PŘÍPRAVKA

Sezónu hodnotí hlavní trenér František Záleský: "V této kategorii se v letošní sezóně odehrálo asi největší množství změn. Původní kroužek, probíhající jednou týdně, ve spolupráci se Žlutou ponorkou, se nám úspěšně podařilo přetransformovat v regulérní kategorii. Začali jsme trénovat dvakrát týdně a vůbec poprvé v historii našeho oddílu jsme přihlásili tým přípravky do ligové soutěže.
Naše nejmladší naděje udělali během roku obrovský kus práce a na všech je znát obrovské zlepšení. Tuto kategorii se nám také podařilo naplnit poměrně velkým množstvím dětí a většina z nich získávala na turnajích také své první zápasové zkušenosti, které se jim budou v jejich dalším sportovním rozvoji obrovsky hodit!
Děti se celý rok baví sportem a učí se základy florbalové techniky, věříme že všichni s námi budou pokračovat i do dalších let."

ELÉVOVÉ

Sezónu hodnotí hlavní trenér Jan Kovář: "Každoročně přivítá tým elévů řadu začínajících hráčů a pro většinu z nich je to první seznámení s tímto sportem. Samotné turnaje a zápasy jsou tedy pouze součástí celého procesu jejich sportovního rozvoje. Jde tak především o možnost se florbalem bavit a pokusit se proti soupeři zkoušet nově získané dovednosti jako klička nebo střela. Podobný scénář tak měla i tato zkrácená sezóna, ve které okusila atmosféru turnaje většina nově příchozích hráčů, kteří se během zápasů neustále zlepšovali. Kromě získaných zápasových zkušeností se nám snad i podařilo u dětí vybudovat kladný vztah k florbalu, na kterém můžeme stavět v příštích letech. Zároveň mám radost ze spolupráce s rodiči, kteří nám nejen pomáhali s dopravou na jednotlivé turnaje, ale zároveň své děti podporovali v duchu fair play a to na turnajích i mimo ně."

ELÉVKY, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Sezónu hodnotí trenér Jaroslav Pajkrt: "Letošní sezóna mladších žákyň a elévek měla mnohé společné. Podařilo se nám přivést spoustu nových hráček a začlenit je do jednotlivých kategorií a všechny dohromady tvoří skvělou partu. Celý tým baví tréninky i přesto, že nemají svůj samostatný, což dokazovaly svojí docházkou i přístupem. Zde získané zkušenosti holky uplatnily hlavně při turnajích. Mladším žákyním se to dařilo bezezbytku. Zkušené mladší žákyně doplněné o již zkušené elévky, ale i o nové hráčky odehrály jednu z nejlepších sezón. Díky vyrovnanosti celého týmu a předvedené kombinační hře nepoznaly za celou sezónu porážku. To samé platí pro Elévky, kde jsme se snažily do týmu zapracovat jak nové hráčky, tak hráčky z přípravky a mnohé z nich sbíraly při zápasech své první zkušenosti. I zde platilo, že hráčky, které již měly nějaké zkušenosti z předešlé sezóny je mohly předávat těm začínajícím, což se povedlo. Byť sezóna musela být vzhledem k nepříznivým okolnostem předčasně ukončena, chtěli bychom všem hráčkám poděkovat a popřát hodně sportovních úspěchů i do budoucna. Holky, díky za skvělý rok a ať se Vám i nadále daří!"

MLADŠÍ ŽÁCI

Sezónu hodnotí hlavní trenér Jan Lochman: "S týmem mladších žáků jsme v letošní sezóně opět pracovali na zdokonalování florbalových dovedností. Důraz jsme kladli především na lepší spolupráci hráčů, přesnost přihrávek, uvolňování hráče, obranu míčku a přesnost střelby. Snažili jsme se zároveň zvyšovat kondici a vytrvalost kluků zařazováním ne-florbalových her a cviků. Protože však je pro nás nejdůležitější, aby florbal kluky bavil, věnovali jsme dostatek prostoru hře samotné, kde si všichni mohli ověřit nabrané zkušenosti a schopnosti v reálu. Pravidelná účast na turnajích pak prokázala, že se náš tým v konkurenci rozhodně neztratí. Kluci v zápasech bojovali jako lvi a přestože jsme nevyhráli všechny zápasy, věřím, že si všechny naplno užili. Škoda zkrácené sezony, ale věřím, že ta příští bude minimálně stejně úspěšná. Tímto děkuji všem klukům za perfektní spolupráci, ale i jejich rodičům za podporu morální i technickou při přípravě na tréninky i turnaje."

