Již čtrnáctým rokem jsme vycestovali do Dvora Králové nad Labem na tradiční sedmidenní soustředění mládeže florbalového oddílu TJ Turnov. Hlavním cílem bylo zlepšení dovedností a příprava na nadcházející sezónu.

Na mládež čekal náročný program. Po sobotním příjezdu jsme se úspěšně ubytovali a večer proběhlo individuální testování jednotlivců. Volnější den se kvůli předpovědi počasí přesunul z úterý na neděli, když se většina turnovské výpravy vydala na nedaleké Tyršovo koupaliště. Pondělí a úterý bylo ve znamení tvrdé práce. Čtyři tréninky denně byli pro hráče a hráčky náročnou zkouškou, při které si někteří sáhly na dno svých sil.

Opomíjet určitě nesmíme ani klasický večerní turnaj či středeční „All-Star Game“, kde se děti střetli proti trenérskému týmu, plnému legend a hvězd, v čele s kapitánem, manažerem oddílu Frantou Záleským. Na lavičce nechyběl ani legendární Jarda Marks. Letos si na tento výběr nikdo nevyšlápl a po osmi výhrách mohli propuknout bujaré oslavy. Ve čtvrtek proběhlo semifinále turnaje, které vyvrcholilo v pátek finálovými zápasy.

Soustředění mládeže je již tradičně jednou z nejpodařenějších florbalových akcí a všichni účastníci na něj vždy dlouho vzpomínají, protože se tam nebudují pouze florbalové dovednosti, ale také parta a kamarádské vztahy, které často přetrvávají dlouhé roky.

Děkujeme všem za podařený týden a těšíme se na vás v nové sezóně.

Příští rok se sejdeme na stejném místě a termín bude 13. - 19. 8., tak si ho nezapomeňte poznamenat do kalendáře ;)