V dnešním díle na minutku si vyzpovídáme Kubu Janouška, turnovského odchovance, který se v letošní sezóně chytil bodového tempa Štěpána Matěchy.

Je tomu více než desetiletí, co se Kubovo jméno pohybuje ve florbalových kruzích. Ve stejné věkové kategorii s Vojtou Hejdukem, Honzou Halounem nebo Jonášem Zakouřilem prožil v mládežnických kategoriích pěknou řádku let. Nyní je však jediným, který zůstal věrný turnovskému florbalu a bezpochyby tvoří základní kámen „A“ týmu mužů.     

V letošní sezóně sbírá jeden bod za druhým, se svými patnácti kanadskými body se dělí o první místo v produktivitě s kanonýrem Štěpánem Matěchou. Jejich vzájemná souhra v první řadě dodává nejen jemu, ale i celému týmu jistotu a sebevědomí. Nejen o tomto tématu se nám v novém NA MINUTKU rozpovídal.

Ahoj Kubo, mužský kádr prošel před sezónou velkou obměnou, jaký máš z týmu pocit?

Kluci jsou super. S většinou jsem hrával v mladších kategoriích, takže všechny velmi dobře znám (někoho až moc). Před sezónou jsem z toho měl trošku strach, vzhledem k tomu, že většina kluků toho v mužských kategoriích nemá moc odehráno, ale i když to bodově zatím moc nevypadá, tak jsme od prvního zapasu udělali velký pokrok a doufám, že se to už začne ukazovat i v získaných bodech do tabulky.

V letošním ročníku se ti osobně bodově velice daří, jak to vnímáš ze svého pohledu?

Je to hlavně díky skvělým spoluhráčům, které mám v lajně. Štěpán promění skoro všechno, co mu naservíruji, takže i díky tomu mám tolik bodů kolik mám. Osobně bych ale ještě potřeboval zapracovat na koncovce, která mě trochu zlobí.

Je evidentní, že spolupráce v první lajně, zejména se Štěpánem Matěchou, přináší ovoce. Co stojí za tímto úspěchem?

S naší lajnou jsem velice spokojen, dokážeme i říct, co a jak chceme hrát a docela se to zatím daří. Jinak určitě se Štěpánem se mi hraje skvěle. Je to zkušený hráč, takže se snažím poslouchat, co a jak hrát a i díky tomu je mnohem jednodušší si ho na hřišti najít.

Turnovskému áčku první třetina soutěže příliš bodů nevynesla, v čem si myslíš že je hlavní kámen úrazu?

Hodně doplácíme na nedůslednosti v obraně. Sami moc gólů nedáváme a když si pak necháváme dávat laciné góly, tak je to těžké. Tohle je věc, která nás hrozně sráží. Už se nám trošku začalo dařit proměňovat šance a teď ještě musíme zapracovat na obraně.

Již tento víkend vás čeká veledůležitý venkovní zápas s pražskými Wizards, je právě tento duel jeden z nejdůležitějších?

Důležité pro nás jsou už všechny nadcházející zápasy. Máme 8 bodů z 24, teď už nebude zápas, co pro nás nebude důležitý, pokud chceme hrát po Vánocích play-off.

Na závěr jedna osobní otázka, máš před utkáním nějaký rituál, kterého se držíš?

Většinou si před dám sprchu a pustím si nějakou motivační hudbu, abych se naladil na zápasovou atmosféru.