Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Luděk Horáček: Chtěl bych dosáhnout na PLAY OFF

Vydáno dne 07. 11. 2014 (1876 přečtení), napsal Honza
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201411070807_DSC_0125.jpgBrankářská opora mužského A týmu Luděk Horáček působí v Českém ráji už svoji třetí sezónu a za tu dobu se stal jedním ze strůjců úspěšného turnovského období, které vrcholí letošní účastí v Národní lize. I v ní si dvacetiletý brankář počíná velmi dobře a po posledním domácím utkání nám poskytl krátký rozhovor.

Foto: Jan Láska


Luďo, v Turnově působíš už třetí sezónu a za tu dobu jsi se stal miláčkem turnovského publika a to především díky svým výkonům. Co tě vlastně přiměnilo opustit mateřský klub a začít chytat v Turnově?

No asi díky mé hlouposti nebo lenosti jsem slušně řečeno kašlal na letní přípravu. Tudíž bych musel chytat za B tým a to se mi nechtělo. Potom mi kamarád Antonín Palatínus nabídl  chytat za Turnov v A týmu a tak jsem do toho šel.

Dres jakého týmu jsi oblékal před svým přestupem do Turnova?http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410292234_DSC_0031.jpg

Celou svoji florbalovou kariéru jsem strávil v Mladé Boleslavi, kde se mi podařilo získat  3. místo v první lize juniorů. To považuji za svůj zatím největší úspěch.

V novém týmu jsi se i díky bratrům Palatínusovým rychle rozkoukal je to tak? Nebo jsi byl v novém prostředí nervózní?

Rozkoukal jsem se snad rychle a žádnou nervozitou jsem netrpěl. V době, ve které jsem k nim přešel se hrála třetí liga.

Ve své první sezóně jsi společně s týmem stál na prahu nové etapy, která měla za cíl znovu nastartovat mužský tým a vrátit ho zpět do vyšší soutěže. Řekni nám ale, jaké cíle sis v té době dával ty a podařilo se ti je splnit?

Jediným a jasným cílem bylo samozřejmě postoupit do vyšší soutěže, což se nám podařilo.

Čeho by Luděk Horáček chtěl dosáhnout v této sezóně?

V této sezóně bych chtěl dosáhnout na play off a tam s celým týmem dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Společně s Petrech Suchomelem tvoříte asi nejlepší brankářské duo v lize, podobně jako Čech – Courtois,  a přestože jste každý zcela odlišný, výborně se doplňujete. Máš však raději jistou pozici nebo spíš vyhledáváš možnost soupeřit s dalším brankářem?

Mě spíš vyhovuje ta jistá pozice, ale Suchar je fajn, má zkušenosti z extraligy. Každý jsme opravdu jiný a proto se můžeme doplňovat.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201411070808_DSC_0129.jpgKaždý brankář má údajně svůj brankářský vzor, platí to i u tebe?

No jasně a mám hned dva, ve florbale je to jednoznačně Petr Pajer a dále obdivuju hokejového gólmana Tukku Raska.

Jsi pověrčivý,  jak bývá u brankářů zvykem?

Tak určitě.

V posledním domácím utkání jsi předvedl výborný výkon (proti FBC Plzeň), byl  to jeden z tvých nejlepších zápasů nebo máš v paměti nějaký jiný?

Samozřejmě tento zápas patřil k nejlepším, ale někde hluboko v paměti bych našel i podobné. Bylo to v době, kdy jsem chytal za starší žáky na Prague games proti Švédům.

Co bys poradil začínajícím brankařům?

Asi jen to, že pokud je to opravdu baví, ať u toho vydrží. Myslím, že chytání není o žádném talentu, ale spíš o pravidelném tréninku-dřina dřina a zase dřina, ale pak to stojí za to.

Poslední, odlehčená otázka: Máte zaděláno na další shotout…?

Já se budu především snažit o to, abych nedostal ani jednoho gola…

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201403101224_1901860_4043978035918_720526561_n.jpgPočet komentářů: 78 | Přidat komentář


  Následující zápas

11. kolo Národní ligy

vs.23. listopadu 2019

19:00 SH TJ Turnov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019