Turnovský tým žen se představil na CZECH OPEN 2018

Vydáno dne 14. 08. 2018 (293 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201808141405_co_logo.pngLetos poprvé se turnovský ženský tým zúčastnil prestižního mezinárodního turnaje Czech Open, který znovu hostila Praha.  Cílem svěřenek Marceli Urbanové bylo připravit se na blížící se vstup do 1. ligy žen a zkusit poměřit své síly v kategorii open. O úspěšném působení na pražském turnaji se s námi v následujícím článku podělila právě trenérka ženského týmu Marcela Urbanová.

Navzdory celkově velkému počtu hráček jsme vyrazili ve dvou pětkách, což se nakonec ukázalo jako optimální počet pro hrací čas 2x15 minut.

Prvním soupeřem byly finské hráčky VEKS. Hned v úvodu jsme inkasovali a dlouho prohrávali 1:0. V jedenácté minutě nás ale podržela Müllerová a vstřelila naší první branku. Do konce prvního poločasu už nepadl žádný gól, do druhého jsme nastoupili nerozhodně 1:1. Bohužel i tehdy jako první skončil balónek za zády Horákové. Odpověď však přišla rychle, půl minuty na to se trefila Urbanová a osm vteřin po ní Veselá. Skóre 3:2 pro nás zůstalo konečné.

Druhým soupeřem byl český tým ACEMA Sparta Praha. Už v páté minutě prvního poločasu vstřelila Urbanová branku, na kterou navázali Brabcová a Müllerová. První poločas skončil jasně pro nás 3:0. Ve druhém poločase se žádný zvrat nekonal, mohli jsme využít dvě přesilové situace, ale ani jedna pětka nebyla úspěšná. Pár vteřin po konci přesilové hry vystřelila Vacíková a upravila skóre na konečných 4:0.

Třetím a posledním soupeřem ve skupině byly Slovinky FBK Polanska banda Ž. Do utkání jsme šli se značně zvýšeným sebevědomím z předchozích zápasů, ale tak jednoduché to nebylo. První poločas byl bez gólu a i přes velké množství šancí se nám nedařilo vsítit gól. Ve druhém poločase se trefila Urbanová, vypadalo to, že další tři body máme v kapse. Ale devatenáct vteřin před koncem bylo vyrovnáno a my už s tím nestihli nic udělat.

Nicméně první místo jsme neztratili a postoupili rovnou mezi šestnáct nejlepších. V postupu do osmifinále nám stáli Švýcarky UCY GIRLS. První poločas byl doslova jedna velká přetahovaná o balónek. Šance byly na obou stranách, ale až v jedenácté minutě se prosadily soupeřky. Na 1:1 jsme srovnali až v druhém poločase díky Červové. Poté jsme zase pomýšleli na výhru, ale osm minut před koncem jsme znovu inkasovali a znovu už nevyrovnali. Do osmifinále jsme nepostoupili a loučili se s turnajem tímto těsným výsledkem 1:2.

Složení: Urbanová, Brabcová L., Červová, Müllerová, Exnarová, Bajerová, Vacíková, Veselá, Vlková, Fišerová, Brabcová K., Horáková, Fišera Pavel.

Počet komentářů: 1 | Přidat komentář