PLAY OFF 2015: Po venkovních zápasech je stav série vyrovnaný

Vydáno dne 23. 02. 2015 (1680 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409281248_tur_chom.jpgTaké druhý zápas čtvrtfinálové série play off Národní ligy mezi Chomutovem a Turnovem dospěl po dramatickém průběhu až do prodloužení. V něm tentokrát měli více střeleckého štěstí domácí, kteří tak po výhře 10:9 srovnali stav série na 1:1. Oba týmy se už příští víkend přesunou do Turnova, kde bude čtvrtfinále pokračovat dalšími dvěma zápasy.

2. zápas, 22. února

FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 10:9p (3:4, 3:1, 3:4 – 1:0)

branky (asistence): 07:03 Jan Seidl (Vojtěch Palatínus), 12:44 Štěpán Matěcha (Pavel Němeček), 14:29 Jaroslav Nezdara (Adam Erler), 19:18 Adam Erler (Štěpán Matěcha), 35:37 Štěpán Matěcha (Adam Erler), 48:15 Tomáš Matys, 49:02 Adam Erler (Štěpán Matěcha), 49:36 Vojtěch Palatínus (Tomáš Matys), 55:39 Tomáš Matys (Antonín Palatínus)

Pohledný florbal, dramatický vývoj a výborná divácká kulisa. To vše se z prvního utkání přeneslo i do nedělního druhého měření sil, kam si turnovští florbalisté přenesli také výborný výkon a chuť porvat se i o druhé vítězství v sérii. Úvod zápasu připomínal ten sobotní, jako první šli už ve druhé minutě do vedení chomutovští. Na jejich první přesný zásah odpověděl na začátku osmé minuty přesně dorážející Jan Seidl. V desáté minutě mohli jeho spoluhráči přidat třetí branku, ale ani třetí početní výhoda této série gól nepřinesla. Poprvé tak šli hráči Turnova do vedení až ve třinácté minutě, ve které si domácí brankář Burda připsal slabší chvilku, ze které vytěžil branku Matěcha. Rychlou odpověď měli tentokrát připravenou domácí, kteří dokázali jednobrankové manko smazat hned v následující minutě. Poslední pětiminutovka první třetiny následně patřila především hostům. Nejprve se do rychlého protiútoku dostal Erler, míček naservíroval Nezdarovi, který potřetí poslal míček do zcela odkryté branky. Adam Erler se, tentokrát jako střelec, podepsal i pod čtvrtou branku svého týmu v poslední minutě. Povedený závěr první třetiny si hosté zkomplikovali pár sekund před sirénou, ve kterých se domácím podařilo vstřelit kontaktní branku.

Za stavu 3:4 začínala v Chomutově druhá třetina, která vyzněla jednoznačně lépe pro domácí. V prvních minutách se hostům dařilo bez chyby plnit defenzivní úkoly a tím i úspěšně odvracet převahu domácích. Ve dvacáté osmé minutě však fauloval Pala a z následné početní převahy se domácím podařilo srovnat na 4:4. Následující minuty si pro sebe rezervoval brankář Suchomel, který vytáhl několik zákroků z kategorie zázračných a tím v těžkých chvílích podržel svůj statečné bojující tým. Spoluhráči se mu odměnili ve třicáté šesté minutě, kapitán Matěcha svoji střelou překvapil domácího brankáře a Turnov tak znovu vedl. Jeho hráči povzbuzení vedoucí brankou vycítili šanci ke vstřelení šesté branky, jejich snaha však byla otupena dvě a půl minuty před druhou sirénou, ve které přišel asi klíčový okamžik celého utkání. Marek Pala obdržel za nešťastný zákrok holí pětiminutový trest a jeho spoluhráči se tak museli přesunout zpět do obrany a to na dlouhé minuty. Bohužel ještě před koncem druhé třetiny se chomutovským podařilo nejen vyrovnat, ale také vstřelit vedoucí branku. Po čtyřiceti minutách tak byli za stavu 6:5 spokojenější domácí.

Míč míří do branky. Právě padl rozhodující desátý gól. Turnovský tým sice nejprve na začátku třetí třetiny úspěšně dobránil své téměř nekonečné oslabení, vzápětí se však domácím podařilo využít drobného zmatku v rozestavení zelené obrany a zvýšit tak na 7:5. Chomutov byl za dvougólového vedení při chuti a začal svého soupeře tlačit na vlastní polovinu, výsledkem byla ve čtyřicáté sedmé minutě osmá branka v turnovské síti. Kdo čekal, že se zelenočerní ze tříbrankové ztráty sesypou, byl na omylu. Hned o dvě minuty později se během minuty a půl podařil hostům malý zázrak a skóre srovnali. Nejprve úspěšně dorážel Matys, po něm se prosadil Erler a naplno vypukla turnovská radost po vyrovnávací brance Vojtěcha Palatínuse v polovině padesáté minuty. Psychickou odolnost následně předvedli také domácí, kteří se po oddechovém čase vrátili zpět do utkání a sedm minut před koncem šli znovu do vedení. Ani stav 9:8 ale do třetí sirény nevydržel, v čase 55:39 prostřelil domácího brankáře Matys a svojí druhou brankou srovnal na 9:9. Na diváky v chomutovské hale tak čekala další dramatická koncovka. V ní byli aktivnější právě jejich oblíbenci, ale Suchomel byl znovu jako zeď a i druhý zápas čtvrtfinálové série tak muselo rozhodnout prodloužení.

Na rozdíl od předchozího zápasu, si vněm oba týmy role zcela vyměnily. První minuty nastavení byly ve znamení hostů, jejichž střely létaly jen těsně vedle chomutovské branky. Domácí odpověděli nastřelenou tyčkou. Zápas ukončila až šedesátá pátá minuta. Zelenočerní propadli na polovině soupeře a rychlého protiútoku využil šťastnou bekhendovou střelou domácí Štěrba ke vstřelení vítězné branky.

Turnovští florbalisté si z horké chomutovské půdy vezou jedno důležité vítězství a vyrovnaný stav série, která bude pokračovat dalšími dvěma zápasy už tento víkend na turnovské palubovce.

Hodnocení trenéra Chomutova Martina Bociana: „Jestli takhle budeme v play-off pokračovat, tak dostanu infarkt. Důležité vítězství, ale ještě nás čeká hodně těžká série. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.“

Komentář trenéra Turnova Jana Kováře: „Divácky znovu velice atraktivní utkání, rozhodlo naše 5 minutové oslabení. V prodloužení měli více štěstí domácí. Děkujeme za hezky uspořádané utkání a těšíme se v Turnově.“

SESTAVA: Suchomel – Havlín, Němeček, Hejduk, Salaba – Erler, Matěcha, Nezdara, Palatínus A., Palatínus V., Seidl, Matys, Kolomazník, Pala

Počet komentářů: 40 | Přidat komentář