V Žatci si starší žáci připsali dvě výhry

Vydáno dne 03. 11. 2014 (1445 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410201451_PA180758.jpgStarší žáci pokračovali na vítězné vlně i v dalekém Žatci a po strastiplné cestě dokázali přivést do Turnova plný počet šesti bodů. Díky dvěma výhrám si turnovský tým nadále drží třetí pozici.

Ilustrační foto: O. Rezler

Už před odjezdem jsme museli řešit několik nepříjemností s nemocemi a krytím jiných povinností několika hráčů s termínem zápasu a výsledkem bylo, že jsme měli k dispozici pouze deset osm borců do pole a brankáře. Na sraz jsme dorazili všichni, ale chyběla nám jedna zásadní věc – autobus. Přes všechny peripetie jsme se ale nakonec dostali do Žatce a dokonce i včas.

FbC Jazzmani Žatec - TJ Turnov   6:7

Do prvního zápasu jsme se postavili proti domácím Jazzmanům a jak je naším nepěkným zvykem, už od samého začátku jsme prohrávali, postupem času už o dva góly. Přestože jsme dokázali vyrovnat, po první části jsme prohrávali 3:2. Od začátku jsme ale byli lepší a nebyl tedy důvod k panice. Ve druhé třetině jsme dvakrát vyrovnali, soupeř ale měl o poznání více štěstí a na naše vyrovnání dokázal vždy rychle odpovědět, přičemž mu tam spadlo opravdu všechno. Před poslední třetinou na nás tedy čekal úkol poradit si s vedením domácích 6:4. Naštěstí jsme si dokázali udržet chladnou hlavu a po snovém vstupu do třetiny jsme dokázali stáhnout ztrátu už během první minuty. Napětí stoupalo a na časomíře stále svítilo nerozhodné skóre 6:6. Necelé tři minuty před koncem si tedy trenéři Turnova vybrali oddechový čas. Na palubovku se vrátili hráči, odhodlaní zápas vyhrát a podařilo se. Mára Soukeník nám vystřelil vítězství a tři body z napínavého utkání byly naše.

TJ Mocní Tuleni Podbořany - TJ Turnov  3:11

Do druhého utkání jsme po půlhodinové pauze nastupovali jako favorité proti Mocným tuleňům z Podbořan. Zápas jsme rozhodli už v první třetině, ve které jsme si zajistili komfortní vedení 5:1. Náš výkon však danému skóre vůbec neodpovídal a většina našich hráčů, včetně těch nejzkušenějších, když měla míček, viděla před sebou pouze soupeřovu branku a na nic jiného se neohlíželi. O přestávce tedy na střídačce žádné nadšení nepanovalo. Do druhé části ale nastoupil úplně jiný tým a trenéři se shodli na tom, že to byl pravděpodobně nejlepší výkon turnovských starších žáků v letošní sezoně. Hráli jsme jako tým a šest vstřelených branek bylo odměnou. Do poslední části jsme tedy nastupovali s luxusním náskokem deseti gólů a dokázali jsme si ho v pohodě uhlídat, i když úroveň naší hry opět lehce poklesla.

Obrovský dík patří panu Soukeníkovi, paní Špinkové a Honzovi Kovářovi, bez jejichž pomoci, bychom nikam nejeli.

Komentář: Jsem pyšný na všechny hráče, že dokázali zvládnout v devíti lidech dva zápasy po sobě ve stoprocentním nasazení a v obou zvítězit. Zároveň doufám, že si vezmou poučení z toho, že pokud hrají jako tým a plní pokyny trenérů, nikdo na nás nemá. Chtěl bych pozvat všechny na příští domácí zápasy 15. 11. v hale TJ Turnov a přál bych si, abychom měli konečně k dispozici kompletní kádr.

František Záleský, trenér

SESTAVA: Hladík - Kořínek, Nevosad, Špinka - Haloun, Hejduk, Jiránek, Soukeník, Švitorka

Trenéři: Záleský, Kovář

Počet komentářů: 65 | Přidat komentář