V generálce na play off zelenočerní těsně prohráli

Vydáno dne 15. 02. 2015 (1509 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409220911_DSC_0377.jpgTurnovský tým zakončil základní část Národní ligy domácím střetnutím s druhým týmem tabulky z Králova Dvora. Po prospané první třetině se dokázali domácí hráči ve zbytku utkání svému soupeři vyrovnat a o porážce rozhodla až chyba v samém závěru utkání. Nyní už se však zraky všech ubírají k  play off, kam se turnovským podařilo hned v prvním ročníku Národní ligy postoupit.

22. kolo, 14. února

TJ Turnov – T. B. C. Králův Dvůr 4:5 (0:3, 3:0, 1:2)

branky (asistence): 21:35 Adam Erler (Štěpán Matěcha), 35:52 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 37:27 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 42:54 Tomáš Matys (Antonín Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgPro poslední zápas základní části měli turnovští trenéři konečně k dispozici kompletní tým a mohli tak proti svému sobotnímu soupeři postavit tři útočné formace. V brance dostal poprvé šanci Jan Kvíčala a ve své první zkoušce v seniorském florbalu rozhodně obstál. Ovšem vstup do utkání se jeho týmu příliš nepovedl. Hra domácích postrádala myšlenku a větší nasazení, čehož aktivní hosté dokázali využít. V rozmezí šesté a jedenácté minuty se dokázali hned třikrát prosadit a tím se dostat do pohodlného vedení. Ani tři inkasované branky nedokázaly ospalé domácí probudit a ti si museli v prohraných soubojích pomáhat fauly. Obě přesilové hry se však podařilo ve zbytku první třetiny zelenočerným ubránit a další pohroma tak už nenastala. I tak ale měli domácí hráči během první přestávky důvodů k zamyšlení stále dost, protože Králův Dvůr držel průběžné vedení 3:0.

Do druhé třetiny nastoupilo z turnovské kabiny zcela jiné mužstvo, odhodlané nepříznivý vývoj otočit. Důkazem byla kontaktní branka hned ve druhé minutě. Kapitán Matěcha vybojoval v rohu míček a chytrou přihrávkou naservíroval první branku střílejícímu Erlerovi. Následně se hra nejen přiostřila, ale i zrychlila a přelévala se z jedné strany na druhou. Klíčový okamžik této části zápasu přišel v pětatřicáté minutě, ve které se hostující kapitán Křižko dopustil hned dvou nedovolených zákroků, a zelenočerným se naskytla výhoda čtyřminutové přesilové hry. První faul dokázali domácí potrestat hned o minutu později, kdy se ze své typické přesilovkové pozice trefil Vojtěch Palatínus. Jeho starší bratr Antonín pak v čase 37:27 přesnou přízemní střelou využil i druhou část početní výhody a k radosti početného publika vyrovnal na 3:3. Po zlepšeném výkonu ve druhé části dokázali turnovští florbalisté smazat tříbrankový náskok hostí a poslední třetina zápasu tak nabízela drama.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151436_kvik.jpgTurnov začal třetí dějství podobně, jako končil to druhé, tedy ofenzívou. I díky tomu tak dostal už po dvou minutách další výhodu přesilové hry. Ta však tentokrát trvala jen pár sekund, po dalším faulu hostů totiž poprvé neudržel nervy na uzdě Vitásek a počet hráčů na hřišti se tak vyrovnal. Vyloučení Vitáska však nevzalo jeho týmu výhodu rozehry volného úderu z téměř ideální pozice. K míčku se postavil Tomáš Matys a svým výstavním trikem nejen překvapil celou obranu včetně brankáře, ale především vstřelil čtvrtou branku svého týmu, který se tak po dokonalém obratu dostal poprvé v utkání do vedení. O slovo se následně znovu přihlásili hosté z Králova Dvora, kteří zvýšili aktivitu a začali si tak vytvářet více nebezpečných šancí. Jednu z nich musel na začátku padesáté čtvrté minuty zastavit za cenu faulu Havlín, jehož zákrok byl navíc oceněn trestným střílením. Na to nasadila turnovská lavička zkušenějšího brankáře Horáčka, na kterého v přímém souboji soupeř nevyzrál. Potrestání přestupku přišlo až v následném oslabení. Přesně v čase 55:00 vymetl hostující Sluka horní růžek Kvíčalovy branky, a tím srovnal na 4:4. Pět minut před koncem tak bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Oba soupeři už možná přemýšleli nad prodloužením, když v čase 57:54 předvedl Turnov hrubou chybu v rozehrávce, díky které nebylo pro hosty problém vstřelit pátou a zároveň vítěznou branku. Vyrovnat se totiž domácí ve zbylém čase už nepodařilo a to ani v šesti hráčích v poli. V posledních sekundách se navíc nechal zbytečně vyloučit Vitásek a jeho červená karta bude mít disciplinární dohru, turnovský bek tak téměř jistě přijde o první zápasy play off.

I přes porážku 4:5 však turnovský tým předvedl vydařený výkon, od kterého se může odrazit do vyřazovací části soutěže, která začíná již příští víkend. Zelenočerní pocestují k první zápasům play off na hřiště soupeře, kterého se dozví ve večerních hodinách.

Komentář trenéra domácích Jana Kováře: Před play off jsme nechtěli odkrýt všechny karty, což se podepsalo na výkonu v první třetině. Z výkonu ve druhé a třetí třetině se můžeme odrazit do play off. Škoda nezvládnuté koncovky, gratuluji soupeři k vítězství.

Komentář trenéra hostů Milana Karšňáka: Děkuji soupeři za super utkání před play off. Vyhráli jsme se štěstím, děkuji divákům za skvělou atmosféru.

SESTAVA: Kvíčala, Horáček – Bursa, Havlín, Hejduk, Němeček, Vitásek – Erler, Kolomazník, Matěcha, Matys, Nezdara, Pala, Palatínus A., Palatínus V., Seidl

Počet komentářů: 35 | Přidat komentář