STARŠÍ ŽÁCI

Sezónu hodnotí hlavní trenér Jaroslav Marks: "V této sezóně nastoupilo družstvo v této základní sestavě : Bugno, Daněček, Dvořák, Houška, Janků, Jeřábek, Kořínek, Lochman, Peyter, Plhal, Šafář, Šreiber, Veselý. V některých zápasech je doplnili : Drahoňovský, Steiner, Jodas, Weinerová, Mlejnek, Štrauch, Hájek, Mikl, Cidlinská. Trenéry byli Jaroslav Marks a Jan Lochman. Věkové složení družstva bylo následující : 2 hráči, kteří zůstali z minulého ročníku, 5 hráčů, kteří postoupili z nižší kategorie a 7 mladších žáků. Z tohoto důvodu bylo cílem pro celou sezónu, především získat základní herní zkušenosti s novým systémem 5+1, a to bez velkého tlaku na výsledek. Hra se celkově, zápas od zápasu postupně zlepšovala, ale fyzická převaha většiny soupeřů byla nad síly našich hráčů. Za hlavní pozitiva považuji postupné zlepšování herního projevu, a od naprosté většiny hráčů zájem a snahu plnit všechny tréninkové úkoly. Velké nedostatky máme ve všech individuálních dovednostech. V nové sezóně již budeme více pracovat na taktických úkolech, se stálým tlakem na zdokonalování herních činností hráčů. Také se budeme více zaměřovat na výsledek, ale pouze u vybraných utkání. Důraz budeme klást na fyzickou připravenost, kde musí hráči více na sobě pracovat mimo tréninky v tělocvičně."

DOROSTENCI

Sezónu hodnotí tahoun týmu a jeden ze "statných divočáků" Jonáš Mellan: "Tým z hráčů ročníků 2003 a 2004 letos bojoval v 2. lize dorostenců Libereckého kraje. Papírově mužstvo vypadalo dobře, mělo široký kádr, mladé snipery v útoku, statné divočáky v obraně a jistotu ve vlastním brankovišti v podobě nadějného brankáře Tomáše Starého. Cíl tak byl jasný, výhra v základní části a postup z 1. místa do nadstavbové části.
A z počátku sezóny se dařilo cíl naplnit. V úvodní polovině sezóny získal tým 23/27 možných bodů a první prohra přišla až na hřišti Semil, kde dorostenci po matném výkonu padli bez vstřelené branky výsledkem 0:2. Právě po tomto zápase přišla více než 6 týdenní pauza. Po ní už se na slibné výsledky nepodařilo navázat. Na družstvo spadla herní krize, kterou ještě umocnilo zranění brankáře a několika dalších hráčů, to vyústilo v několik zbytečných proher a přišel i pokles tabulkou. Soutěž skončila z důvodu pandemie dřív a nedošlo ani na vysněnou nadstavbu. Nedokončenou sezónu sice družstvo zakončilo na 1. místě, ale Semily ještě neměly odehrány všechny zápasy a pravděpodobně by základní část ovládly. Tímto by se jim slušelo pogratulovat a sportovně uznat, že letos nás překonaly. Těšíme se na další rok a věříme, že příští rok se vrátíme ještě silnější."

