Muži v šestnáctém kole nestačili na Jaroměř

Vydáno dne 21. 12. 2014 (1598 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211758_il_jaromer.jpgNárodní liga pokračovala i těsně před Vánoci, kdy florbalovým fanouškům naservírovala zápasy už 16. kola. Naše florbalisty čekal zápas s Jaroměří, která na svém hřišti dokázala potrápit prakticky všechny týmu z čela tabulky. V sobotním zápase se tento fakt potvrdil a Turnov tak nevyžil šanci posunout se na třetí pozici a Nový rok přečká na čtvrtém místě tabulky.

TJ Sokol Jaroměř – TJ Turnov 7:4 (1:2, 2:1, 4:1)

branky (asistence): 05:04 Jakub Kubina (vlastní branka), 19:21 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 32:40 Tomáš Vitásek (Štěpán Matěcha), 48:02 Štěpán Matěcha (Vojtěch Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211803_jaromer.jpgHostující tým, vědom si důležitosti zápasu a síly svého soupeře mezi domácími mantinely, se v prvních minutách držel svého plánu a soustředil se především na obrannou činnost.  I tak se do vedení dostali právě turnovští, v šesté minutě se ke své tradiční akci po pravém mantinelu odhodlal Vojtěch Palatínus, kterému se s pomocí domácího obránce podařilo otevřít brankový účet zápasu. O vedení však jeho tým přišel už o tři minuty později. Nerozhodný stav 1:1 vydržel téměř až do první přestávky, v poslední minutě se však k míčku znovu dostal Vojtěch Palatínus a svoji druhou brankou poslal zelenočerné zpět do průběžného vedení.

Ve druhé třetině pokračoval Turnov ve svém výkonu z první dvacetiminutovky a opticky měl více ze hry, domácí však hráli jednoduše, a tím se dostávali k nebezpečným zakončením.  První přesilovou hru hned v první minutě ještě hosté nevyužili, ovšem tou druhou již nepohrdli a těsně po polovině zápasu zvýšil Tomáš Vitásek střelou z levé strany na sympatických 3:1 pro zelenočerné. Jak se později ukázalo, v následujících minutách přišly dva zlomové momenty. Nejprve musel kvůli zranění odstoupit obránce Martin Hejduk a turnovská defenziva tak musela zacelit velkou trhlinou. Ve třicáté páté minutě se pak při vlastním oslabení dostával k nebezpečnému zakončení Matěcha. Jeho střet s domácím brankářem však k nelibosti jeho spoluhráčů nebyl posouzen jako nedovolený, a tak mohla Jaroměř v pokračující přesilovce vstřelit důležitou kontaktní branku. Následně začal Turnov působit nervózním dojmem a objevovala se drobná zaváhání v obraně. První vyloženou šanci k vyrovnání ještě dokázal výborným zákrokem zneškodnit Horáček, ale na střelu z třicáté osmé minuty už byl krátký a povzbuzení domácí se tak dočkali vyrovnávací branky. Po druhé třetině se tak šlo do šaten za nerozhodného výsledku 3:3.

Jednoduché pokyny se nejhůře plní, přesně tento epitaf by si mohli turnovští vytesat do náhrobního kamene symbolizujícího výkon ve třetí třetině. Domácí, hnáni početným publikem a sebevědomím z vymazání turnovského náskoku, se dostali ve čtyřicáté páté minutě poprvé do vedení. Turnov se však dnes mohl opřít o přesilové hry a tu ze čtyřicáté sedmé minuty dokázal těsně před jejím vypršením využít k vyrovnávací brance kapitán Štěpán Matěcha. V následujících třech a půl minutách ovšem jeho tým vlastními chybami pomohl domácím dostat se do rozhodujícího dvoubrankového náskoku. Místo klidného útoku na tři body tak museli turnovští vrhnout všechny své síly do útoku. Síly i minuty však utíkaly příliš rychle a zelenočerní se do vážnější šance nebo delšího tlaku prakticky nedostali. Pro takticky dobře hrající domácí tak nebylo velkým problémem si své vedení v závěru s klidem uhlídat a sekundu před koncem ještě do opuštěné turnovské branky přidat sedmý zásah. Rok 2014 tak turnovský tým zakončil porážkou a nepříliš přesvědčivým výkonem. Vánoční pauza snad přichází právě včas a věřme, že náš tým nabije novou motivací a energií do zbylých zápasů základní části. Ta bude pokračovat 10. ledna, kdy turnovský tým na svém hřišti přivítá Jablonec n/N.

SESTAVA: Horáček, Kvíčala – Hejduk, Havlín, Salaba, Vitásek – Palatínus A., Palatínus V., Matys, Erler, Matěcha, Pala

Počet komentářů: 51 | Přidat komentář