4. kolo Poháru Českého florbalu

Barracudas Slaný - TJ Turnov 6:4

branky: 13. Tomáš Richtr, 39. Petr Chvojka, 39. Tomáš Ruprich, 45. Tomáš Richtr, 49. Vojtěch Teslík, 58. Petr Chvojka - 6. Tomáš Vitásek, 24. Antonín Palatínus, 36. Tomáš Vitásek, 42. Lukáš Hlavnička; rozhodčí: Lukáš Recht - Daniel Fišer; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Vojtěch Hlava 25 - Filip Jirman 28; po třetinách: 1:1, 2:2, 3:1

Ke čtvrtému kolu pohárové soutěže putovali turnovští florbalisté do středočeského Slaného, na půdu soupeře nastupujícího v regionální lize. Papírová výhoda tak měla být jednoznačně na turnovské straně, ale vše bylo nakonec jinak.

I přestože hráči turnovského TJ na hřišti z velké části určovali tempo hry, vymstila se jim ve finále špatná koncentrace a v letošní sezoně již tradičně dosti mladé, méně zkušené mužstvo. Domácí celek ve třetí třetině, hnán varem svých fanoušků, překlopil výsledek na svou stranu a svůj náskok již nepustil.

Zelenočerným tak letošní tažení pohárem končí již ve čtvrtém kole, což je po účastech v osmifinále z předchozích dvou sezón velkým zklamáním. Florbalisté Turnova se však musí rychle oklepat a soustředit se na nadcházející utkání Národní ligy, kde si doufejme, spraví reputaci!

Vyjádření trenéra Palatínuse: "Ze začátku zápasu jsme byli jasně lepší a ukázali jsme, že bychom měli umět něco víc. Tedy jenom část z nás. Potom někteří povolili v hlavách a to si momentálně nemůžeme dovolit. Soupeř byl od 35. minuty lepší a zaslouženě postupuje. Gratuluju a přeji štěstí v dalším kole a další podobné zážitky. Hlavně zdraví všem!"

Národní liga

TJ Turnov - FAT PIPE Traverza Mukařov 6:1

branky: 1. Vojtěch Palatínus, 5. Pavel Sekyra, 11. Richard Šelbický, 38. Tomáš Vitásek, 38. Vojtěch Palatínus, 47. Emil Hejduk - 43. Jan Pudich; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 5:3; využití: 1:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Filip Jirman 37 - Jan Hartman 15, Josef Bína 9; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:1

Na turnovskou palubovku v rámci čtvrtého kola Národní ligy zavítal zkušený tým Mukařova, držící po dvou kolech stoprocentní bilanci výher. Domácí, plni odhodlání, však chtěli odčinit páteční vyřazení z pohárové soutěže.

Začátek vyšel turnovskému týmu na jedničku, když se podařilo vstřelit tři rychlé góly. Právě ty se později ukázaly jako rozhodující. Soupeř, čítající spoustu ostřílených borců, sice hrozil občasným tlakem a nebezpečnými závary u branky zelenočerných, ale většina z nich však byla zneškodněna dobře fungující turnovskou obranou anebo výborným Filipem Jirmanem v brance.

Florbalisté Turnova naopak přidali další tři zápisy do skóre a tak dotáhli zápas s těžkým soupeřem poměrně s klidem do vítězného konce, což může být skvělým odrazovým můstkem do dalších kol!

Komentář trenéra Antonína Palatínuse: "Dneska rozhodl začátek utkání, kdy byla traverza vlažnější a nechala nás dostat se do vedení. Ve druhé třetině nás neskutečně podržel brankář, ale svým přístupem jsme šli štěstíčku naproti. Třetí třetinu jsme zvládli solidně a došli si pro vítězství. Poprosil bych ministra zdravotnictví, aby nás nechal sportovat. Díky a hlavně zdraví všem."