Velký večer, Turnov v Poháru ČP zdolal Superligového soupeře

Vydáno dne 27. 09. 2018 (64 přečtení), napsal Sekretariát
pohár
Ve čtvrtém kole Poháru České pojišťovny narazili turnovští florbalisté na účastníka nejvyšší domácí soutěže z České Lípy. Na turnovské palubovce tak mohli diváci vidět historicky první měření sil domácích hráčů se zástupci Tipsport superligy. Napínavý zápas, který smazal papírové předpoklady, gradoval v prodloužení, ve kterém Vojtěch Palatínus posunul domácí tým k nečekanému postupu do další fáze soutěže.

Středa 26. září

Pohár České pojišťovny, 4. kolo

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 6:5p (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)

branky: 10. Vojtěch Palatínus, 15. Vojtěch Palatínus, 31. Štěpán Matěcha, 42. Vojtěch Palatínus, 58. Antonín Palatínus, 65. Vojtěch Palatínus - 17. Dominik Jansa, 27. Dominik Jansa, 37. Radek Krajcigr, 47. Daniel Štěrba, 57. Daniel Štěrba; rozhodčí: Jiří Jelínek - Robert Kusek; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Luděk Horáček 29, Jaroslav Švec 6 - Jan Dvořák 29

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809241236_logo_cl.pngDomácí vstoupili do utkání bez přehnaného respektu a v prvních minutách měli míček častěji na svých holích, soupeř však s přibývajícími minutami začal přebírat aktivitu a byl nebezpečnější. V desáté minutě načal svůj vydařený večer Vojtěch Palatínus, který v pravém rohu vymotal dva své soupeře a přesně zakončil. Stejný hráč se prosadil také o čtyři minuty později na konci přesilové hry a Turnov tak vedl již 2:0. Česká Lípa si také připsala několik nebezpečných šancí, ovšem brankář Horáček si s nimi dokázal poradit. Krátký byl až na střelu ze začátku sedmnácté minuty, která určila výsledek první třetiny.
V úvodu prostřední části nejprve domácí s vypětím všech sil ubránili své oslabení, aby se následně ve dvou slibných šancích ocitl kapitán Matěcha. Hostující brankář Dvořák však byl připraven. V polovině dvacáté sedmé minuty se hostům podařilo využít rychlý protiútok a po dorážce z těsné blízkosti srovnali skóre na 2:2. Domácí ale měli připravenou rychlou odpověď, Matěcha se o čtyři minuty později protáhl podél mantinelu a tečovanou střelou vrátil domácím vedení. Rychlá hra na obou koncích hřiště bavila turnovské publikum, které v závěru druhé třetiny vidělo ještě jednu branku. Po smolném výhozu domácího brankáře a na hranici pravidel se České Lípě podařilo znovu vyrovnat.
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711270901_kevin.jpgO osudu zápasu tak měla rozhodnout třetí třetina, ve které již byla znát větší zkušenost hostů, kteří trpělivě čekali na svoji šanci k závěrečnému obratu skóre ve svůj prospěch. Tyto plány jim nezkazila ani kombinace zpoza branky v podání Matěchy a střílejícího Vojtěcha Palatínuse, který z blízka nedal brankáři šanci. V čtyřicáté sedmé minutě hosté bleskově využili svoji druhou početní výhodu a oba soupeři tak měli k vítězství opět stejně daleko. Poprvé v zápase šla Česká Lípa do vedení tři minuty před třetí sirénou a zdálo se, že zápas nakonec skončí dle předpokladů. Domácí však po oddechovém čase v sobě našli ještě dost odhodlání a při hře bez brankáře se jim dvě minuty před koncem podařilo jednobrankové manko smazat zásluhou Antonína Palatínuse.
V prodloužení byli lepším týmem domácí florbalisté, kteří mohli několikrát zápas ukončit. Nakonec se hrdinou večera stal po čtyřech minutách Vojtěch Palatínus, který ze vzduchu doklepl míček do branky a odstartoval tak radost celé turnovské haly, která viděla jeden z nejlepších výkonů svého týmu v posledních letech.
Poprvé v historii a symbolicky v roce, ve kterém oddíl florbalu slaví dvacáté narozeniny, postoupil Turnov do pátého kola pohárové soutěže přes zatím nejtěžšího soupeře.

Komentář trenéra TJ Turnov Antonína Palatínuse: "Už včera jsme říkali klukům, že pokud Lípa nepřijede v plné sestavě, tak chceme vyhrát. Samozřejmě jsme věděli, že i tak to bude velice těžké, nicméně kluci podali bezchybný taktický a obětavý výkon a díky tomu si nyní můžeme užívat sladkou výhru nad Superligovým týmem. Děkujeme soupeři za utkání a naším fanouškům za podporu."

Komentář trenérky České Lípy Lenky Bartošové: Soupeř vyhrál zaslouženě díky své výborné obraně. My jsme neponaučitelní, stále jsme střílei do bloku a když náhodou střela prošla, tak byla velmi nepřesná. Soupeři gratulujeme.

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář