Národní liga

TJ Turnov - Butchis 5:6

branky: 11. Martin Hejduk, 34. Pavel Sekyra, 47. Emil Hejduk, 49. Emil Hejduk, 58. Emil Hejduk - 7. Jakub Černý, 10. Jakub Černý, 13. Jakub Vondruška, 39. Matyáš Kalina, 45. Filip Rulíšek, 60. Tomáš Matoulek; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Petr Suchomel 20 - Jan Hlinák 17; po třetinách: 1:3, 1:1, 3:2

Před zápasem pátého kola florbalové Národní ligy již bylo jasné, že minimálně na příští dva týdny, to bude utkání poslední. Florbalisté Turnova před prázdnými tribunami domácí haly přivítali zřejmě největšího favorita soutěže BUTCHIS, tým z hlavního města.

Hosté byli úspěšní v proměňování brejkových situací, a tak po většinu zápasu drželi vedení. Turnov byl možná dokonce o něco aktivnější, ale sužovala jej kvalita zakončení. Až v posledním dějství se domácí konečně na Pražany dotáhli, svůj hattrick dovršil nadějný junior Emil Hejduk. Naneštěstí přišla ve třetí třetině ještě jedna rána, kterou si nikdo z turnovských nepřál. Necelou minutu před koncem základní hrací doby skórovali hráči BUTCHISU a získané vedení již nepustili.

Turnovský florbalový A-tým se tak před další nucenou pauzou loučí s ligou s "pouhými" šesti body z pěti odehraných klání.

Komentář trenéra Antonína Palatínuse: "Po dnešním zápase jsem asi rád, že zase bude pauza. Někdy se může dělat všechno dobře, ale pak si to zkazíte triviálními chybami, které samozřejmě Butchis a jeho individuality umí potrestat. Je to škoda. Víc k tomu nemám. Hlavně zdraví všem."

1. liga žen

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - TJ Turnov 3:2

branky: 24. Karolína Raslová, 30. Karolína Raslová, 48. Anna Alexandra Suková - 10. Kristýna Vlková, 28. Adéla Kyselová; rozhodčí: Martin Štrunc - Hynek Mošna; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kateřina Valečková 11 - Denisa Plačková 20; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:0

V pátek jsme se vydaly k dalšímu zápasu do Plzně. Netradičně pozdní začátek utkání ovlivnil první minuty zápasu, které byly v pomalém tempu z obou stran. V 10. minutě se štěstím dorazila balónek za záda domácí gólmanky Kristýna Vlková, a tak jsme se ujaly vedení. Po této brance oba týmy začaly hrát aktivněji, ale další branka už do konce první části nepadla.

Hned v úvodu druhé třetiny domácí hráčky vyrovnaly a následně ještě získaly možnost přesilové hry, kterou ovšem nedokázaly využít. Naopak ve 28. minutě se prosadila přesnou střelou Adéla Kyselová po nahrávce Kateřiny Vacíkové. Vedení jsme bohužel neudržely dlouho a soupeřky za necelé dvě minuty opět srovnaly. Ve druhé polovině prostřední části nám pomalu začaly docházet síly a více šancí měly plzeňské hráčky. Ze žádné z nich se ale neprosadily, a tak byl stav před třetí třetinou nerozhodný.

Do poslední časti jsme vstoupily poměrně aktivně, což nám ovšem žádný gól nepřineslo. Ve 48. minutě se nechytatelnou střelou poprvé v zápase ujaly vedení hráčky Plzně. To byl zřejmě rozhodující moment zápasu. Soupeřky poté hrály více na balónku a velmi často se dostávaly do přečíslení. Po jednom z nich bylo nařízeno pro domácí trestné střílení, které vychytala naše gólmanka. Následně si plzeňské hráčky zahrály i přesilovou hru, kterou jsme zvládly také ubránit. V útočné fázi jsme naopak už nepředvedly žádnou nadějnou šanci a v závěru nám nepomohla ani hra v šesti. Ze zápasu z Plzní jsme tak odjížděly s těsnou prohrou 2:3.

