Ahoj Dane, ty jsi se účastnil obou přípravných utkání, jaký na tebe tým udělal dojem?

Ahoj, celkově musím říct, že dojem mám dobrý. Herně se nám ještě nedaří, zaměřujeme se pouze na základní taktické pokyny. V obou kláních jsme na konci zápasu měli znatelně více sil, což mě těší, protože je vidět, že všichni poctivě makáme.

Do “A” týmu se vracíš po delší pauze, jak tobě osobně se hrálo?

Po mém estonském angažmá a nešťastném zranění na konci letní přípravy minulý rok, jsem se hodně zaměřil právě na fyzickou připravenost a zatím se cítím velmi dobře, i když mám samozřejmě ještě rezervy. Fyzické, herní samozřejmě ne :D

Jak se Semilama tak i s Jabloncem jste sehráli velice vyrovnané utkání. Tyto týmy však hrají divizi a ne národní ligu, na čem je podle tebe nejnutnější zapracovat?

V současné chvíli dostávají prostor všichni, kteří mají zájem se dostat do A týmu. Dostáváme pouze základní taktické pokyny a celkově klademe důraz hlavně na to, aby se na hřišti makalo. V obou zápasech jsme po většinu času tvořili hru, tam vidím určitě prostor pro zlepšení. Také musíme rychleji reagovat v některých standartních situacích a já osobně bych u některých jedinců viděl rád ještě větší nasazení, především směrem dozadu.

Do startu nové sezóny zbývá pouze pár týdnů, je už kádr kompletně sestavený nebo budete ještě usilovat o posily např. z Liberce jako tomu bylo i minulý rok?

Na soustředění na konci srpna jede 25 borců, takže kádr bude téměř finální. S Libercem máme dlouhodobě nastavenou dobrou spolupráci mezi mužskými A týmy. Pokud je někdo po zranění nebo potřebuje více minut na hřišti, ale v extralize je nedostává, směřuje do Turnova, kde ta pravděpodobnost, že naskočí, je mnohem vyšší. Samozřejmě vše se snažíme nastavit tak, aby hráli jen ti nejlepší a nejpracovitější, přednost (ani z Liberce) rozhodně nikdo nedostane.

Poslední otázka, jak sis zvykl na nové logo?

Po doporučení Štěpána Matěchy “musíš se na to podívat dvakrát” se mi logo a celková identita moc líbí. Máme něco nevšedního s odkazem na krásné město, které reprezentujeme. Těším se, nové logo budu nosit hrdě na prsou!

Děkuji za rozhovor a doufám, že tě co nejdříve uvidíme na hřišti.

Také děkuji.