A-tým mužů měl pro čtvrteční večer na programu soutěžní start sezóny 2020/2021, konkrétně 3. kolo Poháru Českého florbalu, a to proti diviznímu týmu Floorball Club Falcon ze středočeského Brandýsa nad Labem.

Trenéři Palatínus a Záleský neměli pro tento duel z různých důvodů zrovna bohatý výběr hráčů, a tak se dostalo příležitosti hned osmi juniorům, včetně brankáře Filipa Jirmana. Mladí hráči chytli svou šanci za pačesy, už v prvním dějství otevřel skóre svou premiérovou trefou mezi dospělými Jan Bobek. Na hřišti jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale efektivita zakončení se nedostavovala. Bohužel byla místy znát i mírná herní nezkušenost našeho mladého mužstva, za což nás soupeř dokázal potrestat. Po první části jsme tak šli do šaten za nerozhodného stavu.

Druhá třetina byla již na zápisy ve skóre bohatší. Na trefy Richarda Šelbického a Emila Hejduka ovšem domácí vždy dokázali odpovědět. Navíc po gólu druhého zmiňovaného dokonce přetočili skóre ve svůj prospěch. Naštěstí pro zelenočerné tento stav dlouho neplatil. Po kombinaci bratří Palatínusových bylo před koncem druhé části opět srovnáno.

Tito dva se činili také hned zkraje poslední dvacetiminutovky, když Vojtěch Palatínus nabil svému bratru Antonínovi na rozdílovou branku. Falcony jsme již k dalšímu zdramatizování skóre nepustili. Nezabránily tomu ani jejich dvě přesilové hry. Naopak jsme zvýšili náš náskok, prosadil se Vitásek a ten večer již podruhé hrající trenér a nově i kapitán, A. Palatínus. Závěrečný gól domácích při hře bez gólmana pouze kosmeticky upravoval skóre.

Ze zápasu po výsledku 7:5 odcházíme vítězně, což znamená postup do 4. kola poháru.

Nyní však směřujeme soustředění k prvnímu kolu Národní ligy, kde nás na úvod čeká velmi ostrá prověrka proti pražským Panthers. Přijďte nás v sobotu 12.9. podpořit do haly TJ Turnov!