DOROSTENKY

Sezónu hodnotí hlavní trenér Vratislav Salaba: "Tým dorostenek byl v letošní sezóně tvořen již velmi sehranou skupinou hráček ročníku narození 2003/04, které tvořily základní osu. Tato osa byla doplněna mladšími hráčkami Klárkou Blažkovou a Agátou Kučerovou a nově příchozí hostující Dominikou Hančovou. Celkový počet hráček byl, ale pro tuto sezónu, tak nízký, že ani v jednom zápase se nehrálo na dvě kompletní pětky. Což v turnajovém systému soutěže byl většinou problém v druhém zápase hracího dne. V hodnocení sezóny bych se rád zaměřil na přístup hráček k tréninkům a zápasům. Docházka a přizpůsobení svého osobního života ve prospěch účasti na zápasech byla myslím vzorová a to i včetně rodičů za což všem velmi děkuji a pevně věřím, že se to do budoucna nebude měnit. Na druhou stranu účast na trénincích zůstala drobně za očekáváním - a to je myslím k zamyšlení pro mě i všechny hráčky. Výsledkově pak dopadla nedokončená sezóna hořko-sladce. Turnov skončil na druhém místě o bod za prvním Libercem. A hořko-sladce z toho důvodu, že jsme ztratili spoustu bodů tam, kde jsme neměli. Z individuálních statistik určitě stojí za zmínku 48 vstřelených branek Ádi Kyselové a 40 Káji Janatkové (bodově pak 70 Kája a 69 Áďa). Výborně fungovala obrana s velmi jistou Natálkou Hassovou v brance s pouhými 40 obdrženými brankami ve 20-ti zápasech. Do dalšího období Nás čeká práce především s psychikou, protože ve většině hráček je hodně technických a fyzických dovedností, které se nám nedaří prodat v zápasech. Za celou sezónu bych velmi rád poděkoval jak hráčkám a rodičům, tak také celému oddílu. Letošní sezóna pro mě byla velmi příjemná."

JUNIOŘI

Sezónu zhodnotil kapitán juniorského týmu Emil Hejduk: "Letošní sezónu nemůžu hodnotit jinak než kladně. V oddíle se po dlouhé době povedl sestavit silný a stabilní juniorský tým, který tvoří převážně už prakticky dospělí hráči ročníku 2001/2002. Během roku byl náš tým doplněn o pár dorostenců, kteří v lize sbírali potřebné zkušenosti do budoucna, ale zároveň nám výrazně pomohli. Do sezóny jsme tak vstoupili s početným kádrem (13 hráčů+ 2 brankáři). Teď něco málo k samotné sezóně. Začal bych u trénování, protože ne nadarmo se říká, „těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Měli jsme čtyři tréninky týdně a z toho dva byly s mužským A týmem. Musím říct, že tato změna přinesla mnoho individuálních zlepšení, ale zároveň i herní posun celého družstva. Výsledkově sezóna dopadla možná až trochu nad naše očekávání. Tým turnovských juniorů skončil na prvním místě s velkým odstupem dvanácti bodů na druhý Jablonec, ten však měl ještě dva zápasy k dobru. Právě Jablonec byl jeden z mála týmů, který nás v letošní sezóně dokázal potrápit. Za největší úspěchy považuji stabilní a nadstandardní výkony zejména proti týmům, jako je FBC Česká Lípa, FLORBAL Jablonec, nebo FBC Liberec. Dále vidím velký příslib do budoucnosti ve změně naší vůle udělat něco s nepříznivým výsledkem a chutí ho zvrátit v náš prospěch. Byl jsem u zrodu této kategorie a musím říct, že se jedná o tu nejpovedenější sezónu, jenom mě mrzí, že je předčasně ukončená a že nemůžeme změřit síly s týmy z Ústeckého kraje v nadstavbě, kde bychom bývali hráli. Poděkovat bych chtěl také Antonínu Palatínusovi a Františkovi Záleskému, kteří se nás snaží připravit do mužských kategorií. Co je však nejpodstatnější z tohoto psaní? To, že nás to všechny pořád baví, to že ti kluci v 18 letech obětují většinu volného času pro florbal a i když je potká vážné zranění, jako tomu u některých bylo i v letošní sezóně, tak mají chuť a vůli dál makat. Těšíme se na novou sezónu!"

