Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Jubilejní sezóna začne Pohárem České pojišťovny

Vydáno dne 05. 09. 2017 (936 přečtení), napsal Sekretariát
pohár

Již tradičně začíná soutěžní sezóna Pohárem České pojištovny, ve kterém se florbalové týmy utkávají napříč všemi úrovněmi soutěží, podobně jako ve fotbale. Turnovští florbalisté byli díky svým stabilním výkonům v Národní lize nasazeni rovnou do třetího kola, které se uskuteční tuto neděli. Jméno soupeře i přehled letních změn vám přinášíme v krátkém článku.Samotná pohárová soutěž má za sebou už dvě odehraná kola (výsledky zde), přes která se do třetí fáze dostal sousední celek Sokolu Koberovy, který se tak v neděli 10. září stane  prvním soupeřem turnovských florbalistů před vstupem do Národní ligy. Nádech malého derby bude mít toto utkání díky hned několika faktům. Oba týmy dělí od sebe pouze les a 7 km vzdušnou čarou. Na lavičce turnovského soupeře bude stát Jan Kovář, který před třemi lety vedl právě tým zelenočerných a do obrany Koberov se  z Turnova před sezónou vrátil Adam Buriánek.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709051154_muzi_soustred.jpg

Během léta se podařilo v zelenočerném dresu udržet většinu opor. Znatelným oslabením může být pouze odchod turnovského odstřelovače Antonína Palatínuse do superligových Bohemians a návrat Adama Buriánka právě do Koberov. Odchody se tým snaží vyvážit příchodem juniorů Jakuba Janouška, Jana Halouna a Jonáše Zakouřila. Díky úzké spolupráci s FBC Liberec budou moci turnovští fanoušci v zelenočerném dresu nadále vídat Vojtěcha Rondoše, kterého na střídavý start doplní ještě duo libereckých hráčů. " Snažili jsme se kostru týmu udržet pohromadě a nadále pracovat s týmem, který se v loňských ročnících probil do seminále Národní ligy. Hostování Pavla Sekyry, Jardy Švece a Honzi Grmolce se nám, díky vstřicnosti jejich mateřských klubů, podařilo přetavit v přestupy" doplnil k přestupovému tématu sekretář oddílu Jan Kovář.

Nedělní zápas 3.kola Poháru České pojišťovny začíná v 18:00 ve sportovní hale Železný Brod. Do národní ligy pak svěřenci Jaroslava Markse vstoupí 17. září v Králově Dvoře. Na domácí palubovce se loňský účastník semifinále představí v sobotu 30. září v zápase proti Kadani.

V chystaném článku se můžete tešit na předsezónní rozhovor s trenér mužkého týmu Jaroslavem Marksem a kapitánem Štěpánem Matěchou.Počet komentářů: 11 | Přidat komentář


  Následující zápas

7. kolo Národní ligy

vs.26. října 2019

20:00 SH TJ Turnov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019