V sobotu 12.9. se Turnovský A-tým utkal v 1. kole Národní ligy s tradičním soupeřem Panthers Praha. Domácí borci nastoupili ve velmi mladé sestavě, když 6 hráčů ze zápasové soupisky jsou věkem stále junioři a 4 z nich si teprve v tomto utkání odbyli svojí ligovou premiéru.

Zápas pro nás začal nejlépe jak mohl, diváci se ani nestačili usadit a Jaroslav Šmída zužitkoval parádní přihrávku od Emila Hejduka a otevřel skóre. Naopak hosté se herně trápili, přičemž většina jejich útoků skončila už v zárodku na domácí obraně a to co prošlo, měl skvěle chytající fantom v domácí svatyni Filip Jirman. Mladý pušky v zelenočerném dresu neměli dost a ve 13., respektive 14. minutě se po pěkných střelách prosadili Emil Hejduk a opět Jaroslav Šmída. Hosté ještě zvládli před přestávkou korigovat, když se po krásné zadovce zpoza branky prosadil Navrátil, ale to už bylo z úvodního dějství vše a do kabin tak šel domácí tým s hřejivým dvougólovým vedením.

Prostřední část se nesla v podobném duchu. Hned po návratu na hřiště překvapil Slavatu blonďatý blázínek Hejduk. A pro domácí bylo ještě veseleji, ustáli totiž oslabení a následně jim byla nabídnuta stejná herní situace, kterou zakončoval do prázdné brány Vitásek. Zbytek třetiny už gól nenabídl a na časomíře tak přes přestávku svítil stav 5:1.

Zápas se definitivně zlomil již ve 43. minutě. Turnov hrál dvojnásobnou přesilovku, kterou s trochou štěstěny zužitkoval Švitorka. Ten samý hráč se znovu prosadil o minutu později. Domácí krásně sehráli protiútok a Švitorka si našel prostor na brankovišti a pohodlně rozvlnil síť. V tu chvíli se otěže zápasu ujali hosté, kombinovali na útočné polovině, jejich šance však troskotaly na zdi v domácím brankovišti s číslem 32 na zádech, kterému však muselo během poslední části zvonit v uších, protože brankovou konstrukci tým z hlavního města během této části hry trefil hned čtyřikrát. Nakonec se Panthers přeci jen dočkali, když se ve skrumáži před Jirmanem nejlépe zorientoval Hudec a korigoval na konečných 7:2 z pohledu domácích.

Nálada po prvním kole nové sezóny je tak v turnovské kabině logicky výborná, ale je potřeba zůstat nohama na zemi a zkoncetrovat se na příští sobotu, kdy budou domácí borci válčit na hřišti Benešova.