Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Jaroslav Kobrle: Florbal se za 20 let dost změnil

Vydáno dne 20. 09. 2017 (1089 přečtení), napsal Dan
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709201432_20_let.pngV rámci blížícího se výročí dvaceti let od založení našeho klubu vám přinášíme seriál rozhovorů s osobnostmi turnovské florbalu. Začínáme u Jaroslava Kobrleho, který stál u zrodu klubu, a který ještě v minulé sezoně pravidelně nastupoval za druhou rezervu mužů.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709201422_kobrle.jpgAhoj Jarine, jak je zmíněno v popisku, kolem turnovského florbalu se pohybuješ celou jeho historii. Jak vznikla myšlenka na vytvoření florbalového oddílu?

Ahoj, tak je to pár let zpětně, již minulé století :D co vznikla tato myšlenka. Inspiraci jsme získali od Pavla Kunsta, který jezdil na chalupu do Vlastibořic a pohyboval se kolem florbalového týmu v Jablonci nad Nisou. Tak jsme později se samozvaným prezidentem Bukym (pozn. redakce Roman Bukovan) založili klub 1. JV Vlastibořice. Na založení klubu byli třeba lidi, kteří se upíšou a tak jsme to podepsali – Buky, Broža a Já.

V průběhu první sezony se pohybovalo v klubu spousta již zapomenutých playerů a rád bych zmínil několik jedinců, které zná ze současné sestavy málokdo a se začátkem je mám s florbalem spojené. Ty, které nezmíním, těm se předem omlouvám, ale je to už 20 let. Takže byli to bojovníci Marek Mokrý, Michal Jírů, Radek Sluka, Jirka Pokorný, Dušan Iker, Tomáš Kafka (není to ten z Tatranu Střešovice) atd. Prostě kdo chtěl tak hrál, selektovalo se to až později.

Jaké byly florbalové začátky z pohledu hráče?

Florbalové začátky byly dost „punkové“. Trénovat jsme začali ve škole na Nechálově, kde tělocvična svými rozměry připomínala spíše velikost obýváku. Branky jsme měli dřevěné, které nám stloukl Lukáš Kvapil. Co se týká vybavení, nedalo se s tím současným srovnat. Třeba moje první hokejka byla ještě s dřevěnou holí. Jinak, samozřejmě byli jsme o 20 let mladší, tak to šlo trochu lépe než dnes (ikdyž věk je jen číslo). První sezóna byla dost těžká, hlavně na naší psychiku, kdy jsme v základní části ani jednou nevyhráli, ikdyž jsme byli dost blízko a někdy zároveň dost daleko :D. Pak jsme cestovali do Rychnova nad Kněžnou (ale nejdříve do Vysokého Mýta, kde jsme zjistili, že máme být úplně někde jinde), kde jsme urvali první body a náležitě to oslavili.

V současné době se ještě proháníš na hřištích. Dokážeš posoudit v čem se florbal nejvíce, za těch dvacet let, posunul?

Florbal se dost za těch 20 let změnil. Z původně bezkontaktního sportu se posunul na úroveň dynamického sportu č. 2 v ČR. Všechno kolem se mění a nechci říkat, zda k lepšímu či horšímu, prostě to tak je.

Kde jsi viděl klub za dvacet let?

Já ho neviděl nikde. Nečekal jsem, že to bude mít takovou životnost a florbal se rozjede takovým směrem a klubem projde tolik „kvalitních“ hráčů, kamarádů. Dříve to fungovalo více jako parta měli jsme jiné priority, kdy se odehrály zápasy a šlo se pařit. Myslím, že sokolovna na Nechálově (legendární skluzavka do baru) a diskotéka ve Žďáru by mohla vyprávět. To mi dnes hodně v turnovském florbale chybí, kdy po tréninku, zápase jde každý domů a nejde se ani nikam posedět, oslavit výsledek nebo rozebrat zápas a poladit taktiku na další.

 Kde vidíš teď klub za dvacet let?

Samozřejmě bych ho viděl v jednotlivých soutěžích co nejvýše. Ale vím, že to není jednoduché a stojí za tím práce spousty lidí, hlavně trénérů a rodičů a těm je třeba poděkovat. Důležití jsou trenéři, kteří mají za úkol udržet děti u tohoto sportu a předat jim co nejvíce zkušeností a dovedností, tak aby mohl být turnovský florbal co nejlepší.

Co by si popřál k výročí? 

Klubu bych popřál samozřejmě minimálně dalších 20 let, tak aby progres a úspěchy na sebe nenechaly čekat. Tak aby hráči vydrželi nejméně tak dlouho jako já a pořád je to bavilo

Konečně získat adekvátní postavení florbalu v Turnově, tak abychom nebyly v TJ pouze do počtu a zajistit kvalitní podmínky pro tréninky.

Tak aby se kolem turnovského florbalu motalo více aktivních lidí, kteří budou mít vizi kam klub posunout.

A v neposlední řadě kvalitní fanoušky, které budou hnát turnovské týmy kupředu.

 
Počet komentářů: 51 | Přidat komentář


  Následující zápas

2. kolo Národní ligy

vs.20. září 2019

10:00 SH TJ Náchod

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019