Na závěr bych ráda vyzdvihla téměř bezchybný výkon naší gólmanky Denisy Plačkové, která se také stala hráčkou utkání.

Komentář trenéra Radima Kolomazníka: "Dnes to bylo brankově vyrovnané utkání. Herní výpadek ve druhé třetině dnes znamenal, že na body nedosáhneme. Děkujeme soupeřkám za utkání."

TJ Sokol Královské Vinohrady - TJ Turnov 9:5

branky: 7. Lucie Kisugite, 11. Lucie Kisugite, 25. Aneta Nigrinová, 26. Anna Kutnarová, 28. Lenka Kalistová, 36. Angelika Bližňáková, 38. Angelika Bližňáková, 39. Anežka Dobisiková, 48. Angelika Bližňáková - 7. Lucie Brabcová, 34. Lucie Brabcová, 40. Eliška Štěpánková, 51. Karolína Bittnerová, 60. Kristýna Vlková; rozhodčí: Andrej Lipan - Martin Mašín; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková ? - Denisa Plačková ?; po třetinách: 2:1, 6:2, 1:2

Dne 11.10. 2020 ženy vyrazily do pražských Vinohrad. Byl to poslední zápas před covidovou stopkou.
Prvním třetina se pro naše ženy nevyvíjela dobře, byly pod silným tlakem protihráček. I přesto se nám podařilo vstřelit první gól. Další dva góly v první třetině už vsítil pouze soupeř a do šaten jdeme za stavu 2:1. 
Ve druhé třetině turnovské ženy dávají 2 míčky za záda gólmanky, holky z SKV měly lepší střelecký den a povedlo se jim nasázet 6 branek. 
Třetí třetina se odehrávala více ve stylu hraček z Turnova, a to vítězným skórem 2:1.
Zápas končí nešťastně prohrou 9:5 pro hosty, soupeř nám ukázal své silné stránky, rychlé kombinace a sehranost.

Komentář trenérky Lucie Veselé: "Hrály jsme tak, jak umíme. Soupeř byl lepší fyzicky i na hokejce. I přesto jsme dokázaly zaútočit a vsítit pár branek. Máme ještě na čem pracovat. Díky za utkání."

2. liga juniorů

FLORBAL JABLONEC - TJ Turnov 1:6

TJ Turnov - FBC Liberec B 8:2

Junioři se vydali na svůj první letošní turnaj do nedalekého Tanvaldu, kde na ně čekala první dvě utkání letošní sezóny. Premiéru v juniorské kategorii si zde odbyl jeden z nejpoctivějších turnovských dříčů, Daniel Fric. Kluci v obou utkáních dominovali a měli jednoznačně více ze hry. Nakonec zakončily turnaj s výborným skóre 14:3, ovšem pokud bychom byli lepší v koncovce, mohl být počet vstřelených branek ještě větší. Po vítězstvích s tradičním rivalem z Jablonce a libereckým béčkem odjížděli spokojení. Velkým pozitivem je také rovnoměrné rozdělení kanadských bodů mezi obě formace, i jednotlivé hráče.

Liberecká liga elévů

TJ Turnov - SCC SEMILY - Lions 13:7

FBC Lomnice - TJ Turnov 11:7

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy - Vosy 10:4

Komentář trenéra Jana Kováře: "V sobotu 10. října čekal na turnovské elévy první ligový turnaj, za kterým se vydali do nedalekých Semil. Zde postupně mladé turnovské naděje změřily své síly se stejně starými hráči Semil, Lomnice a Koberov. Přes trochu ospalejším úvodu se hráči v zelenočerných dresech pomalu probouzeli a výsledkem tak byla dvě cenná vítězství a jedna porážka. Mezi střelce se na turnaji zapsali všichni hráči a tím jen podtrhli vydařený vstup nové sezóny."