“Pro všechny, kteří mají florbal ve svém srdci” 

Již v létě 2019 začalo vedení oddílu řešit možnost tvorby nového loga a kompletní vytvoření nové vizuální identity oddílu. Hlavním záměrem bylo celkové sjednocení všeho, čím se oddíl prezentuje. 

Vedení oddílu oslovilo několik tvůrců, aby posléze navázalo dlouhodobou spolupráci s designérkou Martinou Vávrovou, která se postarala a dále starat bude o celkovou vizuální identitu turnovského florbalu.  

Základním kamenem bylo vytvoření autentického loga s motivem florbalového míčku, tvarovaného do tvaru srdce. Následovala diskuse ohledně zachování zelené barvy, která tým doprovází již přes dvacet let. Nakonec jsme si ji sami před sebou ubránili a nyní se tak můžeme pyšnit krásnou zelenou, která je na obrazovkách definovaná čísly:  RGB 0, 153, 102. Součástí změny identity našeho oddílu je také specifický font s optimistickým názvem Idealista z dílny grafického designéra Tomáše Brousila, který bude náš oddíl všude provázet (font Idealista, nikoliv pan designér). Dále Martina obohatila náš vizuální styl a kompozici zelených žížal, které evokují trajektorii pohybu míčku snad směrem do branky soupeře!  

Kompletní logo manuál si můžete prostudovat a stáhnout v sekci Vizuál.

S novým logem se začaly postupně rojit další úkoly, které postupně zpracováváme: začátkem roku 2020 jsme začali spolupracovat s firmou eos media s.r.o na tvorbě nových webových stránek, řešíme grafickou podobu propagace na sociálních sítích i v tištěné podobě, hledáme vhodné materiály pro nové dresy, trička či čepice. Další výzvou bude vytvoření a správa oddílového fanshopu, takže se máte rozhodně na co těšit!