Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Velký večer, Turnov v Poháru ČP zdolal Superligového soupeře

Vydáno dne 27. 09. 2018 (484 přečtení), napsal Sekretariát
pohár
Ve čtvrtém kole Poháru České pojišťovny narazili turnovští florbalisté na účastníka nejvyšší domácí soutěže z České Lípy. Na turnovské palubovce tak mohli diváci vidět historicky první měření sil domácích hráčů se zástupci Tipsport superligy. Napínavý zápas, který smazal papírové předpoklady, gradoval v prodloužení, ve kterém Vojtěch Palatínus posunul domácí tým k nečekanému postupu do další fáze soutěže.


Středa 26. září

Pohár České pojišťovny, 4. kolo

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 6:5p (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)

branky: 10. Vojtěch Palatínus, 15. Vojtěch Palatínus, 31. Štěpán Matěcha, 42. Vojtěch Palatínus, 58. Antonín Palatínus, 65. Vojtěch Palatínus - 17. Dominik Jansa, 27. Dominik Jansa, 37. Radek Krajcigr, 47. Daniel Štěrba, 57. Daniel Štěrba; rozhodčí: Jiří Jelínek - Robert Kusek; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Luděk Horáček 29, Jaroslav Švec 6 - Jan Dvořák 29

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809241236_logo_cl.pngDomácí vstoupili do utkání bez přehnaného respektu a v prvních minutách měli míček častěji na svých holích, soupeř však s přibývajícími minutami začal přebírat aktivitu a byl nebezpečnější. V desáté minutě načal svůj vydařený večer Vojtěch Palatínus, který v pravém rohu vymotal dva své soupeře a přesně zakončil. Stejný hráč se prosadil také o čtyři minuty později na konci přesilové hry a Turnov tak vedl již 2:0. Česká Lípa si také připsala několik nebezpečných šancí, ovšem brankář Horáček si s nimi dokázal poradit. Krátký byl až na střelu ze začátku sedmnácté minuty, která určila výsledek první třetiny.
V úvodu prostřední části nejprve domácí s vypětím všech sil ubránili své oslabení, aby se následně ve dvou slibných šancích ocitl kapitán Matěcha. Hostující brankář Dvořák však byl připraven. V polovině dvacáté sedmé minuty se hostům podařilo využít rychlý protiútok a po dorážce z těsné blízkosti srovnali skóre na 2:2. Domácí ale měli připravenou rychlou odpověď, Matěcha se o čtyři minuty později protáhl podél mantinelu a tečovanou střelou vrátil domácím vedení. Rychlá hra na obou koncích hřiště bavila turnovské publikum, které v závěru druhé třetiny vidělo ještě jednu branku. Po smolném výhozu domácího brankáře a na hranici pravidel se České Lípě podařilo znovu vyrovnat.
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711270901_kevin.jpgO osudu zápasu tak měla rozhodnout třetí třetina, ve které již byla znát větší zkušenost hostů, kteří trpělivě čekali na svoji šanci k závěrečnému obratu skóre ve svůj prospěch. Tyto plány jim nezkazila ani kombinace zpoza branky v podání Matěchy a střílejícího Vojtěcha Palatínuse, který z blízka nedal brankáři šanci. V čtyřicáté sedmé minutě hosté bleskově využili svoji druhou početní výhodu a oba soupeři tak měli k vítězství opět stejně daleko. Poprvé v zápase šla Česká Lípa do vedení tři minuty před třetí sirénou a zdálo se, že zápas nakonec skončí dle předpokladů. Domácí však po oddechovém čase v sobě našli ještě dost odhodlání a při hře bez brankáře se jim dvě minuty před koncem podařilo jednobrankové manko smazat zásluhou Antonína Palatínuse.
V prodloužení byli lepším týmem domácí florbalisté, kteří mohli několikrát zápas ukončit. Nakonec se hrdinou večera stal po čtyřech minutách Vojtěch Palatínus, který ze vzduchu doklepl míček do branky a odstartoval tak radost celé turnovské haly, která viděla jeden z nejlepších výkonů svého týmu v posledních letech.
Poprvé v historii a symbolicky v roce, ve kterém oddíl florbalu slaví dvacáté narozeniny, postoupil Turnov do pátého kola pohárové soutěže přes zatím nejtěžšího soupeře.

Komentář trenéra TJ Turnov Antonína Palatínuse: "Už včera jsme říkali klukům, že pokud Lípa nepřijede v plné sestavě, tak chceme vyhrát. Samozřejmě jsme věděli, že i tak to bude velice těžké, nicméně kluci podali bezchybný taktický a obětavý výkon a díky tomu si nyní můžeme užívat sladkou výhru nad Superligovým týmem. Děkujeme soupeři za utkání a naším fanouškům za podporu."

Komentář trenérky České Lípy Lenky Bartošové: Soupeř vyhrál zaslouženě díky své výborné obraně. My jsme neponaučitelní, stále jsme střílei do bloku a když náhodou střela prošla, tak byla velmi nepřesná. Soupeři gratulujeme.Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

6. kolo Národní ligy

vs.19. října 2019

20:00 SH VŠE Praha

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019