Přípravka

O víkendu se přípravka holčiček zúčastnila florbalového turnaje v Liberci Nisa Open 2020. Jelikož v jejich kategorii nebyl žádný dívčí tým, musely soupeřit s chlapci. Pro většinu holčiček to byl první takto velký turnaj, pro některé dokonce i první zápasy. Holčičky bojovaly statečně a tím si získaly sympatie přihlížejících fanoušků i z řad protihráčů, kteří je mohutně podporovali. S každým odehraným zápasem se zlepšovaly ve svých dovednostech a již se těšíme na další zápasy. Je to příslib do budoucna a třeba napodobí své starší spoluhráčky.

Elévové

Kluci z elévů nevypustili žádný ze soubojů o míček, chodili tam kam měli, ale bohužel se to moc neukázalo na výsledcích zápasů. Klukům se podařilo zvítězit v prvním a posledním zápase turnaje. Naši elévci nasbírali velké množství důležitých zápasových zkušeností a potkali s množstvím týmů, na které normálně nenarazí. Děkujeme klukům za reprezentaci turnovského florbalu.

Mladší žáci

Tým mladších žáků na turnaji NISA Open tvořilo celkem 13 hráčů. Pro některé z nich to byl první turnaj vůbec a pro většinu naopak poslední formátu 3+1. I proto jsme se snažili především nabírat turnajové zkušenosti a opět si po prázdninách oživit florbalové návyky. Přestože se nám herně příliš nedařilo, bojovali jsme až do konce a pár úspěchů nakonec dosáhli. Děkuji všem účastníkům a stejně tak i rodičům, kteří pomohli s dopravou do Liberce.

Mladší žákyně

Bohužel pro nedostatek přihlášených dívčích týmů, byla tato kategorie žákyň zrušena. Pořadatelé nám tedy nabídli, že holky mohou hrát v  v kategorii BU 13. Věděli jsme, že to nebudou mít proti klukům vůbec jednoduché, ale s tím jsme do toho šli. Celkově děvčata odehrála 11 velice těžkých, ale vyrovnaných zápasů. Pikantní byl pak souboj s chlapci z Turnova, protože se oba týmy velice dobře znají. Zápas byl velice napínavý a nakonec se holkám podařilo těsně před koncem vyrovnat na konečných 3:3.  Po sobotních zápasech se ukázalo, že pokud budou holky ještě chtít bojovat o třetí místo, musí v neděli všechny tři zápasy vyhrát. První zápas zvládly a vyhrály 6:3. Pak je čekal zápas s  Benešovem, který se nakonec stal celkovým vítězem turnaje,  a s Tachovem, který byl po sobotě na čtvrtém a místě a chtěl také bojovat o stupně vítězů. Děvčata k těmto zápasům přistoupila neskutečným způsobem a bojovala jako jeden perfektně sehraný tým. Určitě dělala čest logu srdce, který nosí na dresu. Tým z Benešova porazily 4:2 a Tachov následně 5:2. Tím udělaly poslední krok k závěrečnému zápasu z Trutnovem o třetí místo. S tímto soupeřem jsme v základní skupině prohrály 5:4 a tak bylo co oplácet. Zápas byl opravdu fyzicky i psychicky náročný, ve kterém holky vedly 4:2, ale soupeři se povedlo v závěru vyrovnat. Následovala tři trestná střílení, která holky zvládly a pak už mohla propuknout obrovská radost z celkového třetího místa na turnaji. Nutno říci, že tahle super parta holek, která po celý turnaj makala, si  tento úspěch právem zasloužila. Je to obrovský úspěch dívčího florbalu v Turnově.