1) Ahoj Martino, mohla bys se nám na začátek trochu představit?

Ahoj, jsem designérka. Primárně se zabývám návrhem a realizací veřejných a soukromých interiérů, včetně autorských návrhů nábytku pod značkou CIRKUMO. Design mě baví, takže navrhuji i loga, tiskoviny a podobně. A mimochodem, florbal jsem nikdy nehrála (smích).

2) Jak vzniklo spojení Martina Vávrová a Florbal Turnov?

Docela náhodou, na podzim minulého roku dělal oddíl florbalu výběrové řízení na novou vizuální identitu a rozhodl se oslovit i mě. Radim Kolomazník si mě jednou na podzim roku 2019 pozval do svého domu za Zdí a řekl mi, že když budu chtít, můžu zkusit navrhnout nové logo. Pravděpodobně mu o mých grafických schopnostech řekla moje sestra Adéla, jiný zdroj zase říká, že se ing. Bajerová zmínila doma Vratislavu Salabovi, aby mě vyzvali. To víš, maloměsto :D

3) Co tě přivedlo k nápadu na podobu našeho nového loga?

Dlouho jsem nad tím přemýšlela, snažila jsem se distancovat od motivu míčku, pracovala jsem s tvarem florbalky nebo erbem města, ale nějak to nebylo ono... Pak jsem si řekla, že jste takový srdcaři. Florbal se nehraje pro peníze, respektive ta vyhlídka tam úplně nebude jako v jiných sportech, děláte to pro radost ze hry. To byl první důvod. A pak, o Turnovu se říká, že je srdce Českého ráje, že ano... A to bylo ono - logo vizualizuje důvod, proč hrajete, co hrajete a odkud je oddíl a jeho hráči.

4) Co bylo při tvorbě nové vizuální identity nejnáročnější?

Nejnáročnější bylo určit akurátní počet otvorů v míčku ve tvaru srdce. A pak vybrat tu správnou zelenou, která bude lahodit oku.

5) Je něco, na čem jste se zasekli nebo se nemohli shodnout?

Bylo pár úprav, ale s vedením oddílu je radost spolupracovat.

6) Jak jsi s výsledným produktem spokojená?

Dělám, co umím. Čas ukáže, jestli turnovští florbalisté budou hrdě nosit obrandované oblečení i mimo zápasy. Jestli se zapíše do paměti fanoušků i protihráčů... 

7) Co popřeješ turnovskému florbalovému oddílu?

Mnoho vsítěných branek.