Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Turnov odprodá licenci pro Národní ligu

Vydáno dne 01. 04. 2014 (2043 přečtení), napsal Honza
Informace

Turnovští florbalisté před necelým měsícem slavili historický postup do nově vznikající Národní ligy, ovšem po velmi zajímavé nabídce od jednoho z klubů v regionu to vypadá, že se svého práva startu v této soutěži vzdají a výrazně tak posílí svůj rozpočet.,,Mohu potvrdit, že jsme v pátek obdrželi konkrétní nabídku na prodej naší licence pro start v Národní lize pro sezonu 2014/2015, jejíž výše je pro nás velmi zajímavá. Po pečlivém zvážení všech okolností jsme v neděli v podvečer na tuto nabídku kývli a v nejbližších dnech budeme ladit detaily celého procesu,“ přibližuje v oficiálním prohlášení předseda klubu Radim Kolomazník. Celý odprodej licence bude ve skutečnosti připomínat sloučení dvou oddílů, kdy se společně s licencí do nového města přemístí i řada hráčů, kteří táhli Turnov ve druhé lize. Mužský A-tým TJ Turnov tak bude v příští sezoně hrát čtvrtou nejvyšší soutěž, jejíž hrací model bude totožný s tím letošním ve druhé lize.

A jaké jsou hlavní důvody, pro někoho trochu překvapivého tahu turnovského vedení? „Nebudeme nic zastírat, jde o peníze. Bohužel jsme se díky dvěma dlouhodobým problémům dostali do finanční nestability. Naši členové pozdě nebo vůbec neplatí členské příspěvky a klub se tak dostává do zpoždění s platbami za pronájem hal nebo s výplatami pro trenéry, což začíná být v rozporu s pravidly ATF (Asociace trenérů florbalu) a klubu tím hrozí sankce. Dalším vážným problémem je vysoká spotřeba míčků, už i elévové díky své vytříbené technice střelby dokáží přes sto balónků týdně zničit, ostatní balónky pak zmizí během pořádání turnajů“ přiznává smutnou pravdu Kolomazník.

Pro následující ročník jsou tedy cíle jasné, díky finanční injekci se klub pokusí stabilizovat své zázemí a tým mužů se znovu popere o přímý postup do Národní ligy, na kterou by měl být následující rok lépe materiálně připraven.

Doufáme, že všichni členové klubu a jeho fanoušci naše rozhodnutí pochopí a věříme, že v budoucnu z něho budeme všichni profitovat", dodává předseda Kolomazník.

Tématu se věnuje také web ČFbU:

https://www.cfbu.cz/redakcni_system/index.php?clanek=8028

Počet komentářů: 39 | Přidat komentář


  Následující zápas

18. kolo Národní ligy

vs.1. února 2020

18:00 SH TJ Turnov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019