Národní liga mužů

SK Florbal Benešov - TJ Turnov 12:6 (3:1, 5:3, 4:2)

Sestava: Suchomel (Král) - Dědek, Havlín, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Primásek, Šmída J., Hejduk E., Švitorka - Mellan, Jiránek, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Pohl

Branky a asistence: 17. Švitorka (Šmída J.), 25. Šmída J. (Primásek), 26. Bursa (Jiránek), 29. Janoušek J. (Švitorka), 42. Šmída J. (Ptáčník), 59. Dědek

Do prvního utkání v tomto kalendářním roce jsme cestovali do středočeského Benešova. Místní mají kádr vyztužený několika hráči s bohatými superligovými zkušenostmi a v aktuální tabulce jim patří třetí příčka.

Do utkání jsme vstoupili s dobrým nasazením i koncentrací a dokázali jsem hrát i poměrně kvalitně s míčkem, ale bohužel se znovu ukázala naše asi největší slabina, kterou jsou ztráty na útočné polovině a obdržené góly z přečíslení.

Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy se nám podařilo vyrovnat nejprve na 3:3 a poté i na 4:4, soupeř ovšem bohužel dokázal pokaždé znovu rychle odskočit a poté již zbytek utkání kontroloval. Měli jsme ovšem alespoň možnost vyzkoušet si některé věci proti kvalitnímu soupeři, což se nám ve zbytku sezóny bude určitě hodit. 

Příští utkání hrajeme doma, v sobotu 15. 1., od 19:00, proti týmu Florbal TJ Kobylisy.Liga starších žáků

FBC Vipers Most - TJ Turnov 5:5

Florbal Jablonec blue - TJ Turnov 4:3

SCC Semily - TJ Turnov 0:3

Starší žáci tentokrát bojovali ve třetím koši na domácí palubovce, takže o motivaci měli rozhodně postaráno. Se soupeři z Mostu, Jablonce a Semil sehráli tři velice vyrovnaná utkání, ve kterých si připsali remízu, prohru a výhru. Každý takovýto turnaj kluky nesmírně posouvá a mají prostor se dále zlepšovat!


Liberecká liga elévů

TJ Turnov - Florbal Jablonec blue 10:4

Crazíci FBC Liberec pink - TJ Turnov 19:5

FBC Panthers Liberec ORANGE - TJ Turnov 15:1

Pátý ligový turnaj čekal na turnovské elévy tentokrát v Liberci, kam zamířil téměř kompletní turnovský tým. V prvním utkání změřily turnovské naděje své síly se stejně starými soupeři z Jablonce nad Nisou. Od prvních minut byli o krok vepředu právě turnovští florbalisté, kteří nakonec mohli slavit zasloužené vítězství. Ve zbylých dvou zápasech s FBC Liberec a s Panthers Liberec byly naopak lepší oba domácí celky a to především v technických dovednostech. Přesto turnovští elévové statečně bojovali a i přes vysoké porážky si z libereckého turnaje odváží další porci zápasových zkušeností. Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během zápasů.

1. liga žen

TJ Turnov - Crazy girls FBC Liberec 5:7 (1:4, 1:2, 3:1)

Sestava: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.

Branky a asistence: 5. Veselá L., 32. Bittnerová (Štěpánková E.), 43. Veselá L., 47. Kyselová (Bittnerová), 58. Kyselová (Brabcová L.)

První třetina zápasu v novém roce byla z naší strany velmi ostýchavá, bály jsme se hrát na míčku a nechávaly soupeře hrát na naší půlce. Už po první minutě jsme prohrávaly 0:1 a všem se zřejmě vybavil nelichotivý výsledek minulého vzájemného utkání, ke kterému by i tento zápas s naším přístupem mohl dospět. Nicméně jsme bojovaly dál a v páté minutě srovnala skóre Veselá. Do konce první třetiny jsme obdržely ještě dva smolné góly z nedůrazné obrany a do zbytku zápasu jsme odcházely s třígólovým mankem.

Druhá třetina přinesla zlepšení naší hry s míčkem, dařilo se nám procházet na polovinu soupeře, ale stále jsme si vytvářely málo šancí, většina z nich byly převážně individuální akce. Jako první se v druhé části prosadila dobře mířenou střelou od mantinelu Bittnerová. Dále byly k vidění dva nájezdy - po jednom na každé straně - Kyselová nepřekonala gólmanku hostí a Brabcová vychytala nájezd liberecké kapitánky. Vyzkoušely jsme si i přesilovou hru, která se nám bohužel vůbec nepovedla. K úplnému konci třetiny se liberecké hráčky stihly ještě jednou prosadit a druhou část jsme končily za stavu 2:6.

Do třetí třetiny jsme naskočily v lehce pozměněné sestavě a s novým elánem. Začaly jsme si více věřit a dostávaly jsme Liberec pod tlak. Více jsme hrály i na útočné polovině a vytvářely si dobré gólové šance. Podruhé se trefila Veselá, ale Liberec přidal také jednu branku a znovu odskočil do pohodlného vedení. Dvakrát se k závěru třetiny prosadila Kyselová, na kterou už bohužel nikdo další nenavázal a i přes velmi dobrý závěr jsme lídra tabulky nepřestřílely. Zápas skočil těsně 5:7.