Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Sportovec roku 2017

Vydáno dne 31. 01. 2018 (676 přečtení), napsal Sekretariát
sportovec
HLASUJTE: Již tradičně se s anketou Nejlepší sportovec Turnova vyhlašuje také doprovodná anketa "Cena veřejnosti", kterou vyhlašuje turnovský informační server Turnovskovakci.cz. ve spolupráci s pořadatelem celé ankety. Níže v článku je umístěný odkaz, na kterém můžete dát hlas nejlepšímu sportovci Turnova, kde má své zastoupení také turnovský florbal. Zároveň se v článku podívejte na všechny nominace florbalového oddílu.


Hlas zástupci turnovského florbalu Štěpánovi Matěchovi můžete dát na stránkách TvA v článku pod tímto odkazem.

Slavností vyhlášení ankety Nejlepší sportovec města Turnova za rok 2017 proběhne ve středu  14. února od 18:00 v Kulturním centru Střelnice. Florbalový oddíl bude mít své zastoupení také v dalších kategoiích:

Hlavní kategorie:

Matěcha Štěpán, 25 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Jako kapitán dovedl v sezóně 2016/2017 tým mužů k druhému místu v základní části Národní ligy a k postupu do následného semifinále play off. K tomu přispěl celkem 68 kanadskými body za 39 branek a 29 asistencí. Štěpán tak skončil druhý v kanadském bodování celé soutěže. Bývalý extraligový hráč a turnovský odchovanec si již několik sezón drží stabilní formu a také v letošní sezóně patří k pilířům týmu. Štěpán je lídrem na hřišti i mimo mantinely.

Kategorie kolektiv mládeže

TJ Turnov, oddíl florbalu, družstvo dorostenek

Florbalové dorostenky si již řadu let drží výbornou výkonnost a ročník 2016/2017 zakončily na 3. místě ligové tabulky. V řadě druhý postup do celostátního play off jim tak tentokrát jen těsně unikl díky horšímu skóre. Řadě hráček úspěšného týmu se podařilo probojovat se do závěrečné nominace krajského výběru této kategorie. Kalendářní rok 2017 zakončily dorostenky na druhém místě tabulky 1. ligy.

Kategorie kolektiv dospělých a juniorů

TJ Turnov, oddíl florbalu, družstvo juniorek

Turnovské juniorky se postaraly o tučný zápis do historie turnovského florbalu. V základní části soutěže poznaly pouze jednou hořkost porážky a zaslouženě tak obsadily první místo, zaručující postup do celostátního play off.  Až za nimi zůstaly týmy extraligových klubů jako Vinohrady nebo Jičín. Formu si juniorky ze základní části přenesly také do osmifinálové skupiny, kde si poradily se všemi soupeři a po právu tak mohly slavit postup mezi nejlepší osmičku týmů z celé ČR. Ve čtvrtfinálové sérii už sice turnovské juniorky na domácí palubovce nestačily na Olomouc, ale konečným pátým místem ze zasloužily o velký úspěch dívčího florbalu TJ Turnov.

TJ Turnov, oddíl florbalu, družstvo mužů

Základní část Národní ligy v sezóně 2016/17 zakončili turnovští florbalisté na druhém místě a do play off tak vstupovali z výhodné pozice. V prvním kole play off však museli svěřenci Jaroslava Markse otáčet nepříznivý vývoj série s Českými Budějovicemi. Za nepříznivého stavu 0:2 předvedl turnovský tým velké odhodlání a sérii dotáhl ke konečnému vítezství 3:2 na zápasy. Na semifinále s Chomutovem už však moc sil nezbylo a proto zůstala brána finále Národní ligy minimálně na další rok uzavřená. Oporami týmu byli kapitán Štěpán Matěcha a Pavel Sekyra.

Kategorie sportovní naděje do 14 let

Hassová Natálie, 13 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Nadějná florbalová brankářka turnovského oddílu pravidelně nastupuje kromě své kategorie také v zápasech se staršími hráčkami. Jejího talentu si všimli rovněž trenéři regionálních výběrů talentované mládeže a zahrnuli ji to širší nominace. Natálka pomohla v lednu 2017 týmu Liberce k zisku stříbrných medailí na největším mládežnickém turnaji  Gothia cup ve Švédsku.

