PLAY OFF 2015: První utkání čtvrtfinále patřilo Turnovu

Vydáno dne 23. 02. 2015 (1543 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201501271056_chom_1.jpgNa půdě vítěze základní části Národní ligy začalo pro naše florbalisty první play off v historii. Úvodní duel s Chomutovem přinesl velké drama a muselo ho rozhodnout až prodložení. V něm byli v sobotu díky Erlerovi uspěšnejší zelenočerní, kteří tak do vyřazovacích bojů vstoupili překvapivým vítězstvím a připsali si tak první důležitý bod.

1. zápas, 21. února

FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 6:7p (1:1, 2:3, 3:2 – 0:1)

branky (asistence): 14:54 Štěpán Matěcha (Jan Havlín), 30:14 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus), 30:36 Marek Pala, 32:51 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 43:51 Jaroslav Nezdara (Marek Pala), 52:15 Marek Pala (Jan Havlín), 65:06 Adam Erler (Jaroslav Nezdara)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201309111303_chomutov.jpgDlouho očekávaný začátek čtvrtfinálové série přišel tuto sobotu na horké půdě Chomutova, kde si první čtvrtfinálový zápas nenechalo ujít téměř čtyři sta diváků. Mezi nimi se neztratila ani skupinka těch nejvěrnějších v zelených barvách. Oba týmy se jim odměnily pohledným a dramatickým bojem. Po počátečním oťukávaní byli více aktivní hosté z Turnova, ale od začátku sedmé minuty převzali iniciativu domácí, kteří se pak v desáté minutě dostali zaslouženě do vedení. Zelenočerné inkasovaná branka nepoložila a pět minut před první sirénou vyrovnal střelou z dálky kapitán Matěcha. Následně mohl jeho tým překlopit vývoj zápasu ve svůj prospěch, početní výhodu se mu však nepodařilo využít a oba soupeři tak odcházeli do šaten za smírného stavu 1:1.

Do prostřední části vkročili lépe domácí a po aktivním začátku se jim podařilo využít dvou slabších turnovských okamžiků a ve dvacáté páté minutě tak vedli rázem 3:1. Zelenočerným se však povedlo se ze dvou rychlých zásahů domácích oklepat a během jednatřicáté minuty bylo po brankách Matěchy a Marka Paly znovu srovnáno. Povedenou pasáž hry korunoval o dvě minuty později Vojtěch Palatínus, který poprvé strhl vedení na stranu Turnova. Ve zbytku druhé třetiny přečkali turnovští nejen několik nebezpečných šancí domácích, ale také vyloučení Kolomazníka a po čtyřiceti minutách drželi v Chomutově nadějný stav 4:3.

Dramatický zápas pokračoval za mohutné podpory obou fanouškovských táborů třetím dějstvím, ve kterém jeho začátek zastihl ve větší formě domácí. Těm se totiž hned po třech minutách podařilo jednobrankové manko smazat. Odpověď zelenočerných ovšem byla znovu blesková, Jaroslav Nezdara o minutu později přibil míček pod horní tyčku chomutovské branky a jeho tým znovu vedl, tentokrát 4:5. Vlivem nepříznivého vývoje se domácí více tlačili do koncovky, ve které však naráželi na vynikajícího Suchomela, který předváděl zákroky z říše fantazie. V padesáté minutě už byl však bezmocný a domácím se podařilo opět vyrovnat. Turnovští ale znovu se vstřelením další branky příliš neotáleli a důrazný Marek Pala přiblížil svůj tým v padesáté třetí minutě šestou brankou blíže k prvnímu vítězství v sérii. Více klidu si pak mohli jeho spoluhráči dopřát v početní výhodě, ta však dnes zelenočerným nevycházela podle představ a vyloučení Fokta tak zůstalo bez potrestání. Blížila se dramatická koncovka zápasu a nápor domácích byl umocněn vyloučením Seidla. Přesilová hra přišla domácím vhod a v předposlední minutě se jim podařilo vyrovnat na 6:6.

O vítězi zápasu tak za nerozhodného stavu muselo rozhodnout desetiminutové prodloužení. V něm znovu kraloval fantom v turnovské brance, který v prvních minutách zneškodnil několik gólových šancí domácích. Ovšem ani jeho spoluhráči nezůstávali pozadu, diváci se proto bavili a na trenéry šly mrákoty. V polovině prodloužení rozhodl dramatickou bitvu Adam Erler, po dlouhé přihrávce Nezdary se mu těsně před vybíhajícím brankářem podařilo z posledních sil doběhnout míček a po kličce jej posedmé dopravit do chomutovské branky. Překvapivě se tak po týmovém výkonu podpořeném skvěle chytajícím Suchomelem radovali z prvního vítězství v sérii hráči Turnova.

Ohlasy trenérů po utkání: CHOMUTOV (Martin Bocian): „Je potřeba se z toho nepo*rat a nebát se riskovat, hrát na plno a vyhrát. Dneska to byl klasický zápas play-off, takových nás čeká ještě mnoho. Těším se na zítřejší zápas.“  TURNOV (Jan Kovář):  Z obou stran kvalitní zápas, který se publiku jistě líbil. Předvedli jsme výborný výkon podpořený výborně chytajícím brankářem. Po prodloužení jsme byli šťastnější tým, jsme rádi za výhru na hřišti soupeře.“

Pozápasové hodnocení kapitána Matěchy

SESTAVA: Suchomel, Kvíčala – Havlín, Němeček, Hejduk, Salaba, Bursa – Erler, Matěcha, Nezdara, Palatínus A., Palatínus V., Seidl, Matys, Kolomazník, Pala

Počet komentářů: 59 | Přidat komentář