POČTVRTÉ V ŘADĚ VÍTĚZNĚ, PODRUHÉ ZA TŘI BODY!

Vydáno dne 12. 11. 2014 (1624 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409220911_DSC_0377.jpgFOTO: Národní liga nabídla v sobotu turnovským divákům zápas devátého kola, ve kterém se domácí florbalisté střetli s týmem Karlových Varů. Zelenočerní, i přes závěrečné drama, dokázali potvrdit svoji aktuální formu a nepříjemného soupeře na domácí palubovce zdolat a posunout se na čtvrté místo ligové tabulky.

9. kolo, 8. listopadu

TJ Turnov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (4:2, 1:0, 1:3)

branky (asistence): 08:11 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 12:03 Vojtěch Palatínus (Tomáš Matys), 14:22 Antonín Palatínus (Tomáš Matys), 16:59 Štěpán Matěcha (Adam Erler), 31:11 Štěpán Matěcha, 44:59 Štěpán Matěcha (Adam Erler)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201310202222_vary.jpgDebakl 2:9, který si naši muži vloni odvezli z Františkových lázní, kde odehráli zápas s Karlovými Vary, mohl být velkým strašákem v hlavách hráčů před dalším vzájemným střetnutím s tímto nevyzpytatelným soupeřem. Začátek zápasu však rozjetá turnovská mašina zvládla na jedničku. Domácí drželi míček pod kontrolou a pravidelně se dostávali do více či méně vyložených šancí. První odměna za aktivu přišla na začátku deváté minuty, kdy se po akci "Já na bráchu, brácha na mě" prosadil Vojtěch Palatínus. Poté mohli opět velmi slušně zaplněné ochozy vidět či slyšet břevno po střele Martina Hejduka, tyč po freestylovém zakončení Tomáše Matyse a hlavně druhý gól v hostující síti, když se podruhé v zápase trefil mladší z bratří Palatínusových. Dvoubrankové vedení. Pravidelný turnovský fanoušek už tuší co asi následovalo. Tradiční ztráta koncentrace, zbytečné chyby ve stylu " tak si pojďte dát góla" a náskok byl během minuty pryč. Naštěstí pro domácí měl zbytek třetiny podobný průběh jako začátek utkání, a tak si po trefách Antonína Palatínuse a Štěpána Matěchy vzali dvoubrankové vedení zpátky.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a nesla se hlavně v duchu nepřesností na obou stranách. Turnovští se opět drželi pokynů trenérů a především bránili náskok z první třetiny. Zásadní moment přišel v polovině utkání. Po faulu Salaby na jednoho z hostí bylo nařízeno trestné střílení, na které se trenéři rozhodli vyměnit brankáře. Tento tah vyšel na jedničku, když si Petr Suchomel připsal jediný, nicméně velmi důležitý zákrok večera. V následném oslabení ukázal domácí kapitán Matěcha, že se v této herní variantě cítí jako ryba ve vodě a po přesné střele k bližší tyči hostující branky dostal svůj tým do vedení 5:2.

Ve třetí třetině dominovali hře hosté, kteří vložili všechny síly do útoku a bušili do domácí obrany, co jim síly stačily. V jejich obraně se však automaticky otevírala okénka, která ale turnovští borci nebyli schopni trestat a tak především díky famózním zákrokům Horáčka v domácí kleci udrželi vedení až do závěrečné sirény. Zápas nakonec skončil vítězstvím 6:5 a naši muži “A“ se posunuli na průběžné 4. místo v tabulce Národní ligy!

Komentář trenéra Turnova Jana Kováře: "Kromě už tradičního výpadku koncentrace jsme dvě třetiny předváděli výborný výkon. Ve třetí třetině soupeř zvýšil otáčky a tím nás dostával pod tlak. O vítězství jsme tak v závěru museli hodně bojovat."

Komentář trenéra Karlových Varů Františka Truhláře: "Neproměněný nájezd, obdržený gól ve vlastní přesilovce, Štěpán Matěcha, pořádný výkon v posledních deseti minutách = prohra. Děkuji soupeři a divákům."

SESTAVA: Horáček, Suchomel – Hejduk, Havlín, Brož, Vitásek, Salaba – Němeček, Matěcha, Erler, Palatínus A., Palatínus V., Matys, Pala

Počet komentářů: 39 | Přidat komentář