ŽENY

V pár větách nám sezónu zhodnotila kapitánka týmu Lucie Veselá: “Letošní sezónu hodnotím rozhodně kladně. Ne až tolik za výsledky, ale rozhodně za náročný start, kdy byl tým o téměř polovinu hraček chudší, bez trenéra, bez přípravy a bez motivace. I přes rychlé vyřešení všech nedostatků jsme bohužel prospaly začátek sezóny a ztratily důležité body. Pomohl nám nový herní systém, který jsme všechny velmi rychle pochopily a usnadnil nám spoustu zápasů. Bohužel nás celou sezónu trápila koncovka a velmi lehce obdržené góly. S většinou soupeřů jsme srovnaly krok a hrály vyrovnané zápasy, ale to nám na hranici play off nestačilo. Určitě jsme měly šance na lepší umístění, ale nedokázaly jsme to na hřišti ukázat. Jsem moc ráda, že jsme zase týmově v dobré náladě a jsem přesvědčená, že příští sezónu rozhodně zamíříme mnohem výš než letos. Díky týme!”

MUŽI "B"

Sezónu hodnotí jeden z klíčových hráčů Daniel Bursa: "Mužská rezerva již tradičně letos bojovala v Liberecké lize. Nakonec po osmi výhrách, osmi porážkách a třech remízách končí tým na sympatickém pátém místě. Jestli tento tým letos v něčem opravdu vynikal nad ostatními, tak to jsou přesilové hry. Téměř v 73% případů skončily tyto situace gólem a to je na florbal, i v takto nízké soutěži, velmi unikátní číslo. I obrana patřila v soutěži k těm lepším, nutno však podotknout, že velkou zásluhu na tom má i stabilně chytající Lukáš Rudolf, který se stal nejlepším brankářem letošního ročníku soutěže. Do několika utkání zasáhli i junioři, díky nimž jsme byli schopni přehrát jakéhokoliv soupeře v lize, za to jim patří velký dík. Obecně děkujeme všem, kteří se podíleli na chodu našeho družstva a oddílu celkově."

MUŽI "A"

Sezónu hodnotí hrající trenér Antonín Palatínus: "Myslím si, že sezóna „A" týmu byla prozatím tou nejspecifičtější a nejzvláštnější, kterou jsem za těch x let zažil, ať už v roli hráče nebo hrajícího trenéra. Jako každý rok jsme se před sezónou snažili poučit z chyb z let předešlých a snažili se posunout nejen áčko, ale i turnovský florbal kupředu. Ze začátku sezóny vše šlapalo víceméně podle představ. Zapojili jsme juniory jak do tréninku, tak sem tam, i do zápasů. Nové tváře se celkem rychle začali adaptovat na fungování v týmu i pokyny na hřišti a naše hra se oproti předchozím letům opět posouvala.
Bohužel jsme v nastaveném trendu nedokázali pokračovat a výpadek, který pramenil ze ztráty koncentrace a nasazení někde v období prosince a začátku ledna, se nám později vrátil v podobně obrovské krize, kterou jsme i za pomoci velkého štěstí dokázali zažehnat a postoupit do play-off, které už se vlivem pandemie nedohrálo.
Vzhledem k průběhu sezóny je určitě velkým pozitivem zapojení dalšího odchovance (Emil Hejduk) do sestavy „A" týmu, celkové přiblížení juniorského týmu k „dospělému" florbalu a herní progress v úvodu sezóny, který pramenil z poctivé společné práce.
Jako trenér si moc vážím výborné docházky na tréninky, kdy se v počtu 20+ trénovalo na úplně jiné úrovni, než jsme byli zvyklí. Zároveň velké obětavosti hráčů trávit čas do téměř nočních hodin na florbale, a to i přes brzké ranní vstávání do práce či školy. Dále přístupu vedení k nacházení řešení pro splnění požadavků pro komfort hráčů a závěrem tradiční výjimečné individuální počiny stálic naší sestavy (Vojtěch Palatínus a Štěpán Matěcha - TOP 10 bodování ligy).
Zároveň je však třeba se o spoustě věcech zamyslet a opět je tak se z čeho poučovat. Možná více, než kdy jindy…
Díky všem věrným divákům a fanouškům za podporu po celou sezónu, moc si toho vážíme!