Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Jaroslav Marks: Prvním cílem je postup mezi osm týmů

Vydáno dne 15. 09. 2017 (1040 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgTurnovští florbalisté vstoupí už tuto neděli na horké půdě Králova Dvoru do dalšího ročníku Národní ligy. Zelenočerní budou muset ve své čtvrté sezóně ve třetí nejvyšší soutěži obhajovat nejen loňské druhé místo po základní části, ale také postup do semifinále play off. Na začátku trnité cesty se svěřenci Jaroslava Markse nejdříve musejí vypořádat s několika odchody a těžkým úvodním losem. Jak vidí turnovský lodivod společně s kapitánem týmu Štěpánem Matěchou turnovské ambice v letošní sezóně se dozvíte v našem krátkém rozhovoru.http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201609091114_marks_3.jpgTým čeká už tuto neděli start Národní ligy, jaké si loňský semifinalista play off dává před jejím začátkem cíle?

JM: Prvním cílem je postup mezi osm týmů a následné play off. Postoupit chceme z co nejlepší pozice, ale nebudeme celkové pořadí po základní části nadřazovat nad týmovým výkonem.

ŠM: Cíl je jasný, být na konci základní části mezi nejlepšími osmi. Co se bude dít pak, ukáže až čas.

Kostru loňského úspěšného týmu opustili Antonín Palatínus, Jan Seidl a Adam Buriánek, naopak tým doplnilo trio juniorů. Jak jste spokojeni se složením týmu a jak bude těžké zacelit mezeru v sestavě právě po Tondovi, který se pod loňskou semifinálovou účast podepsal 37 kanadskými body?

JM:  Každý odchod takového hráče je pro družstvo ztráta, ale na druhou stranu je to výzva pro ostatní, takového hráče nahradit. Příležitost dostanou všichni hráči a je jenom na nich, jak si s touto situací poradí.

ŠM: Každou sezonu se potýkáme s nedostatkem hráčů, letos už to vypadalo nadějně, protože jsme věděli, že se zapojí mladí kluci, ale bohužel jsme museli registrovat i odchody, což zase zkomplikovalo situaci. Co se týče Stonka (Antonín Palatínus), tak to bude velká ztráta. Byl to hráč, který dělal pro úspěch týmu maximum a společně jsme si dobře rozuměli.

Jsou v jednání ještě další případné posily?

JM: Na střídavý start přichází z FBC Liberec Vojtěch Hrůza, který bude hrát za FBC Liberec a náš oddíl. Další hráči zatím družstvo neposílí.

ŠM: V nejbližších dnech by se měl dotáhnout střídavý start Vojty Hrůzy z Liberce, který by měl být určitě velká posila. Jinak mé osobní přání je, aby se podařilo přivést na střídavý start odchovance Vojtu Hejduka, s kterým bych si ještě rád zahrál.

Tým se na novou sezónu připravoval téměř tři měsíce, jak jste s letní přípravou, která končila třídenním soustředěním, spokojeni? Objevily se v ní nové prvky?

JM: Jestli byla letní příprava po fyzické stránce dobrá, napoví první zápasy.  Na soustředění jsme se především věnovali opakování herních variant s tím, že někteří hráči budou hrát na jiných postech. S nasazením hráčů jsem byl velmi spokojen.

ŠM: V první řadě bych chtěl poděkovat Robertovi Havlínovi, který nám pomohl s kondiční přípravou a ukázal nové tréninkové metody, které se využívají na profesionální úrovni. Dále, pak už jen škoda, že jsme se na žádném tréninku nesešli všichni. No a s hokejkou se zatím pořád seznamujeme.

V přípravě jste odehráli pouze dvě přípravná utkání, proti Mladé Boleslavi a Sokolu Koberovy, nebude na týmu znát nerozehranost?

JM: Nerozehranost se ukázala právě v zápasu proti Koberovúm, kde jsme po velmi dobré první třetině zcela propadli a odpovídá tomu i konečný výsledek.

ŠM: Určitě to v začátku soutěže nebude ideální, ale musíme se s tím poprat. Víme, že se o výsledku nerozhoduje v září, ale až v březnu. 

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703020825_12095147_10153843188159880_1789768190912587753_o.jpgV brankovišti bude náš tým spoléhat na duo Švec – Rudolf, je znám post jedničky nebo budete oba gólmany v začátku sezóny pravidelně střídat?

JM: Počítám s tím, že jedničkou v základní části bude Švec, ale Rudolf dostane více příležitostí než v minulé sezóně. V play off se budeme rozhodovat podle momentální formy.

ŠM: Jarda je hodně zkušený gólman, který ví, jak se připravit na důležitou část sezóny, protože na něj tým bude spoléhat. Ruda je zase talent, který sbírá zkušenosti. Myslím, že si kluci rozumí a společně si svůj čas na hřišti rozdělí, ale v jakém poměru, to ukáže sezóna.

Vedení oddílu často zmiňuje nedostatek tréninkových ploch, cítí také mužský A tým v této oblasti určitý hendikep?

JM: Samozřejmě, že pokud se tréninky konají v příznivém čase, tak to má kladný vliv na celkově dobrou náladu týmu. Pokud chceme mít dobré výsledky a případně i postoupit, tak 2 tréninky týdně je málo, protože to zabezpečí maximálně jenom udržování, nikoli další rozvoj.

ŠM: Určitě je hendikep mít trénink v pátek ve 21:00, někdy dokonce třeba v 22:00 když se zrovna hraje volejbalový zápas, ale bohužel, takhle to je historicky daný. Jinak si myslím, že trénink dvakrát týdně stačí. Chtělo by to v Turnově ještě jednu halu, což by vyřešilo problém všech sportů, které ji potřebují. :-)

Proč by měli turnovští fandové přijít na domácí zápasy?

JM:  Především uvidí naši snahu dosáhnout co nejlepšího výsledku a předpokládám tedy, že tím uvidí i dobrý florbal.

ŠM: Protože jsou šestým hráčem na hřišti a s plnou halou v zádech se hraje vždycky daleko lépe. Tím bych také chtěl jménem celého A-týmu pozvat všechny, koho florbal aspoň trochu baví. „Přijďte fandit“!

Děkujeme oběma za rozhovor a přejeme úspěšný vstup do nové sezóny.Počet komentářů: 41 | Přidat komentář


  Následující zápas

1. kolo Národní ligy

vs.14. září 2019

17:00 SH Bystřice

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019