POSEDMÉ V ŘÁDĚ VÍTĚZNĚ- ÁČKO VYDŘELO TŘI BODY V PLZNI!

Vydáno dne 24. 11. 2014 (1597 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201411241550_plzen_2.jpgZákladní část Národní ligy se přehoupla do své druhé poloviny a na začátek odvet nečekal na turnovský "A" tým zrovna lehký úkol. Naši borci totiž vyrazili na horkou půdu plzeňského FBC. První vzájemné utkání, které se hrálo před necelým měsícem v turnovské hale, skončilo naším vítězstvím v prodloužení, když bod navíc vystřelil v třiašedesáté minutě Vojtěch Palatínus. I tentokrát skončilo utkání těsným vítězstvím Turnova, které jeho hráče katapultovalo na třetí příčku tabulky.

12.kolo, 23.listopadu

FBC Plzeň – TJ Turnov 6:7 (2:2, 2:3, 2:2)

branky (asistence): 08:32 Antonín Palatínus (Tomáš Matys), 16:32 Štěpán Matěcha (Marek Pala), 20:14 Antonín Palatínus (Martin Hejduk), 28:32 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 28:48 Štěpán Matěcha, 47:17 Tomáš Matys (Antonín Palatínus), 48:08 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201312011656_plzen.jpgVrásky na čele přibývaly od pátečního večera turnovským trenérům Kovářovi s Matěchou, když se postupně pro zranění či nemoc omluvili obránci Havlín se Salabou a těsně před odjezdem také sniper Adam Erler, jehož v sestavě na poslední chvíli nahradil Radek Primásek.

Turnovští nevstoupili do zápasu vůbec dobře. Skvěle takticky připravený tým domácích je od začátku zavíral na obranné polovině, sypal na Suchomelovu branku jeden projektil za druhým a naši borci hrozili jen z občasných protiútoků. Naštěstí se jeden z nich podařilo v deváté minutě využít, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Antonín Palatínus a poslal svůj tým do vedení. Poté se hra vrátila opět spíše před Suchomela. Tentokrát už se domácím podařilo svůj tlak vyjádřit i gólově a otočit tím skóre zápasu. V patnácté minutě tak  po Rybnikárově trefě svítilo na tabuli skóre 2:1 pro Plzeň. Pro turnovské velmi přívětivý stav po první třetině zařídil po přečíslení tři na jednoho přesnou střelou k tyči v sedmnácté minutě Štěpán Matěcha - 2:2.

Málokdy se stává, že turnovští stráví většinu přestávky v šatně a mění předzápasové pokyny. Změna herního stylu však brzo přinesla kladné výsledky. Hned na začátku druhé třetiny se turnovští dostali do vedení 3:2 a hra ve druhé třetině se oproti první dvacetiminutovce víc než vyrovnala. Turnovští se začali pravidelně dostávat do šancí a po přesilovkové trefě Vojtěcha Palatínuse a následné individuální akci kapitána Matěchy rázem vedli od tři branky - 5:2! Následné pokyny "Jedeme pořád stejně" však opět přišli na zmar. Dvě branky s nálepkou "na zlatém podnose" darovali zelenočerní během patnácti vteřin domácím a na začátku dvaatřicáté minuty tak tabule ukazovala skóre 4:5 z pohledu domácí Plzně. Stejné skóre pak ukazovala i na konci druhé periody.

"Bude to boj", věděli trenéři i hráči před třetí třetinou. Tato slova se naplnila na konci třiačtyřicáté minuty, když plzeňský Rybnikár podruhé v zápase rozvlnil síťku za brankářem Suchomelem a srovnal stav utkání na 5:5. Zřejmě nejdůležitější okamžiky přinesla minuta osmačtyřicátá, ve které se nejprve trefil Tomáš Matys, následně Vojtěch Palatínus a naši borci tak odskočili na rozdíl dvou branek. Zpět do hry vrátila domácí povedená kombinace v přesilové hře v padesáté šesté minutě a tak bylo zaděláno na pořádné drama. Turnovská obrana a skvěle chytající Suchomel v turnovské kleci však zvládla závěrečný plzeňský tlak na jedničku a tak se mohli radovat nejen ze tří bodů, ale také z poskoku na třetí místo tabulky Národní ligy!

Komentář trenéra hostů Jana Kováře: "Vydřené vítězství, byli jsme úspěšnější v koncovce. Oklepali jsme se z rychlé ztráty vedení a díky zlepšené obraně jsme dokázali vyhrát."

Komentář domácího trenéra Libora Strejčka: "Bohužel jsme nedokázali pohlídat prostor před naší bránou, to bych řekl, že rozhodlo celé utkání. Gratuluji soupeři k výhře."

SESTAVA: Suchomel. Horáček - Primásek, Hejduk, Brož, Vitásek - Palatínus A., Palatínus V., Matys, Matěcha, Němeček, Pala

Další utkání sehrají naši florbalisté již tuto sobotu, kdy na své palubovce hostí od 19:00 tým Čelákovic.

Turnovští nevstoupili do zápasu vůbec dobře. Skvěle takticky připravený tým domácích je od začátku zavíral na obranné polovině ,sypal na Suchomelovu branku jeden projektil za druhým a naši borci hrozili jen z občasných protiútoků. Naštěstí se jeden z nich podařilo v deváté minutě využít, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Antonín Palatínus a poslal svůj tým do vedení. Poté se hra vrátila opět spíše před Suchomela. Tentokrát už se domácím podařilo svůj tlak vyjádřit i gólově, a tak v patnácté minutě po Rybnikárově trefě svítilo na tabuli skóre 2:1 pro Plzeň. Pro turnovské velmi přívětivý stav po první třetině zařídil po přečíslení tři na jednoho přesnou střelou k tyči v sedmnácté minutě Štěpán Matěcha - 2:2.

Málokdy se stává, že turnovští stráví většinu přestávky v šatně a mění předzápasové pokyny. Změna herního stylu však brzo přinesla kladné výsledky. Hned na začátku druhé třetiny se turnovští dostali do vedení 3:2 a hra ve druhé třetině se oproti první dvacetiminutovce víc než vyrovnala. Turnovští se začali pravidelně dostávat do šancí a po přesilovkové trefě Vojtěcha Palatínuse a následné individuální akci kapitána Matěchy rázem vedli od tři branky - 5:2! Následné pokyny "Jedeme pořád stejně" však opět přišli na zmar. Dvě branky s nálepkou "na zlatém podnose" darovali během patnácti vteřin domácím a na začátku dvaatřicáté minuty tak tabule ukazovala skóre 4:5 z pohledu domácí Plzně. Stejné skóre pak ukazovala i na konci druhé periody.

Počet komentářů: 45 | Přidat komentář