Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Muži prošli přes nepříjemného soupeře do třetího kola poháru

Vydáno dne 08. 09. 2013 (1832 přečtení), napsal Honza
pohár
FOTO, VIDEO: V neděli 8. září cestovali turnovští florbalisté do Prahy, kde se chtěli pokusit o historicky první postup do třetího kola Poháru České pojišťovny. V cestě jim stál domácí celek, který po celý zápas dokazoval, že ne náhodou v uplynulé sezoně vyhrál svoji soutěž. Turnov však v rozhodujících okamžicích dokázal překlopit vývoj zápasu ve svůj prospěch a může tak slavit postup do další fáze pohárové soutěže.


IBK KUBÁNSKÝ KLAN – TJ TURNOV 4:9 (0:2, 1:2, 3:5)
Branky (asistence): 18´ Matěcha (Palatínus A.), 18´ Pala (Primásek), 24´ Palatínus V. (Pala), 32´ Palatínus V. (Palatínus A.), 44´ Nezdara (Brož), 54´ Palatínus V. (Hejduk), 56´ Tomeš (Palatínus A.), 57´Matěcha (Palatínus A.), 60´ Palatínus V. (Pala)
 Přednost v brance dostal pro toto utkání Luděk Horáček a možná ani on nepočítal s tím, že si v následujících minutách na nedostatek práce nebude moci stěžovat. Jeho spoluhráči se v úvodu duelu, možná i vinou ne zcela rovného povrchu, dostávali jen velmi pomalu do obvyklého tempa a brankové příležitosti přicházely jen velmi zřídka. Turnovu se podařilo dobře bránícího soupeře zatlačit až ke konci první dvacetiminutovky a na začátku osmnácté minuty z toho byla první branka utkání, o kterou se postaral Štěpán Matěcha. Vydařený závěr první třetiny podtrhl o půl minuty později Marek Pala, který přesnou dorážkou přidal druhou turnovskou branku. Turnovští tak vedli po první dvacetiminutovce nad svým soupeřem 0:2, ovšem výkon domácích je nutil být i nadále na pozoru.
Ve druhém dějství se již Turnovu dařilo lépe kombinovat, ovšem střelecky aktivnější byli domácí. Luděk Horáček byl však nadále bezchybný a držel čisté konto. I proto tak mohl na konci čtvrté minuty přidat třetí branku svého týmu Vojtěch Palatínus, který si gólovou radost zopakoval také ve dvanácté minutě. Zelenočerní v té chvíli vedli již 4:0 a zdálo se, že zápas mají pevně pod kontrolou. Tomu se však domácí vzepřeli a v polovině čtrnácté minuty z volného úderu snížili. Inkasovaná branka turnovské florbalisty vyvedla z dobrého rozpoložení a ti pak předvedli několik chyb a nepřesných přihrávek, které naštěstí domácí nedokázali využít. I po druhé třetině tak byl vedoucím týmem ten turnovský. Jeho hráč však měli do závěrečného dějství co zlepšovat.
Zlepšení přišlo hned z kraje poslední třetiny a po čtyřech minutách z toho byla pátá branka zásluhou přesné střílejícího Brože a tečujícího Nezdary. V polovině šesté minuty přišlo turnovské vyloučení, které odstartovalo dramatickou část zápasu. Domácím se nabídnutou přesilovku podařilo během několika sekund využít a snížit stav na 2:5. Druhá inkasovaná branka nebyla pro hosty dostatečným varováním a ti svojí neuhlazenou hrou dávali soupeři až příliš volného prostoru. Kubánci tak mohli na začátku dvanácté a třinácté minuty dvakrát skórovat a zadělat tak na drama v posledních minutách. Vojtěch Palatínus naštěstí pro hosty završil svůj hattrick v pravý čas a již o půl minuty později vedl Turnov znovu o dvě branky. Domácím již nezbylo než vrhnout své síly do útoku, čehož dokázali turnovští hráči využít a dalšími třemi góly definitivně pojistili svoji výhru a především historický postup do třetího kola Poháru České pojišťovny. V něm se Turnov na domácím hřišti střetne s Chomutovem.
Trenér Turnova Jan Kovář k zápasu dodává: "Vítězství se dnes nerodilo lehce, a proto si ho opravdu vážíme. Soupeř dokázal, že ne náhodou postoupil do druhého kola. My jsme mu však svým ne vždy dobrým výkonem pomohli k tomu, aby zápas zdramatizoval."
Ve videorozhovoru hodnotí utkání tentokrát brankář Luděk Horáček.
SESTAVA: Horáček, Suchomel - Brož, Hejduk, Poláček, Salaba, Tomeš - Haken, Nezdara, Matěcha, Pala, Palatínus A., Palatínus V., Primásek


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

1. kolo Národní ligy

vs.14. září 2019

17:00 SH Bystřice

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019