Koronavirová opatření nakonec nezabránila konání letních turnajů, a tak se stejně jako v posledních letech i letos náš tým juniorů vypravil na celorepublikový turnaj, Open Game v Brně. I přes velmi nabitou základní skupinu byly naše cíle vysoké. Realita však byla jiná a turnaj jsme tak opustili možná až nespravedlivě brzy.

Jak bylo zmíněno, základní skupinu jsme sdíleli poměrně ve vybrané společnosti. Hned na úvod turnaje jsme vyzvali brněnské Gullivers, s nimiž máme z loňských letních turnajů bohaté zkušenosti. Utkali jsme se s nimi při Prague Games, ale právě i na brněnském Open Game. Právě "Gulliveři" stáli za naším loňským vyřazením v osmifinále, ve zbylých dvou vzájemných kláních jsme remizovali, tudíž se očekával vyrovnaný a ostrý zápas i tentokrát. To se potvrdilo, v polovině prvního poločasu jsme dokonce šli do vedení. Brno nám však dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek a v závěru jsme již dokázali korigovat na konečných 3:4. Stejným poměrem, naneštěstí pro nás, dopadlo i druhé utkání proti výběrovému týmu, IBK Södra Böhmen. Před zápasem jsme věděli, že tento výběr čítá hráče již stabilně nastupující v první lize, nicméně jsme dokázali našeho soupeře zaskočit, sehrát s ním velmi vyrovnanou partii a pravděpodobně jeden z našich nejlepších výkonů na turnaji. To vše nám ale body nepřineslo. Cíl do druhého hracího dne byl tedy jasný. Hned v ranním utkání s dalším výběrovým týmem FBCDC jsme mu šli naproti. Klidnou hrou jsme dosáhli i klidného výsledku 4:1 a připsali si důležité tři body, které byly též stěžejní pro sebevědomí do podvečerního střetnutí asi s největším favoritem a jménem naší základní skupiny, a sice s pražskou Spartou. Zápas splnil očekávání, na míčku byl převážně náš oponent a my mohli těžit pouze z brejků. Utkání bylo pro každého z hráčů extrémně fyzicky náročné, avšak každý věděl, proti komu má tu čest a stoprocentně pracoval v každém střídání. Pražanům jsme dovolili skórovat třikrát. Nutno dodat, že mnoho gólů zlikvidoval výborný Filip Jirman v brance. Dokonce jsme měli dostatek šancí, abychom zápas zdramatizovali-neúspěšně. Základní skupinu jsme tedy zakončili s pouhými třemi body na čtvrté příčce.

V prvním kole vyřazovacích bojů nás tedy měl čekat vysoko nasazený soupeř, nakonec se jím stal další, dalo by se říct, domácí celek, Hattrick Brno. Od prvního buly bylo patrné, že znovu půjde o zápas velmi těžký na fyzickou kondici. Tempo určovali Brňané, dobře kombinovali, ovšem naše skvěle fungující obrana jejich šance znemožňovala. Příležitostí k brankovému zápisu však bylo i na naší straně nemálo, v polovině zápasu byl dokonce Štěpán Pohl exekutorem trestného střílení, ale neproměnil. Zápas vydržel za bezbrankového stavu až do závěrečné sirény. Nenásledovalo tedy nic jiného, než tradiční nájezdová loterie. V ní dostali příležitost Švitorka, Hejduk a opět Pohl. Bohužel se všichni naši nájezdníci zmýlili. Filip Jirman byl naopak při druhé sérii překonán, a právě tato trefa stačila Hattricku Brno na postup do osmifinále.

Zůstali jsme tak před branami vyrovnání doposud nejlepšího klubového výsledku z tohoto brněnského turnaje, naše cíle měly být mnohem vyšší. Z turnaje však odcházíme s hlavou nahoře. Odehráli jsme pěkné zápasy s týmy, jenž jsou výkonnostně o úroveň výš. Tato skutečnost nás ale nesmí nechat, jak se říká, usnout na vavřínech, nýbrž motivovat k větší práci a oddanosti florbalu. Těšíme se na příští ročník Brno Open Game!