ani jednou vyhrát.

Ze zápasů s Českou Lípou a Lomnicí tedy nakonec vytěžili pouze jednu remízu, ale na všech bylo vidět zlepšení ve věcech, kterým se kluci věnují v rámci tréninku.

Liberecká liga přípravek

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 5:8

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 12:2

TJ Turnov - FBC Liberec 4:7

V netradičním termínu, a to ve čtvrtek 17. 11., jsme vyrazili na turnaj přípravek do nedalekého Liberce. Odehráli jsme tři zápasy. Na úvod nás čekal tým České Lípy, který jsme díky našemu nasazení a bojovnosti porazili. Druhý zápas jsme odehráli s týmem Koberov, zde byla vidět nevyhranost soupeře a zápase skončil velmi vysokým rozdílem. Ale do budoucna budeme muset s tímto soupeřem počítat. Na konec nás čekal nejtěžší soupeř a to domácí tým FBC Liberec. Zde byla vidět jednoznačně kvalita soupeře, drželi jsme s ním krok, ale zapomínali jsme na obranu a byť v brance Máťa místy čaroval, na tohoto soupeře jsme tentokrát nestačili.

Díky spolupráci mezi kluby TJ Turnov a FBC Liberec se naše malé naděje z řad přípravky a elévek mohly 17. 11. 2022 také zúčastnit svátečního zápasu Crazy Girls FBC Liberec vs. FBŠ Olomouc. Naše naděje společně s malými nadějemi FBC Liberec doprovázely při úvodním nástupu domácí extraligový tým Crazy Girls FBC Liberec. V bohatém doprovodném programu mezi jednotlivými třetinami se poté zúčastnily ukázkového ,,mini" zápasu mezi týmy Turnova a Liberce. Kdo ví, třeba se mezi nimi nacházely nové budoucí hvězdy florbalu.

Přebor starších žákyň

FBC Liberec - TJ Turnov 2:4

TJ Turnov - Florbal Ústí 13:2

TJ Turnov - ASK Lovosice 3:2

V neděli 20. 11. 2022 v chladném ránu jsme vyrazili do Ústí nad Labem. Na úvod nás čekal tým Liberce, který přijel s obměněným kádrem, bez jeho opor. Díky spolupráci obou klubů se holky velice dobře znají a zápas se nesl v tomto duchu. Tým Liberce se ujal vedení a aktivní hra nám dělala problémy. Nakonec se nám podařilo díky zkušenostem našich hráček zápas otočit. K druhému zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu. Tento zápas měl jednoznačný průběh a holky si mohly dovolit spoustu krásných akcí a gólů. Poděkování také patří brankářkám Liberce Nelče a Elišce za výpomoc na turnaji, jelikož jsme dorazili bez naší brankářky Aničky Sýkorové. Nakonec nás čekal tým Lovosic. Tým Lovosic se na nás dobře připravil velmi dobrou osobní obranou a tvrdostí, což nám dělalo velké problémy. Po drobných zaváháních se tým Lovosic dostal do dvoubrankového vedení. Nakonec se nám díky individuálním schopnostem Míši Cidlinské podařilo zápas otočit, ale minimálně nám ukázal na čem máme ještě pracovat.

1. liga juniorek

FBC Liberec - FBŠ Slavia Plzeň 13:0

FBC Liberec - Tatran Střešovice 5:4 n.

V sobotu a v neděli čekal juniorky další dvojzápas, a to s týmy FBŠ Slavia Plzeň a Tatran Střešovice.

Sobotní zápas s Plzní se nesl v poklidném tempu a na soupeři bylo vidět, že se nachází v tabulce na posledním místě právem. Konečný stav 13:0 byl nakonec k soupeři milosrdný i díky tomu, že jsme nechali některé hráčky odpočívat. Povinné tři body jsme získali a ušetřili spoustu sil do nedělního zápasu s Tatranem Střešovice.

Tatran je tým s nejvyššími ambicemi, který nechtěl nechat nic náhodě a proto nastoupil v plné sestavě se šesti hráčkami z reprezentace. Také tomu odpovídalo tempo zápasu, které bylo neskutečné a než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme 3:0 a byli jsme rádi, že první třetina i takto skončila.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s cílem zápas zdramatizovat a to se postupně povedlo. Nejprve jsme ve druhé třetině snížili na 2:3 a následně ve třetí třetině i vyrovnali a to nejprve na 3:3 a následně i na 4:4. Vše probíhalo ve strhujícím tempu a ten, kdo se přišel podívat, určitě nelitoval. Jelikož ani následné prodloužení nerozhodlo o výsledku, musela přijít na řadu trestná střílení. Ta jsme úspěšně zvládli, kdy rozhodující nájezd proměnila Lucie
Cidlinská a rozhodla tak o tom, že bodík navíc zůstal doma.

Tým tak navázal na úspěšnou sérii a tabulkou postupně stoupá vzhůru.