Janoušek Šimon, 13 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Jeden z největších talentů oddílu florbalu, každoročně se účastní výběrů talentované mládeže. V loňské sezóně odehrál i několik zápasů za starší kategorii, ani tam se neztratil. Jeho největším přínosem je hlavně velká produktivita, vyniká čichem na góly a výběrem místa před brankou soupeře.

Steiner Jan, 12 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Honza je velkým příslibem turnovského florbalu. Ke svému talentu přidává také velkou tréninkovou píli a pokoru. Pravidelně nastupuje za starší kategorii, kde je rovněž platným členem týmu a střílí hodně branek. Jeho talentu si všimli také trenéři regionálních výběrů talentované mládeže a zařadili ho do širší nominace pro vrchol sezóny. Honza je žákem sportovní třídy při ZŠ Skálova se zaměřením na florbal.

Šmída Ondřej, 13 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Dlouhodobě patří k tahounům a nejlepším hráčům svého ročníku. V minulé sezóně byl v závěrečné nominaci výběrů Libereckého kraje a v rámci oddílu pravidelně nastupoval i za starší kategorii, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům. Vyniká hlavně v technice hole a střelbě.


Kategorie sportovní naděje do 14 let

Hejduk Emil, 15 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Každým rokem se zlepšuje a pracuje na sobě. Svým obrovským tréninkovým nasazením je vzorem pro všechny spoluhráče. Je na něm vidět velká touha to dotáhnout co nejdál, do svého sportu je zapálený. V letošní sezóně byl nominován na závěrečný turnaj dorosteneckých výběrů, i přesto, že patří do této kategorie teprve od září.

Švitorka Lukáš, 17 let, TJ Turnov, oddíl florbalu

Lídr týmu dorostenců a jeden z top hráčů svého ročníku. Těží ze své rozvinuté muskulatury a výborné fyzické kondice, kterou dokáže spojit s dobrou technikou. Pravidelně nastupuje i za tým juniorů, kde patří k nejlepším hráčům. Pokud mu vydrží tréninková píle a nasazení, tak ho bezesporu uvidíme v nejbližší době i v mužském A-týmu.

Kategorie trenér

Marks Jaroslav, TJ Turnov, oddíl florbalu

Trenér s mezinárodními zkušenostmi v loňském roce převzal v oddílu florbalu roli šéftrenéra mládeže a dohlíží tak na celý výchovný proces při práci s mladými florbalisty. Zároveň vedl tým mužů v Národní lize, který obsadil po základní části druhé místo. V play off jeho svěřenci přešli v napínavé čtvrtfinálové sérii přes České Budějovice. V následném semifinále se však už radoval Chomutov a Turnov tak zakončil sezónu znovu těsně před branami finále. Jaroslav Marks tak úspěšně navázal na práci svých předchůdců a tým mužů znovu dovedl až do semifinále. Svůj čas věnuje také mládeži a vede tým mladších žáků, kde se řadě jeho svěřenců podařilo probojovat se do regionálního výběru talentované mládeže. Kromě práce na klubové úrovni vede Jaroslav Marks také Slovenský reprezentační tým juniorek, se kterým ho v roce 2018 čeká MS ve Švýcarsku.

Urbanová Marcela, TJ Turnov, oddíl florbalu

Trenérka dívčí složky florbalového oddílu a studentka trenérské B licence má za sebou úspěšnou sezónu. S týmem dorostenek obsadila konečné třetí místo, kterému tak jen těsně unikl postup do celostátního play off. Drobné zklamání si Marcela vynahradila s družstvem juniorek, které ovládly základní část soutěže a v celostátním play off obsadily konečné páté místo v ČR. Řada jejích svěřenkyň se zároveň dostala do regionálních výběrů talentované mládeže.Počet komentářů: 49 | Přidat komentář


  MS ve florbale 2018

  Následující zápas

18. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2019

16:30 SH TJ Turnov

ONLINE

  1. liga žen

19. kolo 1. ligy žen

vs.26. ledna 2019

20:00 SH TJ Turnov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2018