Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

TURNOV A ALŠOVICE VYTVOŘÍ SPOLEČNÝ TÝM STARŠÍCH ŽÁKŮ

Vydáno dne 22. 07. 2011 (2828 přečtení), napsal administrator
Informace

Již několik let můžete v turnovském dresu potkávat hráče, kteří se k florbalu dostali v Alšovicích, tedy v malé vesnici u Železného Brodu. Ovšem až v červenci letošního roku se oba kluby domluvily na vzájemné úzké spolupráci při výchově mladých florbalistů. Ta bude spočívat ve vytvoření společného ligového týmu starších žáků.Alšovický export florbalistů započal v roce 2007 David Pospíšil, který je nyní oporou týmu Jablonce, jeho bratr Jiří, který rovněž zelený dres oblékal, má dokonce nakročeno do nejvyšší soutěže juniorů v Liberci. Bratrskou dvojici doplňují stálice v turnovkém týmu Marek Pala, Vojtěch Kurfiřt a Jakub Zeman. ,,Po uplynulých zkušenostech víme, že Alšovice jsou zárukou kvalitních mladých florbalistů“ říká trenér turnovské mládeže Jan Kovář, i proto se mladí florbalisté z Alšovic jistě stanou důležitou částí nově se rodícího týmu. O budoucí spolupráci jsme si v krátkosti povídali s trenérem starších žáků v Alšovicích Janem Halamou.

Honzo, jak se zrodila myšlenka spolupráce s TJ Turnov a jak tento fakt přijali hráči a jejich rodiče? Musel jsi někoho přemlouvat?

Nápad spolupracovat s TJ Turnov měl první Jakub Zeman, který je alšovským odchovancem a dnes hraje v TJ Turnov za juniory. Kuba domluvil s Turnovem několik přátelských zápasů a já jsem si řekl, že bychom mohli spolupráci dotáhnout dál. Hráči to asi zatím moc nekomentovali. Jediné z čeho lze usuzovat je počet přihlášek na letní soustředění. Za Alšovice na soustředění pojedou jenom dva starší žáci. Omlouvá nás jenom to, že jsem klukům dal přihlášky pozdě.

Pomohl konečné domluvě mezi oběma kluby také fakt, že v Turnově úspěšně působí nebo působilo již několik hráčů z Alšovic?

Ano, v Turnově v posledních letech hrálo několik alšovských odchovanců. Kromě již zmiňovaného Jakuba Zemana také sourozenci David a Jirka Pospíšilové, Marek Pala a Vojtěch Kurfiřt. Bez nich bychom příští rok za TJ Turnov nehráli. Díky nim jsem věděl , že se v Turnově hraje kvalitní florbal a získal jsem od kluků důležité kontakty.

Co od této nové spolupráce očekáváte?

Kluci budou hrát lepší soutěž. Doufám, že dáme dohromady týmy, na které budeme hrdí a kluci budou chodit rádi na tréninky a zápasy.

Bude i nadále některý z Alšovických týmů hrát sokolskou ligu?

Nebudeme již hrát RAFL ligu. Dlouhodobě jsme se potýkali s nedostatečným počtem hráčů. Nestíhali bychom to ani časově.Počet komentářů: 31 | Přidat komentář


  Následující zápas

18. kolo Národní ligy

vs.1. února 2020

18:00 SH TJ Turnov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019