Po výhře nad Kadaní jsou muži šestí

Vydáno dne 03. 11. 2014 (1631 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201311031942_vyber45.jpgV sobotu pokračovala dalším kolem Národní liga a turnovští florbalisté cestovali za svým soupeřem na horkou půdu do Kadaně. Proti přesile domácích fanoušků se kromě hráčů postavila také trojice věrných turnovských fanoušků, která po šedesáti minutách hry mohla slavit jasnou výhru svého týmu, která turnovský tým posunula na šestou příčku ligové tabulky.

8.kolo, 1.listopadu

FBC DDM Kati Kadaň – TJ Turnov 4:11 (2:5, 0:1, 2:5)

branky (asistence): 01:22 Vojtěch Palatínus (Martin Hejduk), 04:04 Marek Pala, 16:11 Štěpán Matěcha (Tomáš Vitásek), 17:05 Štěpán Matěcha (Pavel Němeček), 19:18 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 32:34 Adam Erler (Marek Pala), 49:25 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 55:39 Tomáš Matys, 56:26 Tomáš Matys (Antonín Palatínus), 57:17 Tomáš Matys (Martin Hejduk), 59:58 Antonín Palatínus (Tomáš Matys)

"Kdybychom tak vydrželi v podobném výkonu celý zápas i s Plzní" Něco takového se nyní honí v hlavách turnovských hráčů po velmi dobrém a zkušeném výkonu, který předvedli v Kadani. Slovo "zkušený" přitom může znít v kontextu s věkovým průměrem týmu celkem zábavně. Ten totiž pro zápas v Kadani činil pouhých 19,3 let, když nejstarším hráčem týmu byl třiadvacetiletý Marek Pala!

Zápas začal podobně jako domácí klání s Plzní. Naši borci byli od začátku aktivnější a odměnou jim byly dva brzké góly z holí Vojtěcha Palatínuse a Marka Paly. Na tyto branky však dokázali domácí reagovat, když díky přesné střele pod víko a "pumelici" z poloviny hřiště dvakrát překonali Horáčka v turnovské kleci. To se však, kromě jiných, nelíbilo kapitánu Matěchovi a tak dvakrát natáhl na středu hřiště a během minuty vrátil turnovským dvoubrankové vedení. Do přestávky ještě stihl skórovat ze svého typického výběhu Vojtěch Palatínus a tak šli turnovští poprvé do šaten za příznivého stavu - 5:2.

Ve druhé třetině se poprvé ukázala jistá vyspělost týmu, když se drželi pokynů trenérů a jejich hlavní snahou tak bylo udržet "dvojku" na kontě obdržených branek. Přesto si pravidelně vytvářeli gólové příležitosti a byli mnohem aktivnější týmem. Jednu z nich se navíc podařilo využít, když Adam Erler krásnou střelou nad nohu překonal domácího brankáře.

Ve třetí třetině domácí maximálně zjednodušili rozehrávku a hra se vyrovnala. Nutno říci, že to turnovským občas dělalo pořádné problémy a tak v 50. minutě díky Odlasově přesné střele do horního rohu snížili na rozdíl tři branek. Pět minut před koncem však přišlo na řadu 98 vteřin Tomáše Matyse, který ve zřejmě nejkratším čase historie Národní ligy zkompletoval čistý hattrick, do kterého samozřejmě zařadil i svůj oblíbený freestylový trik a pohřbil tak poslední naděje domácích na bodový zisk. Zápas nakonec skončil jednoznačným výsledkem 11:4 z pohledu našich borců!

SESTAVA: Horáček, Suchomel - Havlín, Hejduk, Němeček, Vitásek - Palatínus A., Palatínus V., Matys, Erler, Matěcha, Pala

Hodcení trenéra Turnova Jana Kováře: "Dnes jsme nepřijeli hrát na krásu, drželi jsme se taktických pokynů a díky tomu jsme slavili úspěch. Letos zatím jeden z našich nejlepších výkonů a hodně důležitý zisk tří bodů"

Hodnocení trenéra Kadaně Jiřího Štěrby: "Dnes nám vůbec nic nevycházelo, u všeho jsme byli druzí a přes všechna upozornění jsme opět prohráli první třetinu a se soupeřem jako Turnov se pak zápas otáčí špatně."

Počet komentářů: 35 | Přidat komentář