Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

V generálce na play off zelenočerní těsně prohráli

Vydáno dne 15. 02. 2015 (1509 přečtení), napsal Honza
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409220911_DSC_0377.jpgTurnovský tým zakončil základní část Národní ligy domácím střetnutím s druhým týmem tabulky z Králova Dvora. Po prospané první třetině se dokázali domácí hráči ve zbytku utkání svému soupeři vyrovnat a o porážce rozhodla až chyba v samém závěru utkání. Nyní už se však zraky všech ubírají k  play off, kam se turnovským podařilo hned v prvním ročníku Národní ligy postoupit.22. kolo, 14. února

TJ Turnov – T. B. C. Králův Dvůr 4:5 (0:3, 3:0, 1:2)

branky (asistence): 21:35 Adam Erler (Štěpán Matěcha), 35:52 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 37:27 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 42:54 Tomáš Matys (Antonín Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgPro poslední zápas základní části měli turnovští trenéři konečně k dispozici kompletní tým a mohli tak proti svému sobotnímu soupeři postavit tři útočné formace. V brance dostal poprvé šanci Jan Kvíčala a ve své první zkoušce v seniorském florbalu rozhodně obstál. Ovšem vstup do utkání se jeho týmu příliš nepovedl. Hra domácích postrádala myšlenku a větší nasazení, čehož aktivní hosté dokázali využít. V rozmezí šesté a jedenácté minuty se dokázali hned třikrát prosadit a tím se dostat do pohodlného vedení. Ani tři inkasované branky nedokázaly ospalé domácí probudit a ti si museli v prohraných soubojích pomáhat fauly. Obě přesilové hry se však podařilo ve zbytku první třetiny zelenočerným ubránit a další pohroma tak už nenastala. I tak ale měli domácí hráči během první přestávky důvodů k zamyšlení stále dost, protože Králův Dvůr držel průběžné vedení 3:0.

Do druhé třetiny nastoupilo z turnovské kabiny zcela jiné mužstvo, odhodlané nepříznivý vývoj otočit. Důkazem byla kontaktní branka hned ve druhé minutě. Kapitán Matěcha vybojoval v rohu míček a chytrou přihrávkou naservíroval první branku střílejícímu Erlerovi. Následně se hra nejen přiostřila, ale i zrychlila a přelévala se z jedné strany na druhou. Klíčový okamžik této části zápasu přišel v pětatřicáté minutě, ve které se hostující kapitán Křižko dopustil hned dvou nedovolených zákroků, a zelenočerným se naskytla výhoda čtyřminutové přesilové hry. První faul dokázali domácí potrestat hned o minutu později, kdy se ze své typické přesilovkové pozice trefil Vojtěch Palatínus. Jeho starší bratr Antonín pak v čase 37:27 přesnou přízemní střelou využil i druhou část početní výhody a k radosti početného publika vyrovnal na 3:3. Po zlepšeném výkonu ve druhé části dokázali turnovští florbalisté smazat tříbrankový náskok hostí a poslední třetina zápasu tak nabízela drama.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151436_kvik.jpgTurnov začal třetí dějství podobně, jako končil to druhé, tedy ofenzívou. I díky tomu tak dostal už po dvou minutách další výhodu přesilové hry. Ta však tentokrát trvala jen pár sekund, po dalším faulu hostů totiž poprvé neudržel nervy na uzdě Vitásek a počet hráčů na hřišti se tak vyrovnal. Vyloučení Vitáska však nevzalo jeho týmu výhodu rozehry volného úderu z téměř ideální pozice. K míčku se postavil Tomáš Matys a svým výstavním trikem nejen překvapil celou obranu včetně brankáře, ale především vstřelil čtvrtou branku svého týmu, který se tak po dokonalém obratu dostal poprvé v utkání do vedení. O slovo se následně znovu přihlásili hosté z Králova Dvora, kteří zvýšili aktivitu a začali si tak vytvářet více nebezpečných šancí. Jednu z nich musel na začátku padesáté čtvrté minuty zastavit za cenu faulu Havlín, jehož zákrok byl navíc oceněn trestným střílením. Na to nasadila turnovská lavička zkušenějšího brankáře Horáčka, na kterého v přímém souboji soupeř nevyzrál. Potrestání přestupku přišlo až v následném oslabení. Přesně v čase 55:00 vymetl hostující Sluka horní růžek Kvíčalovy branky, a tím srovnal na 4:4. Pět minut před koncem tak bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Oba soupeři už možná přemýšleli nad prodloužením, když v čase 57:54 předvedl Turnov hrubou chybu v rozehrávce, díky které nebylo pro hosty problém vstřelit pátou a zároveň vítěznou branku. Vyrovnat se totiž domácí ve zbylém čase už nepodařilo a to ani v šesti hráčích v poli. V posledních sekundách se navíc nechal zbytečně vyloučit Vitásek a jeho červená karta bude mít disciplinární dohru, turnovský bek tak téměř jistě přijde o první zápasy play off.

I přes porážku 4:5 však turnovský tým předvedl vydařený výkon, od kterého se může odrazit do vyřazovací části soutěže, která začíná již příští víkend. Zelenočerní pocestují k první zápasům play off na hřiště soupeře, kterého se dozví ve večerních hodinách.

Komentář trenéra domácích Jana Kováře: Před play off jsme nechtěli odkrýt všechny karty, což se podepsalo na výkonu v první třetině. Z výkonu ve druhé a třetí třetině se můžeme odrazit do play off. Škoda nezvládnuté koncovky, gratuluji soupeři k vítězství.

Komentář trenéra hostů Milana Karšňáka: Děkuji soupeři za super utkání před play off. Vyhráli jsme se štěstím, děkuji divákům za skvělou atmosféru.

SESTAVA: Kvíčala, Horáček – Bursa, Havlín, Hejduk, Němeček, Vitásek – Erler, Kolomazník, Matěcha, Matys, Nezdara, Pala, Palatínus A., Palatínus V., SeidlPočet komentářů: 35 | Přidat komentář


  Soustředění 2019  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019